گنج های پنهان – صف ها در نرم افزار CRM مایکروسافت

قرار است طی چند هفته تعدادی از گنج های پنهان نرم افزار CRM مایکروسافت را آشکار کنیم. اولین نقشه گنج مربوط به “حقوق دسترسی در نرم افزار CRM” که پیشنهاد می کنم حتما آن را مطالعه کنید. دومین گنج را با عنوان صف در نرم افزار CRMتوصیف می کنیم.

صف چیست؟

زمانی که از نرم افزار CRM مایکروسافت استفاده می کنید، صف ابزاری برای سازماندهی، اولویت بندی، و نظارت بر پیشرفت کارهای شماست، صف ها یک محل مرکزی برای مدیریت کارها هستند و به شما در پردازش موارد گزارش شده (Case) ، پاسخگویی به تماسهای مرکز خدمات مشتریان و یا ارسال اطلاعات محصول برای مشتریان آینده کمک می کنند. از نگاه برنامه نویسی یک صف مجموعه ای از آیتمها است. و آیتم صف محلی برای یک رکورد اطلاعاتی از یکی از موجودیتهای CRM است، موجودیتهای مانند وظایف، ایمیل، و یا case

موارد مرتبط با صف ها در Dynamics CRM

– تمام موجودیتهای سفارشی نیز می توانند برای صف ها فعال شوند.

– صف ها ممکن است عمومی یا خصوصی باشند. آیتم های صف های خصوصی فقط برای اعضای آن صف قابل مشاهده است.

– با اضافه شدن هر کاربر جدید یا تیم جدید یک صف خصوصی به صورت خودکار ایجاد می شود.

– یک صف می تواند شامل چندین نوع موجودیت مختلف مانند وظیفه، ایمیل و case باشد.

– صفها اطلاعاتی در مورد کاربری که روی یک آیتم صف کار می کند نگهداری میکنند. این ویژگی به مدیریت بهتر منابع و جلوگیری از اجرای کار توسط چند نفر کمک می کند.

– صف ها را می توان برای گردش کارها و ممیزی استفاده کرد. این قابلیت برای بهبود بهره وری و ردیابی تغییرات موجودیتها برای تحلیل ها و گزارشات بعدی کمک می کند.

چگونه یک صف بسازیم؟

صف ها ظرف هایی هستند که برای نگهداری چیزهایی استفاده می شوند که نیاز به تکمیل و یا انجام اقدامی دارند مانند تکمیل یک وظیفه یا بستن یک case. به صورت پیش فرض برای هر کاربر یا تیم یک صف ایجاد می شود. شما می توانید از این صف های پیش فرض برای ردیابی همه موارد کاری استفاده کنید و یا صف های جدیدی را متناسب با ساختار کاری سازمان خود ایجاد کنید. چگونگی ایجاد و پیکربندی صف ها به نحوه عملکرد کسب و کار شما بستگی دارد.شما می توانید صف های جداگانه ای را برای لایه اول و دوم تیم پشتیبانی محصولات خود بر اساس میزان تجربه افراد تیم پشتیبانی ایجاد کنید. و یا با ایجاد صف ها نقره ای و طلایی کارهای مشتریان را بر اساس سطح قرارداد آنها تقسیم بندی نمایید.

رم افزار ارتباط با مشتری مایکروسافت برای شما امکان ایجاد صف های خصوصی و صف های عمومی را فراهم می کند. از صف های خصوصی برای محدود کردن دسترسی افراد مشخصی به لیست کارها استفاده کنید. در صف های عمومی همه افراد می توانند آیتم های صف را مشاهده نمایند.

چگونگی اضافه کردن آیتم به صف

caseهایی که به صورت خودکار از طریق ایمیلهای دریافتی و یا پست های شبکه های اجتماعی ساخته می شوند. با ایجاد یک قانون مسیریابی(انگلیسی) می توان همه آنها را به صف اضافه کنید. سپس آیتم های صف را به کاربران مناسب انتساب دهید. همچنین شما می توانید به صورت دستی نیز caseها و فعالیتهای دیگر را به صف اضافه کنید.

چگونگی انتساب آیتم های صف برای اجرا

صف ها فعالیتها و کیس ها را بین اعضای صف به اشتراک می گذارند تا زمانی که توسط یک CSR(نماینده خدمات مشتری) که مسئول کنترل آنهاست از صف خارج و یا پذیرفته شوند. CSRها می توانند آیتم های صف را برای خودشان بردارند و یا آنها را به کاربران یا تیم های دیگر انتساب دهند.

برای آشنایی بیشتر با صفها در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت به نحوه ایجاد و ویرایش صفها (انگلیسی) مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *