مزایای حاصل از یکپارچگی نرم افزار CRM و ایمیل اکسچنج

در سرویس ابری اورست در تلاش هستیم تا با ایجاد و تکمیل یکپارچگی بین نرم افزارهای مختلف تجربه لذت بخش و منحصر به فرد را برای مشتریان فراهم کنیم. در این مطلب در خصوص امکاناتی که از یکپارچگی بین نرم افزار CRM و سرویس ایمیل اکسچنج ایجاد می شود توضیح می دهیم.

دفترچه تلفن، لیست وظایف و قرار ملاقاتهای سی آر ام در اوتلوک

مایکروسافت اوتلوک یک نرم افزار شناخته شده و بسیار محبوب بین کاربرانی است که از ایمیل استفاده می کنند. به دلیل نبود سرویس ایمیل اکسچنج در ایران تا قبل از اورست، تقریبا همه کاربران از طریق پروتکل POP3 یا IMAP به سرور ایمیل سازمانی خود متصل می شده اند. اما اکنون شما می توانید ایمیل سازمانی خود را به سرویس اکسچنج اورست منتقل کنید و با اتصال بسیار ساده اوتلوک به اکسچنج یک سرویس ایمیل حرفه ای را تجربه کنید و از همه امکانات اوتلوک بهره مند شوید. علاوه بر اینها زمانی که شما از اوتلوک متصل به اکسچنج استفاده می کنید و سرویس CRM آنلاین اورست را نیز در اختیار دارید. می توانید از طریق قابلیت Server Side Sync لیست وظایف، اشخاص و قرار ملاقاتهایی را که در سی آر ام به شما انتساب داده شده است در اوتلوک مشاهده کنید.

این یکپارچگی مزایای زیر را برای شما به همراه دارد:

  •  دریافت آلارم در زمان موعد یک وظیفه یا قرار ملاقات
  •  جلوگیری از ایجاد تداخل بین قرار جلسات سی آر ام و سایر جلسات
  •  امکان ویرایش مستقیم اطلاعات شخص، وظیفه و جلسه در اوتلوک که به صورت خودکار با سی آر ام همگام سازی می شود.
  •  عدم نیاز به مراجعه به سی آر ام برای انجام وظایف روزانه
قرار جلسات و لیست وظایف سی آر ام را در تقویم گوشی هوشمند شما

شما می توانید اکانت اکسچنج را به تقویم گوشی هوشمندتان اضافه کنید و بدین ترتیب لیست کارها و جلسات سی آر ام روی تقویم گوشی شما نمایش داده می شود. و البته در موعد مقرر آلارم نیز داده می شود. این کار به آسانی قابل انجام است تنها کافی است در اپلیکیشن تقویم گوشی خود گزینه add account را انتخاب کنید. سپس نام کاربری و پسورد ایمیل اکسچنج خود را وارد کنید. کار تمام است. تقویم گوشی شما با ایمیل اکسچنج و سی آر ام شما همگام شده است.

ارسال و دریافت ایمیل از محیط نرم افزار CRM

از طریق یکپارچگی بین سی آر ام و ایمیل اکسچنج شما می توانید مستقیما از طریق نرم افزار سی آر ام برای مشتریان خود ایمیل ارسال کنید. این ایمیلها در سوابق فعالیتهای انجام شده برای مشتری نگهداری می شود. جالب اینجاست که در صورتی که مشتری ایمیل ارسال شده شما را پاسخ دهد، پاسخ وی نیز در سی ار ام و در سوابق مشتری نگهداری می شود.

تبدیل ایمیل به پرونده در سی آر ام

یکی دیگر از مزیتهایی که در یکپارچگی بین سی ار ام و ایمیل اکسچنج بوجود می آید. امکان دریافت سوالات و مشکللات و شکایات مشتریان از طریق ایمیل و تبدیل خودکار آنها به پرونده در سی ار ام است. با این قابلیت مشتریان شما می توانند برای طرح مسایل ایمیل ارسال کنند و تیم پشتیبانی شما در سی ار ام به مشکلات رسیدگی کند و همانجا نیز پاسخ مشتری را ثبت نماید. و از طریق یک گردش کار پاسخ مشتری برای وی در ایمیل ارسال شود.

شما نیز می توانید با ثبت درخواست دمو به صورت رایگان از سی آر ام آنلاین و ایمیل اکسچنج اورست استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *