قابلیتهای شبکه اجتماعی نرم افزار CRM مایکروسافت

با گسترش شبکه های اجتماعی و استقبال چشم گیر کاربران از آنها، شرکت های نرم افزاری مطرح دنیا به فکر استفاده از مفاهیم شبکه های اجتماعی در نرم افزارهای سازمانی افتادند. در این بین مایکروسافت با اضافه کردن قابلیتهای شبکه اجتماعی به شیرپوینت و نرم افزار CRM سعی در کاربردی کردن شبکه های اجتماعی درون شرکتها و سازمانها کرده است.  در این مطلب قابلیتهای اجتماعی که به نرم افزار سی ار ام مایکروسافت اضافه شده است را توضیح می دهیم.

چه خبر؟

بخشی به نام چه خبر به داشبوردهای سی ار ام اضافه شده است که شبیه به صفحه تایم لاین تویتر و یا وال فیس بوک عمل می کند. یعنی آخرین اتفاقاتی که بر روی رکوردهای مورد نظر کاربر انجام شده است را نمایش می دهد. به عنوان مثال وقتی که مالک یک مشتری شما باشید. اگر برای مشتری پیش فاکتور ثبت شود. پرونده جدید تشکیل شود و یا هر رویداد دیگری برای آن مشتری اتفاق بیافتد در صفحه چه خبر شما دیده می شود. و شما می توانید در مورد آن رویداد اعلام نظر کنید. و این کار با نوشتن کامنت و یا لایک زدن انجام می دهید. شما می توانید “چه خبر” را تنظیم کنید که فقط رویدادها را برای مواردی که مورد نظر شماست نمایش دهد.

قابلیتهای شبکه اجتماعی نرم افزار CRM مایکروسافت

موارد قابل نمایش در چه خبر

شما می توانید اشخاص، مشتریان، فرصت های تجاری، سرنخ های تجاری ، پرونده ها و کاربران را فالو کنید. به صورت پیش فرض رویدادهای مربوط به اشخاص، مشتریان، فرصت های تجاری، سرنخ های تجاری و پرونده هایی که شما مالک آنها هستید در بخش “چه خبر” برای شما نمایش داده می شود. شما می توانید ترتیب نمایش را تغییر دهید و یا مثلا رویدادهای مربوط به پرونده ها را مخفی کنید تا در صفحه “چه خبر” نمایش داده نشود.

علاوه بر مواردی که شما مالک آنها هستید رویدادهای مربوط به سایر مواردی که مستقیما آنها را فالو کرده اید نیز نمایش داده می شود. به عنوان مثال اگر یک کاربر را فالو کنید پستهایی که توسط این کاربر منتشر می شود را مشاهده می کنید.

قابلیتهای شبکه اجتماعی نرم افزار CRM مایکروسافت

پست های کاربران و پست های اتوماتیک

برای رکوردهایی که شما مالک آنها هستید و یا آنها را فالو کرده اید به صورت خودکار رویدادهایی ثبت شود. که به این موارد پست های اتوماتیک گفته می شود. همچنین در هر جایی از نرم افزار CRM که پنل اجتماعی وجود داشته باشد شما می توانید پست هایی را به صورت دستی منتشر کنید. این موارد نیز در صفحه “چه خبر” شما و آنهایی که شما را فالو کرده اند نمایش داده می شود. به این موارد پست های کاربران گفته می شود.

در متن پست هایی که به صورت دستی نوشته می شوند شما می توانید با استفاده از علامت @ کاربر مشخصی را مورد خطاب قرار دهید. در این حالت این متن در صفحه “چه خبر” کاربر مورد نظر نمایش داده می شود. صرف نظر از اینکه او شما را فالو کرده باشد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *