CRM به فروش من کمک می کنند یا من به فروش CRM؟

این روزها به دلیل کشاکش بازار بسیاری از تبلیغات فقط در جهت افزایش فروش نرم افزار است و فقط به ارائه تجربیات موفق و نتایج مثبت گرفته شده بسنده می کنند، ولی نکته مهم این است که آیا این آمار واقعی است و یا نمونه های موفق مطرح شده از بین چه جامعه آماری برگزیده و اعلام می شود؟

آیا فقط خرید یک نسخه از CRM حتی اگر سیستم مدیریت ارتباط با فروش مایکروسافت باشد می تواند نتیجه کسب و کار شما را متحول کند؟

پاسخ منفی است، استفاده از بهترین نرم افزارهای فروش نیز نمی تواند کوچکترین اثربخشی در کار شما داشته باشد، مگر حمایت کل مجموعه را جذب کرده باشید، لذا شما در صورتی می توانید موفق شوید که:

نیازمندی خود به CRM را درک کرده باشید و:

برنامه ریزی بلند مدت برای استفاده از این سیستم داشته و به صورت گام به گام به عملیاتی کردن آن روی آورید.

برنامه ای انتخاب کنید که پاسخ نیازمندیهای امروز شما را داده و با توجه به گسترش کسب و کار شما قابلیت گسترش داشته و با افزایش سطح نیازها لزوم به تغییر و جایگزینی آن نداشته باشید.

سیستمی که شما را از وابستگی به شرکتهای تولید کننده نرم افزار مبری می کند و شما می توانید با آسودگی دو چندان از آن استفاده کنید.

همه این موارد به همراه یک عزم جدی در مجموعه می تواند شما را به نتایجی بسیار باور نکردنی در کسب و کار خود برساند، پس مادامی که نیاز به استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM را در مجموعه خود احساس نکرده اید و دید شما به CRM به چشم یک کالای تجملی است تا یک نیاز اساسی، حتی CRM مایکروسافت نیز نخواهد توانست تغییری چشم گیری در مجموعه شما رقم بزند.

پس به نجوای وسوسه انگیز ایجاد تغییرات آسان و بی قید و شرط در فرآیند فروش سازمان به صورت بسیار سریع گوش ندهید، مشابه همین تبلغات در رسانه ها را هر روز می بیند از داروی لاغری گرفته تا سایر مشکلات جسمانی، لذا در انتخاب CRM  برای چربی زدایی از بدنه کسب و کار خود نیز باید بسیار هوشمندانه، درست و در زمان مناسب عمل کنید.

در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *