اورست بهتر می شود – یکپارچگی شیرپوینت و اکسچنج

در ادامه مجموعه مطالب “اورست بهتر می شود” این بار در مورد یکپارچگی شیرپوینت و اکسچنج در سرویس کلود اورست می نویسیم. در صورتی که شما پلانی از اورست را انتخاب کنید که شیرپوینت فارسی و مایکروسافت اکسچنج را در کنار هم داشته باشد. علاوه بر بهره مندی از قابلیتهای فراوان هر کدام از این سرویسها از یکپارچگی ایجاد شده بین آنها در کلود اورست نیز نتایج خوبی دریافت می کنید.

 همپوشانی تقویم شیرپوینت و اکسچنج

اگر با شیرپوینت کار کرده باشید می دانید که یک نوع لیست به نام “تقویم” وجود دارد که یک تقویم با امکانات کامل می باشد. از طرفی اکسچنج نیز مجهز به یک تقویم کامل می باشد. معمولا تقویم اکسچنج به عنوان یک تقویم شخصی استفاده می شود که قرارهای شخصی و رویدادها در آن نگهداری می شوند. تقویم شیرپوینت نیز معمولا برای کارهای تیمی و سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد، مثلا تقویم جلسات، مناسبتهای سالانه و …

در سرویس پردازش ابری اورست قابلیت ایجاد همپوشانی بین تقویم اکسچنج و شیرپوینت وجود دارد و شما می توانید رویدادها و قرارهایی که در تقویم اکسچنج ثبت کرده اید را در تقویم شیرپوینت مشاهده نمایید. میزان دسترسی به این اطلاعات نیز قابل تنظیم است.

همپوشانی لیست وظایف شیرپوینت و اکسچنج

مشابه آنچه در مورد تقویم عنوان شد در مورد لیست وظایف نیز وجود دارد و می توان با استفاده از این یکپارچگی وظایف شخصی تعریف شده در اکسچنج را در لیست وظایف شیرپوینت مشاهده نمود.

ارسال پیام های هشدار شیرپوینت با استفاده از اکسچنج

قابلیتی در اکثر لیست ها و کتابخانه های شیرپوینت وجود دارد به نام Alert که با استفاده از آن می توان وقوع رویدادهایی چون اضافه و حذف و ویرایش آیتمهای لیست را از طریق ایمیل اطلاع رسانی کرد. در سرویس ابری اورست این هشدارها از طریق سرویس اکسچنج ارسال می شود و شما می توانید مطمئن باشید که به Inbox مخاطب ارسال می شود و اسپم نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *