آموزش شیرپوینت – لیست ها و کتابخانه ها

مایکروسافت شیرپوینت یک محصول سازمانی (Enterprise) است که برای استفاده از آن و بهره مندی از همه توانمندیها و امکانات آن نیاز به سخت افزار قدرتمند، شبکه درون سازمانی، فارسی ساز شیرپوینت، پشتیبانی حرفه ای و دانش کاربردی است. معمولا تامین این شرایط برای یک کسب و کار چابک دشوار است. ما در سرویس پردازش ابری اورست شرایطی فراهم کرده ایم که با حداقل هزینه ساختار ایده آلی از شیرپوینت فارسی را به دست آورید. برای آشنایی شما مشتریان عزیز در مجموعه مطالبی به آموزش رایگان شیرپوینت و البته دیگر محصولات سرویس کلود اورست می پردازیم.

یکی از اصلی ترین بخشها در شیرپوینت لیستها و کتابخانه ها هستند. در واقع همه داده ها و فایلهایی که در یک سایت شیرپوینتی قرار داده می شود درون لیست یا کتابخانه ذخیره می شود. لذا استفاده صحیح از کتابخانه ها و لیست ها و درک تفاوت آنها از اصول پایه استفاده از SharePoint می باشد.

لیست ها مانند یک جدول با ستون های مشخص هستند که می توانیم اطلاعات مورد نظر خود را مانند لیست پرسنل، لیست پیشنهادات، لیست کالاها و … در آن ذخیره کنیم. اما کتابخانه ها مانند یک پوشه با ستون های اطلاعاتی هستند که می توان انواع فایل اعم از عکس، فایل word، فایل اکسل ، فیلم و … را در آن نگهداری کرد و برای هر فایل مشخصات آن را ثبت نمود. در شیرپوینت چند نوع لیست مانند لیست وظایف، تقویم، پرسشنامه و … و چندین نوع کتابخانه مانند کتابخانه اسناد، کتابخانه تصاویر، کتابخانه اموال و … وجود دارد که به تناسب نیاز می توان یک یا چند مورد از آنها ایجاد نمود و استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *