تعریف سرنخ و فرصت تجاری در نرم افزار CRM

تعریف سرنخ در نرم افزار CRM مایکروسافت

سرنخ تجاری یا Lead اولین ارتباط مشتری با کسب و کار شماست. در نرم افزار CRM مایکروسافت، مدیریت سرنخ ها در حوزه بازاریابی قرار داده شده است. هر زمان که یک مشتری برای یک درخواست جدید با شرکت شما تماس می گیرد یک سرنخ جدید ایجاد می شود. کارشناسان تیم فروش موظفند فعالیتهای مناسب روی این سرنخ انجام دهند و آن را تبدیل به یک فرصت تجاری کنند. فعالیتهایی نظیر پی گیری، تماس تلفنی، ارسال پیامک، ارسال فاکس، قرار جلسه و …

با چند مثال مساله را روشن تر می کنیم:

۱- زمانی که شما یک مشتری به غرفه شما در نمایشگاه وارد می شود و اطلاعات وی و درخواستش ثب می شود. یک سرنخ تجاری در نرم افزار سی آر ام ثبت شده است.

۲- زمانی که یک آگهی مناقصه توسط کارشناس تیم فروش شما در روزنامه دیده و ثبت می شود. یک سرنخ جدید در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شکل می گیرد.

۳- زمانی که مشتری با شما تماس می گیرد و اطلاعات درخواست او ثبت می شود. یک سرنخ جدید در نرم افزار CRM ذخیره می شود.

در کلود اورست شما آخرین نسخه از نرم افزار CRM مایکروسافت را به زبان فارسی و با تقویم شمسی و به صورت یکپارچه با شیرپوینت، ایمیل اکسچنج و اسکایپ در اختیار دارید.

تعریف فرصت تجاری در نرم افزار CRM مایکروسافت

فرصت تجاری یا opportunity در نرم افزار CRM مایکروسافت در بخش فروش قرار گرفته است. به هر شکلی که مشتری اولین ارتباط را با شما برقرار کند به عنوان سرنخ ثبت می شود. بدیهی است که وقتی یک سرنخ ثبت شد، پی گیری تیم فروش شروع شده و با ارسال بروشور، ایمیل و تماس های تلفنی سعی می شود تا
مشتری را وارد فازهای دیگر فروش کنیم. وقتی مشتری تمایل نشان داد و احتمال خرید فراهم شد. در نرم افزار CRM سرنخ را تبدیل به فرصت تجاری می کنیم. از امکانات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت این است که در پروسه تبدیل سرنخ به فرصت، تا سه موجودیت جدید ایجاد می شوند. مشتری در جدول مشتریان قرار می گیرد. شخص تماس گیرنده در جدول اشخاص قرار می گیرد و به مشتری متصل می شود. فرصت تجاری برای مشتری ثبت می شود و شخص تماس گیرنده به عنوان عامل ارتباط ذخیره می گردد.

در یک فرصت تجاری میزان درآمد احتمالی از فرصت را ثبت می کنیم. می توانیم نیاز مشتری و راه حل خود را ثبت کنیم و پی گیریها را تا صدور پیش فاکتور و ادامه مسیر فروش دنبال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *