گنج های پنهان – حقوق دسترسی در نرم افزار CRM مایکروسافت

قرار است در مجموعه مطالبی با سرفصل گنج های پنهان در رابطه با امکاناتی از نرم افزار CRM مایکروسافت در سرویس ابری اورست بنویسیم که کمتر دیده شده اند یا به درستی مورد استفاده قرار نمی گیرند در اولین مطلب به مدیریت حقوق دسترسی در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت به عنوان یک گنج پنهان می پردازیم.

تنظیمات حقوق دسترسی که در CRM مایکروسافت در بخش پیکربندی و در گزینه امنیت قرار گرفته است، شامل موارد زیر می باشد:

چارت واحدهای سازمانی

در نرم افزار CRM مایکروسافت یک واحد سازمانی (Business Unit) از قبل تعریف شده وجود دارد که همه کاربران به صورت پیش فرض در این واحد قرار می گیرند. اما شما می توانید کل شرکت و یا واحد فروش و بازاریابی خود را در واحدهای سازمانی مختلف دسته بندی و تعریف کنید. این واحدها به صورت سلسله مراتبی تعریف می شوند و چارت واحدهای سازمانی شما را تشکیل می دهند.

کاربران

نرم افزار CRM مایکروسافت به صورت کاملا یکپارچه با اکتیودایرکتوری کار می کند. در داینامیک CRM در واقع کاربران را از اکتیودایرکتوری به CRM اضافه می کنیم. که این کار با درج نام کاربری هر کاربر انجام می شود. در زمان اضافه کردن هر کاربر به نرم افزار CRM می توان واحد سازمانی کاربر را نیز مشخص کرد.

تیم ها

در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت شما می توانید کاربران خود را در چندین تیم تقسیم کنید. تیم ها می توانند مستقیما مالک یک رکورد اطلاعاتی باشند. همچنین برای تیم ها و کاربران می توان صف کار تعریف کنید که بعدتر در مورد آن صبحت خواهیم کرد.

نقش ها

در Dynamics CRM مایکروسافت مجوزها یا همان حقوق دسترسی برای نقش ها تعریف می شود. در نرم افزار CRM مایکروسافت چندین نقش از قبل تعریف شده وجود دارد و شما نیز می توانید نقشهای جدیدی تعریف کنید. هر کاربر می تواند یک یا چند نقش داشته باشد که حقوق دسترسی او از اجتماع دسترسی نقشها به دست می آید.

گنج های پنهان - حقوق دسترسی در نرم افزار CRM مایکروسافت

گنج های پنهان - حقوق دسترسی در نرم افزار CRM مایکروسافت

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید برای هر نقش در هر موجودیت و برای هر عملیات اعم از ایجاد، خواندن، نوشتن و … میزان دسترسی مشخص می شود. که دایره خالی به معنای عدم دسترسی، دایره یک چهارم به معنای دسترسی کاربران این نقش به رکوردهایی است که مالک آنها خود کاربر باشد. دایره نیمه پر به معنای دسترسی کاربران نقش به رکوردهایی است که مالک آنها خود کاربر و با سایر کاربرانی است که در همان واحد سازمانی کاربر هستند. دایره سه چهارم به معنای دسترسی کاربران نقش به رکوردهایی است که مالک آنها خود کاربر، هم واحدی ها و واحدهای سازمانی زیرمجموعه در چارت واحدهای سازمانی است. دایره تو پر به معنای دسترسی کاربران نقش به همه رکوردهای سازمان برای آن عملیات موجودیت مشخص شده است.

همانطور که ملاحظه کردید حقوق دسترسی در نرم افزار CRM مایکروسافت بسیار قدرتمند است و شما به راحتی می توانید شعب و نمایندگی ها، تیم های فروش و بازاریابی و … را با این گنج پنهان مدیریت کنید. اگر به نرم افزار CRM مایکروسافت علاقه مند شده اید می توانید با ثبت درخواست دمو، این نرم افزار فوق العاده را در سرویس ابری اروست به رایگان آزمایش کنید. و همچنین می توانید با خرید فیلم آموزش نرم افزار CRM به زبان فارسی تسلط خود را بر امکانات این نرم افزار افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *