آموزش شیرپوینت – ساخت وب سایت

در ادامه مطالب آموزشی در خصوص کاربردهای شیرپوینت فارسی برای کسب و کارهای چابک، در این مطلب درباره طراحی وب سایت با استفاده از شیرپوینت توضیح می دهیم. مثل همیشه سعی می کنیم ادامه توضیحات را بر پایه یک مثال ارایه کنیم. فرض کنیم شما صاحب یک شرکت بازرگانی در زمینه دارو هستید. بدیهی است که بخواهید برای شرکت خود یک وب سایت خوب طراحی کنید. طراحی یک وب سایت خوب برای یک کسب و کار یک ضرورت و یک نگرش کاملا امروزی است. اما چه وب سایتی خوب است. چه اطلاعاتی را باید در وب سایت قرار داد و چراهای دیگر که نمی توان یک وب سایت خوب داشت ولی به این سوالات پاسخ نداد.

من تلاش می کنم خود را جای شما بگذارم و در مورد انتظاراتم از وب سایت با صدای بلند فکر کنم: شرکت من یک شرکت بازرگانی است که در زمینه واردات و صادرات کار می کند. وب سایت شرکت من باید امکانات و ویژگی های ذیل را داشته باشد:

– طراحی زیبا و منحصر به فردی داشته باشد تا مخاطبین را جذب کند و در سایت نگه دارد.

– بتوانم به سادگی محتوای آن را تغییر دهم. زیرا که محصولاتی که ما عرضه می کنیم مرتب در حال تغییر هستند و باید اطلاعات به روز شده در سایت قرار گیرد.

– مشتری باید بتواند از طریق هر وسیله ای اعم از موبایل، تبلت یا کامپیوتر شخصی، به وب سایت دسترسی داشته باشد.

– زمانی که مشتری وارد سایت می شود مثل این است که وارد شرکت شده است. به عبارت دیگر سایت ما، دفتر کار مجازی ما است. و باید بتوانیم اطلاعات کافی و درست در اختیار مشتری قرار دهیم.

– مشتری باید بتواند با محصولات ما آشنا شود و سفارش خود را ثبت کند.

– به محض ثبت سفارش توسط مشتری و یا درج پیام یا یادداشت باید کارشناس فروش شرکت بلافاصله مطلع شود و از طریق تلفن یا ایمیل یا پیامک اقدام متناسب انجام شود.

– من یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری دارم که می خواهم تغییرات اطلاعات محصولات و قیمت آنها بلافاصله در سایت منعکس شود و درخواستهای مشتریان نیز در سی آر ام بنشیند.

برای اینکه از دنبال کردن مطلب خسته نشوید، ادامه آن را به پست دیگری موکول می کنم.

2 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *