ویژگی های جدید در Dynamics CRM 2016 قسمت دوم

crm

در ادامه بررسی امکانات جدید افزوده شده به CRM 2016 در ادامه قسمت اول در این قسمت به سایر جزییات پرکاربردی می پردازیم که ممکن است در نگاه اول از دید کاربران نسخ قبلی CRM مایکروسافت پنهان  مانده باشد مانند:

1- افزودن کنترل فیلتر بر روی یادداشتها:

     ایجاد امکاناتی به منظور سادگی کنترل یادداشتها بر روی موجودیتهای قابل استفاده در CRM مایکروسافت با ارائه راهکارهای ساده تری به منظور فیلتر کردن قرارهای ملاقات، تماسهای تلفنی، وظایف، ایمیل ها  و ... مطابق تصویر زیر:

 

2- ایجاد یکپارچگی مابین OneDrive for Business و CRM مایکروسافت

        به این معنی که کاربران می توانند به داده های شیرپوینت، onenote و گروههای office 365 به سادگی استفاده از One Drive for Business دسترسی داشته و استفاده کنند.

3- مدیریت دانش:

    بهینه سازی دانش و محتوای عمومی سازمان را قادر خواهد ساخت به عنوان یک منبع واخد برای مدیریت دانش در تمام تیم خود استفاده کند، روالهای جدید تصدیق و فرآیندهای مدیریتی مواردی همچون اشتراک گذاری سریع و ساده Best Practice ها در سازمان و سایر کاربرهای مورد نظر، در صورت نیاز این لینک را مطالعه فرمایید.

4- فراخوانی Business Rule ها در گردش فرآیند:

    Business Rule و Business Process flow از نسخه 2013 در CRM مایکروسافت فراهم شده است، ولی در نسخه های قبلی امکان استفاده پشت سر هم از آن وجود نداشت، به عنوان نمونه شما نمی توانستید در نتیجه یک Action (مثلاً تنظیم یک فیلد اجباری) هنگام ست کردن Business Process Flow یا در زمانیکه به یک مرحله مشخص (stage) رسید اقدام کنید و برای آن باید کد سفارش تولید می شد، ولی در نسخه 2016 شما می توانید این گردش را انجام دهید.

5- تغییرات در جستجو:

  امکانات جدید در قالب جستجو و Quick Search به CRM 2016 افزوده شده است که در صورت امکان در پستهای بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS