ایمیل سازمانی حرفه ای با اکسچنج سرور

علیرغم آمدن اپلیکشن های پیام رسان مختلف نظیر واتس اپ، تلگرام ، مسنجر فیس بوک و … هنوز هم ایمیل یکی از شناخته شده ترین و پر کاربردترین روشهای تعامل بین افراد در فضای اینترنت و مخصوصا بین شرکتهاست. زیرا که هنوز ایمیل تنها روش تعاملی است که لازم نیست فرستنده و گیرنده از یک نرم افزار یکسان استفاده کنند. از طرف دیگر به دلیل آنکه ایمیل روی دامنه رسمی شرکت ها ارایه می شود برای دریافت کننده و ارسال کننده حکم نامه رسمی را دارد. تا قبل از راه اندازی سرویس ایمیل اکسچنج در کلود اورست هیچ سرویس دهنده ایمیل حرفه ای که روی دامنه اختصاصی شرکتها سرویس ایمیل ارایه کند در ایران وجود نداشت. و تقریبا همه شرکتها یا از همان ایمیل سرور رایگانی که همراه با هاست و دامنه در اختیارشان گذاشته می شد استفاده می کردند و یا خودشان راسا اقدام به راه اندازی سرویس ایمیل می کردند، البته تعداد محدودی نیز از سرویس دهندگان حرفه ای در دنیا خدمات می گرفتند. اما چرا داشتن یک ایمیل سازمانی حرفه ای و با کیفیت الزامی است؟

لزوم داشتن ایمیل سازمانی حرفه ای

ماهیت کسب و کار یعنی داشتن مخاطب که این مخاطبین می توانند مشتری باشند، پیمانکار باشند، همکار باشند، سازمان نظارتی باشند و … و طبیعی است که هر کسب و کاری نیاز دارد با مخاطبین خود تعامل داشته باشد. علاوه بر روش های شفاهی تعامل حتما نیاز به تعاملات مکتوب نیز می باشد و ایمیل تنها روشی است که تقریبا می توانید مطمئن باشید همه شرکتها از آن استفاده می کنند. اگر از ایمیل های عمومی نظیر جیمیل استفاده کنید درست مانند این است که نامه ای را روی کاغد سفید و بدون مهر و امضا برای مخاطب ارسال کنید. این روش صدمه زیادی به اعتبار شما وارد می کند و اعتماد مخاطب را سلب می کند. اگر از ایمیل سرورهای ارزان بی کیفیت استفاده کنید ایمیلهای شما در مقصد اسپم تشخیص داده می شوند یا به دست دریافت کننده نمی رسند و نتیجه این می شود که باز مخاطب شما را یک شرکت معتبر در نظر نمی گیرد. و چه چیزی بدتر از این که اعتبار یک شرکت خدشه دار شود.

با در نظر گرفتن این موارد خیلی بهتر است در کنار صدها هزینه ای که برای ایجاد اعتبار شرکت انجام می دهیم از یک ایمیل سازمانی حرفه ای مانند سرویس اکسچنج اورست استفاده کنیم تا مطمئن باشیم مخاطب ما ایمیل ما را درست و در inbox دریافت می کند .

چرا ایمیل اکسچنج؟

Exchange سرورمحصول شرکت مایکروسافت برای تبادل پیام است. اکسچنج مدتهاست که به عنوان ایمیل سرور داخلی شرکتها و سازمانها مورد استفاده قرار می گیرد. و اولین بار به عنوان ایمیل اینترنتی در ایران توسط سرویس ابری اورست راه اندازی شد. اکسچنج دارای امکانات متنوعی نظیر ایمیل، تقویم، وظایف، دفترچه تلفن ویادداشت است و مایکروسافت اوتلوک به عنوان محبوبترین ایمیل کلاینت هماهنگی و یکپارچگی کاملی با اکسچنج دارد.

پروتکل اختصاصی

ارتباط بین ایمیل سرور اکسچنج و کلاینتهای اصلی آن مانند نرم افزار outlook در پکیج آفیس، اپلیکیشن outlook در موبایل و نسخه وب اوتلوک از طریق پروتکل مخصوص اکسچنج انجام می شود، این پروتکل امکان sync بین کلاینتهای مختلف را فراهم می کند. بدین معنا که اگر شما به عنوان مثال یک ایمیل را در گوشی موبایل خود پاسخ دهید در نرم افزار outlook نیز پاسخ خود را می توانید مشاهده کنید. این پروتکل بسیار سریعتر از IMAP کار می کند و نسبت به POP3  نیز برتریهای بسیاری مانند همین قابلیت همگام سازی را دارد.

رابط های کاربری مختلف

زمانی که شما از ایمیل سرور اکسچنج استفاده می کنید می توانید به صورت همزمان از اوتلوک تحت ویندوز، اوتلوک مک، اپلیکیشن اوتلوک در موبایل، نسخه تحت وب اوتلوک و همه میل کلاینتهای دیگر استفاده کنید. این قابلیت دست شما در انتخاب ابزاری که برای کار با ایمیلها استفاده می کنید باز می گذارد. علاوه بر این شما می توانید از هر گجتی که مایل هستید استفاده کنید و مطمئن باشید که به ایمیلهای خود دسترسی دارید.

فراتر از ایمیل

با اکسچنج شما بیش از یک ایمیل سرور خواهید داشت. با تنظیم اوتلوک و اتصال آن به اکسچنج شما علاوه بر ارسال و دریافت ایمیل می توانید با همکاران خود قرار جلسه تنظیم کنید، تقویم خود را با آنها به اشتراک بگذارید. به همکاران خود وظیفه انتساب دهید. یادداشت بنویسید و دفترچه تلفن شخصی داشته باشید.

چرا ایمیل اکسچنج در کلود اورست؟

ما در سرویس ابری اورست با ایجاد یکپارچگی بین سرویسهای مختلف استفاده از اکسچنج به عنوان ایمیل سازمانی حرفه ای را بسیار توسعه داده ایم. در سرویس اکسچنج اورست اوتلوک یک کارتابل کامل کاری است و سرنخ بیشتر امور روزانه در آن قرار دارند.

یکپارچه با آنتی ویروس و آنتی اسپم

نسخه مخصوص به اکسچنج آنتی ویروس کسپراسکای به صورت کاملا یکپارچه با اکسچنج در کلود اورست راه اندازی شده است. این بدین معنی است که هر ایمیل که ارسال و یا دریافت می شود حتی اگر zip شده باشد ابتدا توسط آنتی ویروس اسکن شده و در صورتی که حاوی ویروس باشد، کنترل شده و گزارش داده می شود. علاوه بر این با موتور آنتی اسپم کسپراسکای که به صورت مرتب نیز آپدیت می شود ایمیلهای ناخواسته برچسب گذاری می شود و به صندوق ایمیل های ناخواسته هدایت می شوند.

یکپارچه با شیرپوینت

شما می توانید از آلارم های شیرپوینت که به صورت ایمیل ارسال می شوند استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که کاربر به گروه کاربری جدیدی اضافه می شود.

یکپارچه با تلگرام، فاکس، پیامک و پیام صوتی

با ایجاد یکپارچگی بین سرویس اطلاع رسانی اورست و اکسچنج شما می توانید با ارسال ایمیل به میل باکس های خاص پیام تلگرام، پیامک، فاکس و پیام صوتی ارسال کنید. به عنوان مثال برای ارسال ایمیل به یک مخاطب در تلگرام کافی است یک ایمیل با موضوع شماره موبایل مخاطب به آدرس telegram[at]ever247[dot]net ارسال کنید. سرویس اطلاع رسانی به صورت خودکار این ایمیل را به پیام تلگرام تبدیل می کند و نتیجه را به شما در پاسخ به همان ایمیل اطلاع می دهد.

یکپارچه با CRM

با قابلیت server side sync که از یکپارچگی اکسچنج و سی ار ام حاصل شده است. شما می توانید لیست وظایف، تماسها و قرار ملاقاتهای خود در سی ار ام را در اوتلوک نیز مشاهده کنید. همچنین شما می توانید مستقیما از درون محیط سی آر ام برای مشتریان خود ایمیل ارسال کنید و پاسخ آنها را در همانجا دریافت کنید.

یکپارچه با فروشگاه ساز

فروشگاه ساز به تناسب رویدادها ایمیلهای مختلفی ارسال می کند. با ایجاد یکپارچگی بین اکسچنج و فروشگاه ساز بدون نیاز به هیچ تنظیم خاصی تمام این ایمیلها از آدرس ایمیل شما و از طریق اکسچنج به مخاطبین ارسال می شود. مواردی مانند تایید ثبت نام، فراموشی کلمه عبور، ارسال پیش فاکتور، ارسال سفارش خرید به فروشندگان شما و …

یکپارچه با اتوماسیون اداری

با استفاده از این قابلیت شما می توانید از محیط وب اوتلوک و یا ویندوز اوتلوک مستقیما نامه ایجاد و ارسال کنید و سوابق گردش نامه را نیز مشاهده نمایید و یا نامه خود را در قالب مورد نظرتان چاپ کنید.

یکپارچه با فرایندهای کاری

زمانی که شما از فرآیندهای کاری در کنار اکسچنج استفاده می کنید هر کار جدیدی که به شما انتساب داده شود یک ایمیل شامل اطلاعات آن کار دریافت می کنید که حاوی لینکی است که می توانید مستقیما فرم مربوطه را باز کنید و اقدام لازم را انجام دهید و نیازی به چک کردن کارتابل نرم افزار فرآیندهای کاری ندارید.

یکپارچه با مدیریت مستندات

با استفاده از یکپارچگی بین اکسچنج و مدیریت مستندات شما می توانید تنظیم کنید هر فایل جدیدی که ایجاد می شود و یا تغییر می کند و یا حذف می شود آلارم لازم از طریق ایمیل برای شما ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *