یکپارچگی مفهوم یا کاربرد؟

در دنیای کنونی با پیشرفت نیازمندیهای گوناگون سازمان نرم افزارهای مختلف نیز به صورت صعودی در حال رشد هستند، از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) گرفته تا فرآیندسازها، سیستم های مدیریت پروژه و در نسخه های جدیدتر سیستم های ابری همچون اورست، آفیس ۳۶۵ مایکروسافت و…

این ابزارها هر یک وظیفه برآورده کردن بخشی از نیازهای سازمان را بر عهده دارند، به عنوان مثال سیستم مدیریت مکاتبات برای ارسال نامه ها، سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان برای ثبت و تعامل مشتریان، فرآیند ساز برای مکانیزه کردن فرآیندهای سازمانی همچون: درخواست مرخصی، اضافه کار و مواردی همچون درخواست کالا از انبار. حال نکته کلیدی ارتباط این نرم افزارهای با یکدیگر است تا کارشناس سازمان شما را برای انجام کارهای روزانه خود به روشی کاربردی کمک کند، به عنوان مثال تصور کنید کارشناس فروش شما پس از ثبت مشتری و درخواست وی، می خواهد برای او یک ایمیل اطلاع رسانی ارسال کند و یا پیامکی در خصوص موجود شدن کالای درخواستی وی ارسال کند، در حالیکه برای اینکار باید ابتدا مشخصات مشتری را از CRM دریافت کند و سپس ایمیل خود را در هر بستری (Outlook یا OWA) باز کرده، مشخصات مشتری و درخواستها را کپی کرده و سپس کالای مدنظر را یافته و در نهایت اطلاع رسانی انجام شود، حال در نظر بگیرید در این بین یک مشتری دیگر هم تماس گرفته، یک همکار نیز تلفنی سوالی بپرسد، پس از باز کردن پنل ایمیل های دریافتی نیز توجه وی را به خود جلب کند، آیا واقعا می توان از این کارشناس توقع داشت که بتواند ایمیل مورد نظر را درست و به موقع و بدون کاستی ارسال کند؟

پاسخ قطعا منفی است! به عنوان عامل رفع این مشکل می توان به فراهم کردن امکان ارسال ایمیل یا پیامک به صورت مستقل از درون خود Dyancmics  CRM2015 مایکروسافت پرداخت، در اینجا می توانید با سایر کاربردهای هاست ایمیل اکسچنج آشنا شوید.

در ادامه حالتی را در نظر بگیرد همین کارشناس فروش ما، یک تماس ورودی که توسط اپراتور وصل شده، دارد، اولین قدمش باید اطلاعات مشتری(حداقل نام وی) را پرسیده و پس از جستجو از بین نتایج ارائه شده فرد مورد نظر را انتخاب کند، تسک یا Case مورد نظر وی را مشخص کرده و در نهایت برای وی یک تسک جدید ایجاد شده و اطلاعات تماس و سایر درخواستهای مشتری را در آن ثبت کند، حال در نظر بگیرید به راحتی پس از تماس این مشتری با کارشناس فروش صفحه اطلاعات تماس مشتری برای کارشناس فروش باز شده، تسک مربوط به تماس تلفنی ثبت شده و کارشناس ما فقط اطلاعات تبادل شده با مشتری را وارد می کند، در نتیجه در زمان خود صرفه جویی بیشتر و دقت بیشتری خواهد داشت در خصوص این امکان می توانید پستهای “اورست بهتر می شود را مطالعه کنید”.

همین بهینه سازیهای اندک و کوچک می تواند باعث بهینگی و افزایش راندمان کارکرد کل سازمان شده و نیاز نیست کل سازمان را درگیر پیچیدگیهای بی نتیجه کنیم. لازم است به یاد داشته باشیم همیشه سادگی = کارآیی نیست ولی همیشه سادگی= بهینه کردن راندمان است.

ما در اورست به دنبال تحول در زندگی شما نیستیم ما در پی ساده کردن کار شما و سهولت استفاده از سیستم هستیم که در نهایت به کسب و کار شما سیر رو به رشد خواهد بخشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *