خدمات مشاوره تلفنی سرویس ابری اورست

همانطور که بارها گفته ایم هدف ما در اورست، سرویس ابری مایکروسافت ارایه خدمات با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب به کسب و کارهای چابک است. یکی از سرویس هایی که توسط تیم کارشناسی با تجربه اورست ارایه می شود و شاید کمتر شناخته شده باشد خدمات مشاوره تلفنی است. اگر شما از محصولات سازمانی مایکروسافت اعم از شیرپوینت، پراجکت سرور، اکسچنج، اسکایپ یا داینامیک سی آر ام استفاده می کنید، صرف نظر از اینکه افتخار میزبانی شما را در سرویس ابری اورست داشته باشیم یا خیر. می توانید از هر نقطه ای از کشور عزیزمان ایران با تماس با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۲۶۱ سوالات و مشکلات خود را با کارشناسان حرفه ای اورست در میان گذارید و پاسخ آنها را دریافت کنید.

مواردی که می توانید با شماره تلفن مشاوره سرویس ابری اورست تماس بگیرید به شرح ذیل می باشد:

– راهنمایی در نصب: اگر در نصب هر یک از محصولات سازمانی مایکروسافت شامل شیرپوینت، پراجکت سرور، اکسچنج، اسکایپ سازمانی یا داینامیک سی آر ام مشکلی پیش آمد یا نیاز به راهنمایی داشتید با ما تماس بگیرید.

– آموزش کاربری: اگر در استفاده از امکانات مختلف این نرم افزارها سوالی برای شما پیش آمد و یا نحوه استفاده از آن را نمی دانید با ما تماس بگیرید.

– رفع مشکلات: اگر از نرم افزارهای عنوان شده استفاده می کنید و خطایی پیش آمده و یا سرویس دچار کندی شده است، برای رفع این مشکلات با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *