اورست بهتر می شود – ارتباط نینتکس با اکسچنج و اکتیو

اورست هر روز بهتر می شود. این بار در مورد امکاناتی صحبت می کنیم که ابزار طراحی فرآیند Nintex در سرویس میزبان شیرپوینت اورست برای شما فراهم می کند. در نوشته های قبلی بارها بر این مساله تاکید کرده ایم که ساختار یکپارچه ای که در اورست، سرویس ابری مایکروسافت بین نرم افزارهای سازمانی مایکروسافت فراهم شده است یک پلتفرم قدرتمند و منحصر به فرد را در اختیار کسب و کارهای چابک قرار می دهد. در این نوشته در مورد قابلیتهایی که از یکپارچگی بین شیرپوینت، اکسچنج و اکتیو دایرکتوری در فرآیندهایی که توسط ابزار طراحی فرآیند نینتکس فراهم می شود، صحبت می کنیم.

نینتکس چیست؟

شاید بهتر باشد قبل از هر چیز برای آن دسته از عزیزانی که با ابزار طراحی فرآیند Nintex آشنا نیستند، کمی در مورد این ابزار توضیح دهیم. یکی از امکاناتی که در شیرپوینت تعبیه شده است، امکان ایجاد گردش کار (Workflow) است. ابزاری که مایکروسافت برای طراحی گردش کار ارایه کرده است SharePoint Designer است. اما متاسفانه امکانات شیرپوینت دیزاینر برای طراحی گردش کارهای حرفه ای محدود است و لذا کمپانی نینتکس ابزار طراحی فرآیند پیشرفته تری را به نام Nintex Workflow برای شیرپوینت عرضه کرده است. این ابزار امکان طراحی گردش کارهای پیشرفته را به صورت نمای گرافیکی فراهم می کند. بزرگترین مزیت ابزار طراحی فرآیند نینتکس داشتن Activityهای متعدد است که هر یک می توانند فعالیتی مانند کپی کردن، ارسال ایمیل، ایجاد کاربر و… را بدون نیاز به برنامه نویسی برای شما انجام دهند.  به عبارت ساده تر مزیت نینتکس بر SharePoint Designer یکی داشتن محیط گرافیکی و دیگر داشتن Activityهای بیشتر است.

نینتکس و اکسچنج و اکتیو

در نینتکس Activityهایی برای کار با اکسچنج و اکتیو قرار داده شده است. به دلیل یکپارچگی بین هاست شیرپوینت، ایمیل سرور اکسچنج و اکتیو دایرکتوری امکان استفاده از این فعالیتها برای مشتریان اورست به راحتی فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *