نرم افزار CRM

CRM چیست؟

به نقل از سایت متمم در مورد تعریف مدیریت ارتباط با مشتری یا Customer Relationship Management، اتفاق نظری وجود ندارد. بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه تکنولوژی اطلاعات، CRM را مجموعه نرم افزارها یا خدماتی می دانند که به اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات کمک می کند. با این تعریف سی ار ام و نرم افزار CRM تقریبا یکسان در نظر گرفته شده اند.

بخش دیگری از فعالان حوزه مدیریت، تاکید دارند که CRM نگرشی با تاکید بر ایجاد، حفظ و توسعه و تعمیق رابطه با مشتریان است و در این نگرش، ممکن است از تکنولوژیهای روز استفاده بشود یا نشود.

در نگاه استراتژیک به مدیریت ارتباط با مشتری، CRM یک استراتژی محوری و کلیدی در کسب و کار است و قرار است مشتریان سودده را جذب کسب و کار کرده و آنها را برای ما حفظ کند.

در نگاه عملیاتی به مدیریت ارتباط با مشتری، هر فرایندی که به نوعی با مشتری مرتبط است، با استفاده از سیستمهای نرم افزاری، به ابزارهای اتوماتیک تجهیز میشود. بازاریابی، فروش و خدمات مشتریان، از جمله این فرایندها هستند.

در نگاه تحلیلی به مدیریت ارتباط با مشتری، CRM ابزاری برای تحلیل هوشمندانه داده ها و اطلاعات مربوط به مشتری با هدفهای استراتژیک و یا عملیاتی است.

در نگاه تعاملی به مدیریت ارتباط با مشتری، CRM از تکنولوژی برای مدیریت مرزهای سازمان، چه در رابطه با مشتری وچه شرکای تجاری استفاده میشود و هر نوع داده و اطلاعاتی که از مرزهای سازمان عبور میکند توسط این سیستم مدیریت میشود. هدف این سیستم ایجاد ارزش برای مشتریان و همکاران سازمان است.

همانطور که از تعاریف فوق مشخص است و ما هم از همان ابتدا گفتیم تعریف یکسانی از سی آر ام وجود ندارد. و ما هم قصد نداریم با عنوان کردن تعاریف مختلف شما را درگیر جزییاتی از این دست کنیم. بیشتر قصد ما این بود با نگرش های مختلف در مورد سی آر ام آشنا شوید.

سی آر ام فراتر از مکانیزه کردن فعالیتهای فروش

به طور سنتی سیستم های CRM یک ابزار فروش بودند که یک توالی مشخص از فعالیتها را در یک فرآیند فروش فراهم می کردند. امروزه شرکتها به طور فزآینده ای از مزایای به اشتراک گذاری اطلاعات در سراسر سازمان استقبال می کنند. استفاده از CRM باعث گسترش حوزه فروش فراتر از واحد فروش می شود. اگر چه برخی اطلاعات فقط باید در دسترسی افراد مشخصی باشد. اما بیشتر اطلاعات را می توان فراتر از واحد فروش بین همه پرسنل سازمان به اشتراک گذاشت.

برای مثال اینکه واحد فروش از مشکلاتی که مشتری به واحد پشتیبانی اعلام کرده است و یا محتوای تبلیغاتی که برای مشتری ارسال شده است، مطلع باشد. بسیار ارزشمند است. و اگر تیم بازاریابی از چشم انداز یک فرآیند فروش آگاه باشند بسیار کمک کننده است. سیستم های CRM امروزی امکان اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط را فراهم می کنند.

نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ، نرم افزاری است با هدف مکانیزه کردن فعالیتهای فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش. اگر بخواهیم این تعریف را باز کنیم می توان چنین گفت که مدیریت ارتباط با مشتری از فعالیتهای بازاریابی که قبل از خرید انجام می شوند تا فروش و فعالیتهای پس از فروش که برای حفظ مشتری و افزایش رضایت وی انجام می شود را در بر می گیرد.برای اینکه بتوانیم راحتتر توضیح دهیم بهتر است ادامه مطلب را بر پایه یک مثال پیش ببریم.

شما صاحب یک شرکت بازرگانی هستید که در رابطه با واردات تجهیزات کامپیوتری فعالیت می کنید. مشتریان شما از صاحبین مغازه های فروش لوازم کامپیوتر تا توزیع کنندگان در سراسر کشور می باشند. فرض می کنیم که شما نرم افزار CRM ندارید. نمی توانیم بگوییم شما CRM ندارید چون انجام فعالیتهای روزمره کسب و کار بخشی از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری است.

به عنوان مثال شما تبلیغات می کنید، به تماسهای مشتریان پاسخ می دهید، برخی از درخواست ها را پی گیری می کنید و … این ها همه فعالیتهای در حوزه مدیریت ارتباط با مشتریان هستند. لذا شما چه سی آر ام را بشناسید و چه نه عملا در حال انجام فعالیتهای مرتبط با CRM هستید. اما اگر نرم افزار سی آر ام داشته باشید این فعالیتها نظم می گیرند. فراموش نمی شوند. با تغییر پرسنل از بین نمی روند و بسیاری مزیت دیگر که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

مشکلات نداشتن نرم افزار CRM

برای همان مثال شرکت بازرگانی تجهیزات کامپیوتری به ذکر چند نمونه از مشکلاتی می پردازیم که در اثر نداشتن نرم افزار CRM برای شما و کسب و کار شما پدید می آید.

– زمانی که شما به سوابق مذاکرات خود با مشتریان دسترسی ندارید عمده تصمیم ها بر مبنای احساس و اطلاعات چند روز اخیر صورت می گیرد که صد البته همیشه تصمیم های درستی نیستند.

– شما همه کارهای شرکت را به تنهایی انجام نمی دهید، و پرسنل شما ممکن به اندازه شما حافظه خوبی برای ادامه مذاکره با مشتریان نداشته باشند.

– ریسک ترک کار پرسنل برای شما بسیار بالا خواهد بود زیرا تمامی اطلاعات در مورد مشتریانی که با آن فرد مذاکره کرده اند با رفتن آن فرد از بین می رود.

– با افزایش تعداد مشتریان ناچار خواهید شد پرسنل بیشتری استخدام کنید تا بتوانند فعالیتهای مرتبط با مشتریان را پی گیری کنند و این یعنی افزایش هزینه و کاهش سود.

و بسیار مشکلات دیگر که گمان نمی کنیم نیازی باشد ادامه دهیم.

چرا خرید نرم افزار CRM ضروری است؟

درک مشتری از اولین تماس او با شرکت تا آخرین تعاملش و اینکه همه پرسنل شرکت به اطلاعات حاصل از این ارتباط آگاه باشند، بسیار حائز اهمیت است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) امکان ردیابی و اشتراک گذاری اطلاعات را بسیار ساده می کنند و برای سازمان این اطمینان را ایجاد می کنند که هر تعامل و ارتباطی با مشتری معنادار، مفید و لذت بخش باشد.

می خواهیم به طرح سوالاتی بپردازیم که مسایل کلیدی فروش در کسب و کار شما را یادآور می شود. و اگر درست بررسی کنید به این نتیجه خواهیم رسید که تنها راه حل استفاده از یک نرم افزار CRM کارآمد و انعطاف پذیر مانند نرم افزار CRM مایکروسافت است. و اما ده سوال اول:

۱- وقتی تماسی با سازمان شما گرفته می شود قبل از پاسخگویی می دانید چه کسی پشت خط است؟ نحوه آشنایی او با سازمان شما چه بوده؟ از کدام منطقه تماس می گیرد؟ قبلا چه قیمتی به او داده شده؟ بازاریاب او چه کسی است؟

۲- آیا پس از برداشتن گوشی می دانید قبلا در چه تاریخ هایی با او صحبت نموده اید؟ نتیجه مکالمات چه بوده است؟ کدام پرسنل با او صحبت کرده است؟ اگر پیش فاکتوری برای او صادر شده یا اسکن آن را دارید؟

۳- آیا می توانید گزارشی از تماسهای بالا ۱۰ دقیقه سازمان خود را داشته باشید؟ آیا می دانید در کدام روز هفته بیشترین تماس با شما گرفته میشود؟ چند درصد از کسانی که قیمت گرفته اند مشتری شده اند؟

۴- آیا می دانید در پایان هر روز چند درصد از تماس های سازمان منجر به سفارش شده؟ چند تا اعلام قیمت بوده؟ چند تا اقوام و دوستان بوده؟ و چند تای آنان موکول به آینده شده؟

۵- اگر تماسی موکول به آینده شده آیا نرم افزاری دارید که در آن روز به شما یاد آوری نماید؟

۶- آیا می دانید کدام یک از مشتریان شما چندین ماه است هیچ ارتباطی اعم از تلفن، پیامک و یا ایمیل با شما نداشته اند؟ علت قطع ارتباط آنان چه بوده است؟

۷- آیا بروشور محصولات کارخانجات، کارت ویزیت همکاران، فایل های ویدیویی و تصویری شرکت های تبلیغاتی در پرونده آنان موجود است؟

۸- آیا می توانید خیلی سریع مشتری هایی که نقدی پرداخت می کنند را گزارش بگیرید؟ یا مشتریهای یکی از بازاریابهایتان را مشاهده کنید؟

۹- آیا می توانید ارتباط بین مشتریان را بدانید؟ بعنوان مثال بدانید کدام مشتریها با هم شریک هستند یا کدام مشتری علاوه بر داشتن شرکتی کارمند شرکت دیگر نیز می باشد؟

۱۰- آیا می توانید وظایف پرسنل خود را در پایان هر روز برای آنها تعیین نموده و در روز مورد نظر برای آنها قرار دهید تا در بین جلسات کاری با شما تماس نگیرند؟

۱۱- آیا می توانید متن های از قبل تعریف شده را برای مشتریان خود ایمیل نمایید؟

۱۲- آیا می دانید برای مشتری در چه تاریخی چه متنی را پیامک کرده اید؟ و او چه پیامکهایی برای شما ارسال نموده است؟

۱۳- آیا متنهای ارسالی و دریافتی که از طریق ایمیل و پیامک به مشتریان ارسال شده اند را در پرونده هر شخصی دارید؟ و می توانید آنها را از طریق جستجو پیدا نمایید؟

۱۴- آیا می توانید از طریق پیامک وظایف مد نظر خود را به پرسنل ارجاع دهید و نتیجه آن را دریافت کنید؟

۱۵- آیا می توانید تنظیم نمایید وقتی فیلد تاریخی در پرونده مشتری ثبت شده وقتی آن تاریخ سر رسید بصورت خود کار متن از قبل تعریف شده را برای آن مشتری ارسال نمایید؟

۱۶- آیا می توانید هر لحظه از تماس هایتان نمودارهای مختلف بگیرید بعنوان مثال نمودار تماسهای دریافتی ماهانه بر اساس نام بازاریاب تهیه فرمایید؟

تا اینجا مشکلاتی را مطرح کردیم که نداشتن نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری سبب بروز آن ها می شود. در این مطلب در مورد مزایای صحبت می کنیم که داشتن نرم افزار سی آر ام ایجاد می کند و از این زاویه به طرح ضرورت خرید نرم افزار CRM می پردازیم.

استقرار نرم فزار سی آر ام مزایای زیر را برای شرکت به همراه دارد:

– CRM کمک می کند به شناسایی فرصت ها و تهدیدات خارجی و داخلی
– CRM نقاط قوت و ضعف داخلی را شناسایی می کند.
– هدف های بلند مدت. استراتژی های فروش. بازاریابی. تبلیغات، خدمات پس از فروش.
– هدف های رسانه . سیاست های شرکت
– پرهیز از فعالیت های خارجی که به وظایف بخش در سازمان لطمه می زند.
– حفظ اسرار موجود و….
– ارائه خدمات و بالاتر بودن سطح ارتباط با مشتریان
– رعایت معیارها در رفتار شخصی و داشتن صداقت و درستی
– تجزیه و تحلیل مشتریان
– استفاده ی بهینه از ظرفیت موجود و پرسنل
– استفاده بهینه از نیروی کارموجود
– یکنواخت کردن روند فروش
– دسترسی بهتر به عرضه کنندگان، شرکت های پخش، مشتریان، محصولات و بستانکاران جدید به کارگیری فن آوری جدید
– نشان می دهد آیا کارکنان یک دارایی ارزشمند برای شرکت هستند یا خیر؟

بانک اطلاعات مشتریان

به عنوان یک کسب و کار هوشمند اولین کاری که در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری بایستی انجام شود، جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات مشتریان است. طبیعی است که شما علاقه مند هستید بدانید چه مشتریانی تا کنون با مجموعه شما در ارتباط بوده اند. از اطلاعاتی مانند نام، تلفن و آدرس که بگذریم هر کسب و کاری اطلاعات متفاوتی را در مورد مشتریان خود نگهداری می کند. در نرم افزار سی آر ام مایکروسافت شما براحتی می توانید فیلدهای اطلاعاتی مورد نیاز خود را اضافه و فیلدهای کم کاربرد را حذف کنید.

تقویت حافظه کسب و کار

تا کنون چند بار برای شما اتفاق افتاده که مشتری بعد از مدتی مجددا با شرکت شما تماس گرفته ولی کارشناسان فروش او را بیاد نمی آورند. از طرفی نیروی های فروش با کسب و کار شما پیمان اخوت نبسته اند که تا پایان عمر کاری خود با شما همکاری کنند. قطعا نیروی های بازاریابی و فروش هر مجموعه ای در گذر زمان تغییر می کنند. اما راه حل چیست؟ نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت تمام ارتباطات با مشتری ثبت و نگهداری می شود و شما همه سوابق او را در اختیار دارید.

افزایش فروش

یکی از عوامل مهم برای افزایش فروش شناسایی رفتار مشتریان، داشتن نظم در تعامل با مشتری و پی گیری است. نرم افزار CRM کمک می کند تا از اولین ارتباط مشتری، اطلاعات را ثبت کنیم و مرحله به مرحله با مشتری پیش آییم. قابلیت تحلیل اطلاعات و یافتن علل عدم خرید مشتری کمک می کند تا بتوانیم با تعریف کمپین های مناسب، مشتریان از دست رفته را جذب و مشتریان خود را راضی نماییم.

ویدیو معرفی نرم افزار CRM مایکروسافت

نرم افزار CRM مایکروسافت در بازار نرم افزارهای CRM یک محصول منحصر به فرد است که راه را برای نوآوری در فرآیند فروش باز می کند و قابلیت استفاده در انواع کسب و کارها در سراسر جهان را دارد.

بهترین نرم افزار CRM کدام است؟

پاسخ به این سوال بسته به کاربردی است که کاربران از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود انتظار دارند، به عنوان نمونه اگر شما از دیدگاه یک برنامه نویس و یا متخصص IT به دنبال پاسخ این سوال باشید، یک روش جستجو داشته و پاسخ شما بر اساس این روش استوار است ولی اگر به عنوان کارفرما به دنبال پاسخ این سوال باشید روش جستجوی شما متفاوت و بالطبع نتیجه نیز متفاوت است و قاعدتا بیشتر به دنبال نرم افزاری هستید که نمونه کاربردهای موفق بیشتر را داراست، در این پست قصد داریم بهترین روش ارزیابی نرم افزارهای CRM  موجود را بررسی کنیم:

اگر شما مهندس نرم افزار هستید و تجربه ای در حوزه فروش ندارید عاجزانه تقاضا دارم از توصیه برای خرید نرم افزار مدیریت مشتری به سایرین اجتناب کنید! چرا؟ چون بر اساس ذات دانش شما به دنبال ایجاد پیچیدگی و رسیدن به اوضاع ایده آل هستید در حالیکه سیستم فروش به دنبال نرم افزاری است که بتواند کارهای فعلی را که دچار از هم گسیختگی شده و منجر به حذف و یا کاهش مشتریان جاری شده است مدیریت کند، مثلاً: چطور قرار ملاقاتها رو یادآوری کنم، سطح خدمات مورد نظر (SLA) رو برای هر مشتری چطور تعریف کنم، چطور بتونم وظایف رو بین نیروهام توزیع کنم، چگونه از وضعیت مشتریهام و نحوه پیگیریهای انجام شده گزارش بگیرم، آیا امکانش هست با یک نگاه از وضعیت فروش سازمانم مطلع بشم و یا اینکه دقیقا سیستم میزان کارایی هر کارشناس رو به من اعلام کنه و هزاران چرا و چگونه دیگر!

پس در انتخاب باید به دنبال بهترین نرم افزار CRM باشیم که در فاز اول نیازهای سازمان را پاس کرده ولی بر اساس رشد و تغییر در نیازمندیهای سازمان و بلوغ سازمانی بتواند همپای نیازمندی واحد فروش رشد کند، بنابراین بهترین نرم افزار CRM، نرم افزاری است که همه قابلیتها را داشته ولی شما به تدریج و بر اساس نیاز از این قابلیتها استفاده کنید، پس نرم افزارهای مشابهی با CRM مایکروسافت (اگر حتی بتوان به آن مشابه گفت) که در حال توسعه هستند و هر ماه به عنوان افزودن یک قابلیت جدید از امکاناتی که باید در سیستم در ابتدا وجود داشته باشد، پرده برمی دارند و سعی در ایجاد هیجان کاذب در مشتریان دارند، چندان انتخاب مناسبی نخواهد بود.

جمع بندی آیتم های مهم در انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری:
۱- قابلیت ارتقاء و رشد
۲- عدم وابستگی به پیمانکار
۳- عدم نیاز به تغییر نرم افزار با تغییر در نیازمندیهای سیستم
۴- امکان استفاده از نسخه های جدید بدون نگرانی برای اطلاعات فعلی
۵- امکان بررسی نمونه های موفق کاربرد این سیستم در دنیا

کدام نرم افزار CRM بهتر است؟

سرویس های یکپارچه با نرم افزار CRM

سایت ساز

سایت ساز + یک گیگابایت فضای ذخیره سازی + SSL

فروشگاه ساز آنلاین

فروشگاه ساز آنلاین + SSL + یک گیگابایت فضای ذخیره سازی

هاست شیرپوینت

شیرپوینت + SSL + آفیس وب + ضریب اشتراک ۱/۴ + یک گیگابایت فضا + ۱۰ کاربر

هاست ایمیل اکسچنج

اکسچنج + دو SSL + یک گیگابایت فضای ذخیره سازی + ۱۰ کاربر

CRM به زبان آمار

نرم افزار CRM در حال حاضر بزرگترین بازار نرم افزاری جهان است که رشد آن طی سال های گذشته به هیچ وجه کاهش نیافته است. در واقع پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ اندازه بازار نرم افزار CRM به بیش از ۸۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

این رشد نیاز به دسترسی به نرم افزار CRM از طریق موبایل و تبلت را نیز به شدت افزایش داده است. و این باعث رشد چشم گیر استفاده از نرم افزارهای CRM ابری شده است

نرم افزار CRM ابری ۸۷%
سرنخ های موفق ۷۸%

امنیت و حقوق دسترسی

در بخش تنظیمات امنیتی نرم افزار امکان تعریف نقش های مختلف وجود دارد و هر کاربر می تواند یک یا چند نقش داشته باشد. برای هر نقش امکان کنترل دسترسی به یک قابلیت از نرم افزار، یک رکورد اطلاعاتی و یا حتی یک فیلد اطلاعاتی وجود دارد.

سفارشی سازی بدون برنامه نویسی

با کمک تیم فنی اورست و استفاده از خدمات مشاوره و آموزش ما، شما می توانید بخش های مختلف سیستم را سفارشی سازی کنید و آنرا مطابق خواسته ها و انتظارات خودتان کنید. به عنوان مثال می توانید بخش جدیدی را برای نظرسنجی از مشتریان به سیستم اضافه کنید. و یا گردش کاری تعریف کنید که در زمان صدور پیش فاکتور پیامکی را برای مشتری ارسال نماید.

همیشه در دسترس

علاوه بر امکان استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری از طریق همه مرورگرها و بر روی کامپیوتر، شما می توانید بر روی تلفن هوشمند و تبلت نیز از آن استفاده نمایید. همچنین می توانید از طریق Outlook نیز به این سیستم وصل شوید. برای این کار کافی است نسخه آفلاین آن را نصب کنید.

ایمپورت و اکسپورت اکسل

برای اینکه اطلاعات مربوط به همه مشتریان را در یک سیستم متمرکز گردآوری کنید، ممکن است لازم باشد تا اطلاعات اشخاص، سرنخ ها، مشتریان و … را از منابع دیگر به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری وارد کنید. خوشبختانه امکانات بسیار خوبی برای import اطلاعات از فرمتهای مختلف نظیر اکسل ، فایلهای csv، فایل text، فایل zip و فایل xml فراهم شده است. در Dynamics CRM امکانات متعددی برای فیلتر کردن اطلاعات، ایجاد گزارشات و ساخت نمودار و چارت فراهم شده است. با این وجود اگر نیاز به محاسبات تکمیلی دارید می توانید اطلاعات هر بخش از نرم افزار را به اکسل اکسپورت کنید.

داشبورد مدیریت

هر زمان که شما وارد نرم افزار می شوید اولین صفحه ای که مشاهده می کنید داشبورد است. اطلاعات به صورت نمودار و چارت و لیست های اولویت بندی شده و خلاصه شده در داشبوردها تعریف می شوند. که به شما کمک می کند به سرعت و سادگی وضعیت را ارزیابی کنید و اقدامات مناسب را اجرا نمایید. نرم افزار دارای چندین داشبورد طراحی شده برای نقش های مختلف است. برای مثال اگر در واحد فروش کار می کنید، شما قیفی (pipeline) از فرصتهای باز را مشاهده می کنید و میزان پیشرفت هر یک از آنها در فرآیند طراحی شده برای فرصتها. و یا تعداد سرنخ ایجاد شده توسط کمپین بازاریابی را مشاهده می کنید. اگر در واحد پشتیبانی کار می کنید، شما نموداری از تیکتهای باز و اولویت آنها را مشاهده می کنید.

فرآیند محور

داینامیک CRM به صورت فرآیند محور طراحی شده است بدین معنی که همه اعضای تیم فروش با مشتریان بر اساس یک فرآیند استاندارد شده با گامها و مراحل مشخص پیش می روند. و برای هر تعامل با مشتری داده های مهم و مشخص شده برای آن مرحله را دریافت و ثبت نرم افزار می کنند. فرآیندهای کسب و کار موجود در سیستم به کارشناسان فروش کمک می کند که بر اساس تجربه های موفق عمل کنند حتی زمانی که با شرایط استثنایی مواجه می شوند.

قیمت نرم افزار CRM

نسخه پایه
نرم افزار CRM
۲،۵۰۰،۰۰۰ تومانسالیانه
 • CRM آنلاین
 • فیلم آموزشی
 • اپلیکشن موبایل
 • ۴ ساعت آموزش (غیر حضوری)
 • یکپارچه با حسابداری آنلاین سامیار
 • یکپارچه با فروشگاه ساز اینترنتی
 • ۱۰ کاربر رایگان
 • دو گیگ فضای ذخیره سازی
 • ترافیک نامحدود
اکنون سفارش دهید
امکانات جانبی
افزونه های تکمیلی
$۹۹سالیانه
 • پیامک (۱۸۰،۰۰۰ تومان)
 • تیکتینگ (۳۵۰،۰۰۰ تومان)
 • فاکس (۲۰۰،۰۰۰ تومان)
 • VOIP و سانترال (۱،۴۰۰،۰۰۰ تومان)
 • پیام اجتماعی (۳۰۰،۰۰۰ تومان)
 • شمارنده خودکار (۲۰۰،۰۰۰ تومان)
 • نقشه (۱۵۰،۰۰۰ تومان)
 • انبارداری (۱۵۰،۰۰۰ تومان)
 • گزارشات - مالیات (۱۵۰،۰۰۰ تومان)
 • ایمیل مارکتینگ (۱۵۰،۰۰۰ تومان)
 • بسته ۵ تایی کاربر (۲۰۰،۰۰۰ تومان)
 • یک گیگ فضا (۲۰۰،۰۰۰ تومان)
انتخاب کنید

دانلود و نصب نرم افزار CRM مایکروسافت

داینامیک CRM مایکروسافت دو نسخه دارد. نسخه on-premise که به صورت پکیج است و می توان آنرا از سایت رسمی مایکروسافت دانلود و نصب کرد. و تمام سرویس دهندگان Dynamics CRM در سراسر دنیا چه به صورت ابری چه به صورت هاست و چه به صورت نصب در سرورهای داخلی فقط از این نسخه می توانند استفاده کنند.

نسخه آنلاین که صرفا در بستر ابر مایکروسافت ارایه می شود و هیچ سرویس دهنده و شرکت دیگری امکان ارایه آن خارج از ابر مایکروسافت رو ندارد. که البته با توجه به محدودیت های ایران عملا استفاده از سرویس ابر مایکروسافت در ایران ناممکن یا با مشکلات فراوانی روبرو است. برای استفاده از CRM مایکروسافت به صورت ابری در ایران سرویس کسب و کار آنلاین اورست گزینه مناسبی است.

برای نصب سی آر ام در سرورهای محلی خود از فیلم آموزشی زیر استفاده کنید:

کاربردهای نرم افزار CRM

۱- ساماندهی فروش

پیشی گرفتن از بقیه رقبا هدف همه ی شرکت ها و سازمان ها می باشد. این مهم با آگاهی و دانش تیم فروش به دست می اید. استفاده از ابزار مناسب که بتواند تمرکز تیم را به فروش به حداکثر خود رسانده و از بقیه حواشی دور کند بیش از پیش اهمیت دارد. نرم افزار CRM  این مهم را فراهم می نماید

۲-  توسعه بازار

رشد هر کسب و کاری منوط به توسعه بازار و حفظ و افزایش کیفیت مشتری ها و بازار فعلی است. علاوه بر اطلاعات باید فرآیندها و روال های شرکت یا سازمان به نحوی باشد که امکان توسعه را داشته و به توسعه بازار یک کسب و کار کمک نماید. نرم افزار CRM می تواند با مکانیزه کردن فرآیندها و روال های شما توسعه را تسهیل نماید.

۳-  ثبت و بازیابی اطلاعات مشتریان

در نرم افزار CRM امکان ثبت ، ویرایش، بازیابی و هر نوع عملیاتی بر روی اطلاعات مشتریان وجود دارد. شما می توانید هر نوع اطلاعات اضافی که مد نظرتان است را به یک مشتری اضافه نمایید. علاوه بر آن می توانید تمامی فرآیندهای کسب و کار خود را از قبیل راه اندازی کمپین ، ارسال پیام و غیره را برای کاربران فراهم نمایید.

۴- وفا دار کردن مشتری

در صورتی که پس از هر خرید بتوانیم با مشتری در ارتباط بوده و خدمات خوبی را به وی ارائه نماییم مشتری ما تبدیل به یک مشتری وفادار شده و در آینده نیز با ما همراه خواهد بود..

۵- افزایش کیفیت پشتیبانی و مدیریت آن

مکانیزه کردن فرآیند پاسخ گویی به مشتریان و ثبت و ضبط اطلاعات ارتباطات با تیم پشتیبانی یک سازمان و یا شرکت و یا کسب و کار می تواند کیفیت پشتیبانی را از یک طرف افزایش داده و از طرف دیگر مدیریت آن را تسهیل نماید.

۶- مدیریت محصولات

از امکانات مهم دیگر نرم افزار CRM  مدیریت محصولات یک کسب و کار است. شما می توانید اطلاعات محصولات خود را به طور مجزا و کامل ذخیره کرده و در ادامه بتوانید در فرآیندهای کسب و کار خود ، فروش و غیره از آن ها بهره مند شوید.

تغییرات ظاهری CRM در گذر ایام

قابلیت های CRM مایکروسافت

به نقل از بلاگ پرنیان هدف اصلی از تولید این نرم افزار فراهم ساختن امکان مدیریت اطلاعات در حوزه های فروش، بازاریابی و خدمات  می باشد اما معماری انعطاف پذیر و قابلیت های سفارشی سازی گسترده آن باعث شده است که در حال حاضر مایکروسافت از این محصول به عنوان بستر XRM نام برده است و پارتنر های مایکروسافت از آن برای تولید برنامه های مبتنی بر وب مختلفی استفاده کرده اند.

ماژول های فروش، بازاریابی و خدمات در داینامیک سی آر ام مایکروسافت یک بستر عملیاتی واحد را برای تعامل با تمام مشتریان فراهم می کند. و یک سازمان را قادر می سازد روابطش را با مشتریان از لحظه اولین تماس تا فروش و خدمات مدیریت نماید.

رابط کاربری به صورت ریسپانسیو طراحی شده است. این طراحی در کنار یکپارچگی و همبستگی کامل بین Dynamics CRM، اوتلوک و دیگر ابزارهای مجموعه آفیس. شرایطی را ایجاد می کند تا کاربران با سرعت و کارایی بالا سیستم را در امور روزانه خود به کار گیرند و هزینه های آموزش و استقرار کاهش یابد.

 بازاریابی: داشتن دید روشن تری از مشتریان و بازاریابی آگاهانه تر

لیست مشتریان را به چند گروه مناسب بخش بندی کنید و سپس با استفاده از مدل گردش کار- محور به بازاریابی برای یک یا چند بخش مشخص از مشتریان بپردازید. دینامیک CRM در بخش های ذیل به شما کمک می کند:
– تقسیم بندی مشتریان
– برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی و اجرای آنها
– پالایش اطلاعات
– تحلیل و گزارش گیری
– ابزارهای تعاملی فروش و بازاریابی
– به اشتراک گذاری اطلاعات

قابلیت های CRM مایکروسافت

فروش: سرنخ های فروش بیشتری به دست آورید و قراردادهای بیشتری ببندید

دسترسی به همه اطلاعات مشتریان به صورت آنلاین یا آفلاین به پرسنل فروش کمک می کند که از همه جا به اطلاعات سرنخ های فروش، فرصت های تجاری به صورت بلادرنگ دسترسی داشته باشند. دینامیک CRM در بخش های ذیل به شما کمک می کند:

– مدیریت سرنخ های و فرصت های تجاری
– مدیریت مشتریان حقیقی و حقوقی
– ناحیه بندی و مدیریت آنها
– پیش بینی و تحلیل فروش
– دسترسی آفلاین به اطلاعات و دسترسی از طریق موبایل و تبلت
– دسترسی سریع به محصولات، قیمت ها و پیش فاکتورها

قابلیت های CRM مایکروسافت

خدمات پس از فروش: خدمات بهتر و بیشتری برای مشتریان فراهم کنید

پاسخگویی سریعتر به مشکلات مطرح شده توسط مشتری و بهبود توان واحد پشتیبانی از طریق ردیابی سریع مشکلات و پاسخگویی دقیق باعث ایجاد سود در درازمدت می شود. . دینامیک CRM در بخش های ذیل به شما کمک می کند:

– مدیریت قراردادهای مشتریان
– مدیریت تعاملات و مشکلات مطرح شده
– مدیریت بندهای قرارداد مشتریان
– مدیریت پایگاه دانش
– برنامه ریزی ارایه خدمات
– گردش کار بین تیم ها و گروههای کاری
– گزارش و تحلیل خدمات

مدیریت خدمات پس از فروش

دانلود فیلم آموزش نرم افزار CRM 365 مایکروسافت

ما در شرکت پرنیان یک مجموعه فیلم آموزشی کامل در خصوص نحوه کاربری CRM 365 مایکروسافت تولید کرده ایم. در این مجموعه کل پروسه بازاریابی، فروش و خدمات به صورت کامل و با همه جزییات توضیح داده شده است. شما می توانید این مجموعه آموزشی را از با مراجعه به صفحه دوره های آموزشی اورست تهیه نمایید.

چرا توصیه می شود نرم افزار CRM فعلی خود را با Microsoft CRM جایگزین کنید؟

امکانات تعاملی، قابلیت یکپارچه شدن با دیگر نرم افزارها، مخصوصا نرم افزارهای پر کاربرد و همه گیر آفیس و توانایی فوق العاده در مکانیزاسیون فرآیندهای کسب و کار دلایل اصلی این پیشنهاد است. همچنین مایکروسافت یک برنامه سرمایه گذاری دراز مدت برای ادغام هر چه بیشتر Dynamics CRM با آفیس و شیرپوینت و دیگر تکنولوژی های مایکروسافت که مشتریان قبلا آن ها را در اختیار داشته اند برنامه ریزی کرده است. اورست نیز به توسعه این یکپارچگی کمک می کند و شما می توانید در اورست سی آر ام را به صورت یکپارچه با فروشگاه و نرم افزار مالی و سایت خود داشته باشید. از این رو استفاده از Dynamics CRM آینده روشن تری نسبت به بقیه محصولات دارد.

درخواست دمو خود را ثبت کنید و به صورت رایگان، CRM را آزمایش کنید