اورست چیست؟

سرویس کسب و کار آنلاین اورست یا کلود اورست مجموعه ای از نرم افزارهای سازمانی مانند نرم افزار CRM، فروشگاه اینترنتی، اتوماسیون اداری، حسابداری و … است که به صورت کاملا یکپارچه با یکدیگر فعالیت می کنند. شما به عنوان مشتری می توانید در زمانی کوتاه و با قیمت مناسب ، سرویس های مورد نظر خود را از مجموعه نرم افزارهای یکپارچه و امن اورست انتخاب کنید و بدون دغدغه در رابطه با مشکلات سخت افزاری، شبکه ای و هزینه های پشتیبانی و با آسودگی خاطر از مکانیزاسیون عالی در کسب و کار خود استفاده نمایید.

خدمات سرویس ابری اورست در ۲۴ ساعت شبانه روز و در ۷ روز هفته و از همه جا و با هر گجتی قابل دسترسی است. برای استفاده از سرویس های کلود اورست تنها کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید. شما می توانید از زمان انتظار پرواز خود نیز برای انجام کارها و یا نظارت بر نحوه انجام امور استفاده نمایید.

سرویس ابری ۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته

سرویس ابری اورست در تمام سال و در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز فعال می باشد. و شما بدون نگرانی و هر زمان که اراده کنید به اطلاعات کسب و کار خود دسترسی دارید. بگذارید برای مشخص شدن ابعاد اهمیت این ویژگی چند مثال را مرور کنیم:

 • شما کارشناس فروش هستید و برای فردا باید گزارشی از میزان فروش محصولات در شش ماهه اول سال به تفکیک منطقه جغرافیای به همراه علل کاهش فروش در شرق کشور را جهت طرح در جلسه هیات مدیره آماده کنید. متاسفانه حجم کاری روزانه امکان تهیه گزارش در ساعت کاری را از شما گرفته است و شما ناچارید برای یک کار شخصی به منزل مراجعه کنید. در چنین شرایطی استرس زیادی به شما وارد می شود. حال اگر نرم افزار سی آر ام شما تحت سرویس ابری اورست فعال باشد . شما بدون دغدغه به منزل مراجعه می کنید و در ساعات پایانی شب با آسودگی خاطر وارد سیستم می شوید و گزارش مورد نظر را تهیه و به کارتابل مدیر مربوطه ارجاع می دهید بعد هم با آسودگی خاطر می خوابید.
 • شرکت شما چند شعبه در نقاط مختلف کشور و دنیا دارد. پروژه ای تعریف کرده اید که ۱۰ نفر در آن باید با یکدیگر همکاری و همفکری کنند و این ۱۰ نفر در شعب مختلف هستند. با استفاده از قابلیتهای مدیریت تیم کاری شیرپوینت فارسی در سرویس پردازش ابری اورست، شما می توانید یک سایت در هاست شیرپوینت برای این پروژه ایجاد کرده و دسترسی اعضای تیم را تعریف کنید. حال تیم پروژه صرف نظر از مکان فیزیکی، اختلاف ساعت کاری و زبان گفتگو، می توانند فعالیتهای پروژه را انجام دهند و اسناد پروژه را به اشتراک بگذارند.
 • شما مدیر فروش هستید و تازه به استخدام شرکت درآمده اید. در جلسه ای حضور پیدا می کنید و مشتری مرتبا به سوابق مذاکرات با مدیر قبلی اشاره می کند و شما را تحت فشار می گذارد تا امتیاز بگیرد. در شرایط عادی شما یا ناچارید که کوتاه بیایید و فرض کنید مشتری صحیح می گوید و امتیاز بدهید و یا ارایه نتیجه را موکول به جلسه بعد کنید که ممکن است مذاکرات دچار چالش شود. اما اگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شما تحت سرویس ابری اورست باشد. شما به راحتی تبلت خود را روشن می کنید و به اطلاعات سی آر ام خود مراجعه می کنید و سوابق مذاکرات با این مشتری را مرور می کنید. و سپس مذاکره را ادامه می دهید. با این کار هم سریع بوده اید هم با اطلاعات موضع گیری کرده اید و هم مشتری را نسبت به مدرن بودن خود به شگفت آورده اید.

استفاده از سرویس کلود نرم افزارها چه مزیت بر نسخه محلی دارد؟

برای پاسخ به این سوال لازم است شرایط کسب و کار در دنیای امروز را مرور کنیم. ما فرض می کنیم شما صاحب یک کسب و کار چابک مانند یک شرکت بازرگانی، آژانس مسافرتی، شرکت خدمات مشاوره ای و… هستید. قطعا برای مدیریت بهتر کسب و کارتان نیاز به نرم افزار دارید. از طرفی نمی خواهید سرمایه گذاری سنگینی روی خرید و استقرار نرم افزار انجام دهید. با این شرایط دو گزینه پیش روی شماست:

الف) نرم افزارهای ارزان قیمت را به صورت محلی نصب کنید. با انتخاب این گزینه شما با مسایل متعددی را روبرو خواهید شد:

 • زمان قابل توجهی از شما و بیشتر پرسنل تان صرف نصب و استقرار نرم افزار می شود. و این یعنی هزینه بیشتر
 • برای دسترسی همه پرسنل (بیش از یک نفر) به نرم افزار و اطلاعات آن نیاز به شبکه دارید و این یعنی هزینه بیشتر
 • نیاز به دانش IT برای پشتیبان گیری از اطلاعات و رفع مشکلات شبکه و … دارید و یا ناچار خواهید شد یک نیروی IT را استخدام کنید. و این یعنی هزینه بیشتر
 • ضرب المثل قدیمی هیچ گرانی بی حکمت و هیچ ارزانی بی علت نیست را احتمالا هر روز با خود تکرار می کنید. زیرا قطعا یک نرم افزار ارزان قیمت کیفیت مناسبی نخواهد داشت. و این یعنی اتلاف زمان و هزینه
 • برای استفاده از گزارشات به روز، نیاز به حضور در محل دفتر دارید و نمی توان از همه جا به اطلاعات و گزارشات نرم افزارها دسترسی داشت
 • اگر شعب یا نمایندگی ها دیگری هم در نقاط دیگر کشور و یا دنیا داشته باشید. که دیگر نرم افزار ارزان قیمت محلی خریداری شده هیچ کارایی قابل ملاحظه ای نخواهد داشت
 • این موارد و صدها دلایل دیگر به معنی اتلاف وقت و پول است که این با ساختار یک کسب و کار چابک همخوانی ندارد. لذا همانطور که شما هم به این نتیجه رسیده اید دیگران هم در تمام دنیا به این نتیجه رسیده اند که این روش راه به جایی نمی برد و در نتیجه سرویس کلود معرفی شده است

ب) و اما گزینه دوم: نرم افزارهای قدرتمند و گران قیمت را به صورت سرویس کلود اجاره کنید.

 • کمتر از ۲۴ ساعت بعد از خرید شما می توانید بدون هیچ نصب و آماده سازی از نرم افزار خریداری شده استفاده کنید.
 • تمام پرسنل شما به صورت کاملا امن و بدون نیاز به هیچ شبکه محلی از اطلاعات نرم افزار به میزانی که دسترسی دارند استفاده نمایند.
 • شما نیاز به هیچ گونه دانش بیشتر از کاربری نرم افزار ندارید. بقیه کارها را تیم پشتیبانی اورست به رایگان برای شما انجام می دهند.
 • لذت استفاده از یک سیستم یکپارچه و پایدار را فراموش نخواهید کرد.
 • در ۲۴ ساعته شبانه روز و در ۷ روز هفته و از همه نقاط دنیا، فقط با اتصال به اینترنت می توانید به صورت امن وارد سیستم شوید و به صورت از آخرین اطلاعات نرم افزار استفاده نمایید.
 • کارمندان شما در شعب دیگر و یا نمایندگی های شما در هر نقطه ای از دنیا می توانند با سطح دسترسی خودشان به صورت کاملا امن به سیستم وارد شوند.
 • این یعنی هزینه کمتر و کارایی بالاتر که شما را نسبت به رقبایی که در تفکر سنتی باقی مانده اند چندین گام جلو می اندازد.

کاربرد سرویس های اورست چیست؟

با استفاده از سرویسهای کلود اورست شما می توانید مکانیزاسیون کاملی در فعالیتهای شرکت خود ایجاد کنید. به عنوان مثال با استفاده از فروشگاه اینترنتی می توانید شعبه آنلاین خدمات و محصولات شرکت خود را در دسترس مخاطبین قرار دهید. با استفاده از سی آر ام تعاملات با مشتریان را مدیریت کنید و با استفاده از یکپارچگی بین فروشگاه و سی آر ام تمام سفارشات مشتریان خود را در پرونده آنها مشاهده نمایید. و در نهایت با صدور خودکار سند حسابداری از روی فاکتور CRM نگران اشتباهات انسانی برای ثبت تراکنش های مالی با مشتریان نباشید. همچنین با استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری می توانید تمامی مکاتبات شرکت خود را تحت کنترل بگیرید و با کمک سرویس فرآیندهای کاری هر پروسه ای از درخواست مرخصی گرفته تا تسویه حساب پرسنل و .. را بدون کاغذ و به صورت مکانیزه انجام دهید.

چقدر صرفه جویی می کنم؟

برای اینکه بتوانیم میزان صرفه جویی حاصل از مهاجرت از سرورهای محلی به سرویس کلود را برآورد کنیم لازم است تا با هزینه های پنهان و آشکار استفاده از سرور محلی به جای سرویس ابری اورست آشنا شویم. فرض کنیم قصد دارید نرم افزار CRM مایکروسافت را برای مدیریت ارتباط با مشتریان به صورت محلی و درون شرکت راه اندازی کنید. این تصمیم هزینه های ذیل را برای کسب و کار شما خواهد داشت:

 • هزینه سرور : نرم افزار CRM مایکروسافت نیاز به سروری با مشخصات نسبتا قوی دارد و لذا بودجه ای حداقل ۵ میلیون تومان برای سرور باید در نظر گرفته شود.
 • هزینه فارسی ساز سی آر ام: برای اینکه بخشهای مختلف نرم افزار CRM فارسی شوند و تقویم آن شمسی باشد نیاز به فارسی ساز سی آر ام است که بودجه ای نزدیک به ۲.۵ میلیون تومان نیاز دارد.
 • هزینه نصب و پیکربندی: شرکت های مختلف برای نصب سی آر ام و پیکربندی آن مبلغی نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان مطالبه می کنند.
 • هزینه پشتیبانی و نگهداری: نرم افزاری مانند مایکروسافت سی آر ام یک محصول Enterprise است و برای اینکه هیمشه در دسترس باشد و همه چیز به صورت اکی کار کند نیاز به پشتیبانی دارد. و لذا لازم است بودجه ای حداقل ۲ میلیون تومانی برای این مورد اختصاص دهید.

جمع این موارد مبلغ ۱۰ میلیون تومان در سال ۹۴ می شود که این حداقل هزینه برای راه اندازی مایکروسافت CRM به صورت محلی است. حال اگر به جای این راه حل پر هزینه که توسط اکثر کسب و کارهای چابک قابل استفاده نیست. راه حل استفاده از سرویس ابری اورست را برگزینید فقط کافی است یک دهم این مبلغ سرمایه گذاری کنید که حتی از سود بانکی عدد عنوان شده نیز کمتر است. و این یعنی بالغ بر ۹۰ درصد صرفه جویی اقتصادی

اورست برای چه کسانی مناسب است؟

اگر چابکتر و سبکتر از رقبای خود حرکت نکنید محکوم به فنا خواهید بود. خدمات سرویس ابری اورست امکان ایجاد بستر یکپارچه نرم افزاری را در مجموعه شما فراهم می آورد که با استفاده از آنها می توانید فعالیتهای شرکت خود را مکانیزه کنید و انجام دقیق بسیاری از امور را به سیستمها و اگذار کنید و در نتیجه بسیار چابکتر از رقبایی باشید که از روشهای سنتی استفاده می کنند و همچنین به دلیل استفاده از سرویسهای ابری خود را در بند تجهیزات سرور و شبکه و مشکلات مربوط به آنها نمی کنید و بسیار سبکتر کسب و کار خود را پیش می برید.

در آینده اورست قرار است به کجا برسد؟

هدف نهایی سرویس ابری اورست ایجاد یک بستر امن، پایدار و به صرفه برای رفع نیازهای نرم افزاری یک کسب و کار چابک است. ما به سختی تلاش می کنیم تا هم نرم افزارهای بیشتری را به سرویس کسب و کار آنلاین اورست اضافه کنیم و هم یکپارچگی بهتر و عمیق تری را بین نرم افزارها ایجاد نماییم تا شما به عنوان مدیر شرکت بتوانید با اطمینان و رضایت کلیه نیازهای نرم افزاری خود را به ما واگذار کنید.

چرا این سرویس کلود را انتخاب کنم؟ (نسبت به رقبا)

شما به عنوان مشتری حق دارید که زمانی که تصمیم به خرید می گیرید بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. و طبیعی است که بخواهید سرویس های مشابه را مقایسه کنید و از بین آنها بهترین را انتخاب نمایید.

اما تا لحظه ی نگارش این متن هیچ سرویس ابری با هدف،جامعیت و یکپارچگی اورست ارایه نشده است که بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم و مزایای اورست را مطرح کنیم. معهذا برای اینکه این سوال را بدون پاسخ نگذاریم به هدف اصلی سرویس ابری اورست اشاره می کنیم.

در سرویس ابری اورست تمرکز بر ارایه یک بستر یکپارچه از محصولات سازمانی مایکروسافت شامل شیرپوینت، پراجکت سرور، سی آر ام، اکسچنج، اسکایپ و … می باشد و در این راستا تلاش شده است تا کاربر بدون کمترین زحمت بتواند از تمام مزایای یکپارچگی این نرم افزارها با یکدیگر استفاده نماید. البته قبلا تلاش هایی برای ارایه سرویس شیرپوینت به تنهایی، یا سی آر ام به تنهایی توسط شرکت های دیگر انجام شده است که در عین مفید بودن ناقص هستند و پاسخگوی نیازهای یک کسب و کار چابک نمی باشند.

از طرفی مخاطب این سرویس را کسب و کارهای چابک می دانیم و تلاش کرده ایم تا با کمترین هزینه بیشترین بهره مندی را از این سرویس داشته باشند.

امنیت داده ها چگونه تضمین می شود؟

یکی از نگرانی های مشتریان برای استفاده از سرویس های ابری و به طور کلی استفاده از اینترنت امنیت اطلاعات است. ما در اینجا ادعا می کنیم و در ادامه به شما ثابت می کنیم که اطلاعات شما نزد اورست حتی از اینکه نزد خودتان باشد امن تر است. خوب برای بحث در خصوص این موضوع ابتدا لازم است عبارت “امنیت داده ها” یا “امنیت اطلاعات” را توضیح دهیم. امنیت اطلاعات از یک زاویه یعنی من مشتری مطمئن باشم که اطلاعاتی که در نرم افزارهای سرویس اورست قرار می دهم فقط توسط خودم و کسانی که من به آنها مجوز داده ام و به میزانی که دسترسی داده ام قابل مشاهده و ویرایش باشد و نه هیچ شخص دیگری. و از زاویه دیگر یعنی هکرها، ویروس ها، اشکالات سخت افزاری، باگهای نرم افزاری، حوادث طبیعی و … به اطلاعات من آسیب وارد نکنند و پیش بینی های لازم برای پشتیبان گیری از اطلاعات در زمان مناسب انجام شده باشد. کارشناسان امنیتی ما در اورست با وسواس زیاد به این مساله توجه کرده اند و پیش بینی های لازم برای اطمینان خاطر مشتریان انجام شده است. در اینجا به ذکر چند مورد از این تمهیدات امنیتی بسنده می کنیم:

 • تمام سرورها پشت فایروال بسیار پیشرفته سخت افزاری قرار گرفته اند
 • پروتکل مورد استفاده در تبادل اطلاعات مهم HTTPS می باشد که امکان شنود اینترنتی را از بین می برد.
 • تمامی اطلاعاتی که در سرورها بارگذاری می شود توسط آنتی ویروس اسکن می شود. و فایلهای آلوده امکان ورود به سرورها را ندارند.
 • با نرم افزار های مخصوص تست نفوذ، انواع روشهای نفوذ به سرورها بررسی و حفره های امنیتی پوشش داده شده اند.
 • اطلاعات بر هاردهای سرور به صورت Raid ۱۰ ذخیره می شوند که علاوه بر حذف ریسک های مربوط به از بین رفتن اطلاعات از سرعت بالاتری نیز برخودارند.
 • نسخه های پشتیبان اطلاعات در بازه های زمانی منظم از سرور خارج شده و در مکانی امن و محفوظ از آتش سوزی،زلزله، سرقت و … قرار داده می شود.
 • اطلاعات بر روی سرورها به صورت رمز شده ذخیره می شوند. و امکان دسترسی به آنها توسط هیچ کس به جز خود مشتری وجود ندارد.

آیا این سرویس برای من کاربرد دارد؟

اورست سرویس ابری یکپارچه از نرم افزارهای شیرپوینت، پراجکت سرور، CRM، اکسچنج و اسکایپ است و چنین پتلفرم گسترده ای می تواند مورد استفاده دامنه وسیعی از مخاطبین قرار گیرد. برای اینکه بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید که آیا اورست برای کسب و کار شما نیز مناسب است یا خیر؟ چند کاربرد از ترکیب سرویس های اورست در کسب و کارهای مختلف مثال می زنیم. پورتال مشتریان یا باشگاه مشتریان: این راهکار که مناسب برای کسب و کارهایی مانند آژانس های مسافرتی، شرکت های نرم افزاری،شرکت های خدمات حمل و نقل، آرایشگاهها و … می باشد. با استفاده از قابلیتهای شیرپوینت، سی آر ام و اکسچنج فراهم می شود.

مدیریت پروژه ها: این راهکار که بیشتر مناسب شرکت های عمرانی و ساختمانی می باشد. با استفاده از پراجکت سرور فراهم می شود.

CRM: این راهکار که تقریبا برای همه کسب و کارها (مانند، رستوران ها، هتل ها، آژانس ها، املاک، برج ساز ها و …) در شاخه های مختلف بسیار مفید و موثر است با استفاده از قابلیتهای Dynamics CRM و اکسچنج و شیرپوینت به بهترین شکل فراهم می شود.

فروشگاه اینترنتی: فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت در کنار کانالهای گذشته برای بسیار کسب و کارها تبدیل به یک ضرورت شده است. با استفاده از قابلیتهای نرم افزار CRM و شیرپوینت یک فروشگاه اینترنتی قدرتمند طراحی کنید.

مدیریت مستندات، مدیریت مکاتبات، گردش کار، چت، مدیریت کارها و بسیاری راهکار دیگر را می توانید با قابلیتهای متنوع سرویس ابری اورست اجرا کنید.

اگر اینترنت قطع شد چه کنم؟

در کنار تمام امتیازاتی مانند کم هزینه بودن، در دسترس بودن، پایدار بودن و امن بودن و … که در خصوص سرویس ابری اورست بیان شد، ریسکی وجود دارد با این موضوع که اگر دسترسی به اینترنت قطع شد چه کنم؟ ما واقع بین هستیم و نمی خواهیم این موضوع را انکار کنیم ولی به دنبال ارایه راه حل هستیم. که شما صاحب محترم کسب و کار بتوانید ضمن صرفه جویی اقتصادی کارآمدی و چابکی کسب و کارتان را نیز حفظ کنید. ابتدا به بحث قطع شدن اینترنت از زاویه سرور بپردازیم. سرور اورست در دیتا سنتر مخابرات قرار گرفته است و همزمان شبکه اینترانت ملی و اینترنت جهانی را پشتیبانی می کند. لذا با توجه به قرار گرفتن سرور در سرچشمه اینترنت ایران احتمال قطعی شبکه از سمت سرور نزدیک به صفر است. حال از وجه دوم به این موضوع نگاه می کنیم یعنی قطعی شبکه از سمت کاربر. با توجه به راه اندازی اینترانت ملی و قابلیت استفاده از چند تامین کننده اینترنت ADSL و وایمکس احتمال قطعی کل شبکه به صورت همزمان بسیار پایین است. ولی بیاید بدترین حالت را در نظر بگیریم. و فرض کنیم همه چیز به صورت موقتی قطع شده است. در این حالت نیز با توجه به امکان استفاده آفلاین از بسیاری از امکانات سرویس ابری اورست نگرانی حداقلی در این خصوص نیز از بین می رود. در ادامه به بررسی قابلیت آفلاین و بخشهای تحت پوشش آن می پردازیم:

 • امکان دسترسی آفلاین به فایلها بر روی سرور شیرپوینت و پراجکت
 • امکان دسترسی آفلاین به بخشهای زیادی از CRM
 • امکان دسترسی آفلاین به ایمیلهای اکسچنج بر روی اوتلوک

قابلیت آفلاین بدین صورت عمل می کند که در زمانی که شما به شبکه متصل هستید اطلاعات را دریافت می کند و به صورت محلی نگهداری می کند. در زمان قعطی شبکه و یا کند شدن آن شما به راحتی می توانید از اطلاعات محلی استفاده کنید و خود سیستم در زمان برقرار مجدد ارتباط وظیفه همگام سازی را به صورت خودکار انجام می دهد.

اگر این سایت جمع شد چه بلایی سر داده های من می آید؟

در سرویس ابری اورست برنامه ریزی گسترده ای برای حفاظت از اطلاعات مشتریان انجام شده است. به عنوان نمونه از تمام اطلاعات مشتریان به صورت روزانه نسخه پشتیبان تهیه می شود. این نسخه ها تا ۳۰ روز نگهداری می شوند. و در بازه های زمانی منظم از مکان فیزیکی سرورها نیز خارج می شود و در محل امنی درون گاو صندوق نگهداری می شود. با این شرایط حتی اگر حادثه ای نظیر آتش سوزی یا زلزله نیز اتفاق بیافتد باز هم اطلاعات مشتریان محفوظ باقی می مانند. بعلاوه در صورتی که مشتری درخواست نماید آخرین نسخه پشتیبان برای وی نیز ارسال می شود. لذا اگر این سایت جمع شود شما براحتی و با در اختیار داشتن نسخه پشتیبان اطلاعات خود می توانید به صورت محلی نرم افزار و اطلاعات خود را بازیابی کنید. و این یکی از مزایای برجسته استفاده از سرویس اورست است که بر پایه محصولات مایکروسافت بنا شده است و شما به نرم افزار سرویس دهنده وابسته نخواهید شد.

چگونه مطمئن شوم داده های من به دست رقبا نمی افتد؟

این موضوع دغدغه مهمی است ولی به شما اطمینان می دهیم که تیم فنی اورست هم به لحاظ حرفه ای و هم به لحاظ اخلاقی خود را متعهد می داند که از اطلاعات مشتریان به بهترین نحو ممکن حفاظت نماید. در پاسخ به سوال “امنیت داده ها چگونه تضمین می شود؟” به موضوع تامین امنیت اطلاعات پرداختیم. در پاسخ به این سوال به صورت مشخص در خصوص حفاظت از اطلاعات مشتریان صحبت می کنیم. به لحاظ فنی اطلاعات هر یک از سرویس های هر مشتری به صورت کاملا جداگانه و به صورت رمز شده ذخیره می شوند. بنابراین امکان دسترسی به اطلاعات دیگر مشتریان برای هیچ مشتری امکان پذیر نیست و حتی کارشناسان اورست نیز قادر به دسترسی به اطلاعات مشتریان نمی باشند. به لحاظ حقوقی نیز ما تضمین می کنیم که اطلاعات مشتریان به صورت کاملا محرمانه نگهداری می شوند.

ارتباط بین نرم افزارهای اورست مانند سی آر ام و شیرپوینت و ... را چگونه باید برقرار کرد؟

سرویس ابری اورست یک بستر یکپارچه از نرم افزارهای شیرپوینت، CRM، اکسچنج و … است. و تیم فنی اورست تمام تنظیمات لازم برای ارتباط بین نرم افزارها را قبلا برقرار کرده است. به عبارت دیگر برای ایجاد ارتباط بین نرم افزارهای سرویس ابری اورست لازم نیست شما اقدامی انجام دهید تمام کارها قبلا انجام شده است.

برای استفاده از این سرویس چقدر دانش فنی لازم است؟ برای راه اندازی آن چطور؟

یکی از سوالاتی که خریداران نرم افزار از فروشندگان می پرسند این است که چقدر طول می کشد تا نرم افزاری که خریداری کرده ام در سازمان یا شرکت من نصب و راه اندازی شود؟ سوال مهمی است زیرا که همه ما دوست داریم آنچه که خریداری می کنیم به سرعت قابلیت استفاده داشته باشد. در سرویس ابری اورست، پلان مورد نظر شما کمتر از ۲۴ ساعت آماده استفاده می شود. و هیچگونه نصب و تنظیم و … نیاز ندارد. کافی است مرورگر خود را باز کنید و آدرس سرویس مورد نظرتان را وارد کنید. نام کاربری و کلمه عبور از شما سوال می شود آن را وارد کرده و از امکانات نرم افزار خود لذت ببرید. همان طور که قبلا نیز گفته ایم سرویس ابری اورست شامل: شیرپوینت، CRM، پراجکت سرور، اکسچنج و اسکایپ است. که تمامی این نرم افزارها با داشتن حداقل آشنایی با کامپیوتر در سطح دوره های عمومی ICDL قابل استفاده می باشند.

چه مقدار طول می کشد تا سرویس خریداری شده راه اندازی شود؟

یکی از اهداف سرویس ابری اورست این است که شما را از انتظار برای نصب و راه اندازی و حواشی مربوط به آن آزاد کند و به سرعت بتوانید به نرم افزار و راهکار مورد نظر خود دست یابید. در سرویس ابری اورست کمتر از ۲۴ ساعت سرویس شما راه اندازی می شود. و شما از لذت استفاده از یک سرویس یکپارچه و سریع بهره مند می شوید.

چطور به سرویس ابری اورست مهاجرت کنم؟

ما دو سناریو را برای مهاجرت به سرویس ابری اورست در نظر می گیریم: سناریوی اول: شما در حال استفاده از شیرپوینت، CRM مایکروسافت، پراجکت سرور یا اکسچنج هستید. کافی است از یک نسخه پشتیبان از نرم افزار بگیرید و آنرا برای ما ارسال نمایید. ما کل اطلاعات شما را به سرویس ابری اورست منتقل می کنیم. سناریوی دوم: شما از محصولات نرم افزاری غیر از شیرپوینت، CRM مایکروسافت، پراجکت سرور یا اکسچنج استفاده می کنید. در این حالت لازم است از اطلاعات نرم افزار مورد استفاده خروجی اکسل بگیرید و آن را در نرم افزار مورد نظر در سرویس ابری اورست ایمپورت کنید.