اورست بهتر می شود – نسخه دوم افزونه پیامک نرم افزار CRM

با انتشار این  نسخه جدید افزونه پیامک به شرح قابلیتهای این نسخه و کاربردهای جدید آن می پردازیم  و خبر خوب اینکه تمام مشتریانی که از افزونه پیامک در نرم افزار CRM در سرویس ابری اورست استفاده می کنند می توانند افزونه خود را به رایگان به نسخه جدید ارتقا دهند. کافی است یک تیکت برای واحد پشتیبانی اورست ارسال کنند.

قابلیتهای افزونه پیامک برای نرم افزار CRM مایکروسافت

با فعال شدن افزونه پیامک (SMS) یک فعالیت جدید به مجموعه فعالیتهای قبلی سی آر ام با نام “پیامک” اضافه می شود. از این پس کارشناسان واحد فروش شما می توانند برای پی گیری یا یادآوری موضوعی، به آسانی برای مشتری پیامک ارسال کنند. این افزونه به صورت هوشمند شماره موبایل مشتری را در سرنخ یا اشخاص و یا مشتریان پیدا می کند و شما فقط کافی است متن پیامک را بنویسید و روی دکمه ارسال کلیک کنید.

همچنین شما می توانید گروهی از مشتریان را با ویژگی های آنها مانند مشتریان تهرانی و و یا مشتریان طلایی و … انتخاب کنید و یک پیامک انبوه برای همه آنها ارسال نمایید. علاوه بر آن شما می توانید قالب هایی را برای ارسال پیامک تعریف کنید و زمانی که پیامک انبوه ارسال می کنید از قالبها استفاده کنید تا پیامک ارسالی برای هر فرد به صورت شخصی سازی شده ارسال شود. به عنوان مثال شما از قالب

مشتری عزیز [جنسیت] [نام و نام خانوادگی] از اینکه از محصولات ما استفاده می کنید متشکریم برای اطلاع از آخرین اخبار محصولات ما آدرس ایمیل خود را در پاسخ به این پیامک ارسال نمایید.

استفاده می کنید و افزونه پیامک در نرم افزار سی آر ام به صورت خودکار عبارات داخل براکت را با آقا/خانم و همچنین نام فرد دریافت کننده پیامک جایگزین می کند.

از دیگر ویژگی های افزونه پیامک نرم افزار CRM قابلیت ارسال پیامک در workflow می باشد. با این قابلیت شما می توانید بر اساس شرایط یک گردش کار و متناسب با اقدامات انجام شده برای مشتری پیامک ارسال نمایید و یا به صورت زمانبندی شده مثلا در تاریخ تولد مشتری به صورت خودکار یک پیامک با قالب برای وی ارسال نمایید.

امکانات جدید افزونه پیامک نرم افزار CRM

همانطور که گفتیم با نصب افزونه پیامک فعالیت جدیدی به نام “پیامک” به نرم افزار ارتباط با مشتری مایکروسافت اضافه می شود. که هم امکان ارسال پیامک موردی و هم امکان ارسال پیامک انبوه را فراهم می کند. در نسخه دوم افزونه پیامک امکان ارسال پیامک زمانبندی شده فراهم شده است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید پیامکی را برای تاریخ و ساعت مشخصی تنظیم کنید تا در همان زمان ارسال شود. از این قابلیت در طراح گردش کارهایی که پیامک ارسال می کنند استفاده می شود. به عنوان مثال فرض کنید که در سیستم سی آر ام جلسه ثبت می کنید و می خواهید که چند ساعت مانده به شروع جلسه برای شرکت کنندگان پیامک یادآوری ارسال شود. با استفاده از قابلیت زمانبندی در نسخه جدید پیامک این امکان فراهم می شود.

قابلیت دیگری که به نسخه جدید افزونه پیامک CRM اضافه شده است امکان ارسال پیامک همزمان به چند نفر است. که در قالب رونوشت ارسال می شود. فرض کنید که می خواهید به یک مشتری اطلاع دهید که پیش فاکتور را برایش فاکس کرده اید. و البته همزمان می خواهید حسابدار خودتان را نیز از این موضوع مطلع کنید. با استفاده از این قابلیت به راحتی این امکان فراهم می شود.

پیامک در نرم افزار ارتباط با مشتری مایکروسافت یک فعالیت در نظر گرفته می شود. و زمانی که شما یک پیامک ارسال می کنید بعدا باید آن را کامل کنید تا از لیست کارها حذف شود. در نسخه جدید این کار به صورت خودکار انجام می شود. و زمانی که پیامک با موفقیت تحویل سامانه ارسال پیامک می شود به صورت خودکار فعالیت پیامک بسته می شود.

در نسخه جدید برخی مشکلات حل و سرعت افزونه نیز بهبود داده شده است. امیدواریم از استفاده از نسخه جدید لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *