کم گوی و گزیده گوی...!

crm

مدت زمان مدیدی است که وقتی خبرنامه های و یا بلاگهای سایر همکاران را خصوصا در حوزه CRM میخوانم بیشتر به محتوای ضرب المثل "کم گوی و گزیده گوی" می رسم، چرا؟

کاملا مشخص است در دنیای کسب و کار امروز با توجه به شرایط، لزوم استفاده از نرم افزارهای سی آر ام و کاربرد آنها بر هیچ کس پوشیده نیست، پس چرا همواره به تعریف کلی و مزایای کاربرد CRM در کسب و کار می پردازیم، اعتقاد من این است که مخاطبین ما باهوش تر از آن هستند که ندانند نرم افزار سی آر ام چه میزان مفید است و می توانند به رونق کسب و کار آنها کمک کند.

پس بهتر نیست به جای کلی گویی به معرفی کارآیی و امکانات سیستم خود بپردازیم؟ یا همچنان می خواهیم به دنبال ارائه آمارهایی باشیم که صحت آن و برآورد آن برای کسی میسر نباشد؟ مثلا هر کسب و کاری که از CRM استفاده کرده است ده هزار برابر بیشتر سودآوری داشته و...

پیشنهاد من ارائه و معرفی امکانات سیستم و معرفی این امکانات به مشتریان است تا مشتری هوشمند ما بتواند با بررسی این امکانات و مقایسه آنها بهترین انتخاب را داشته باشد و یا اگر آماری ارائه می دهیم هرچند بزرگنمایی شده بهتر است منبع آن نیز مشخص شود.

به خاطر داشته باشیم این نوع برخوردها و این نوع نگارش ها اگرچه در نگاه اول بسیار زیبا و دلربا و وسوسه انگیز است ولی همچون بادکنکی بدون پشتوانه ولی زیبا توانایی بلند کردن و شاخص کردن کسب و کار را ندارد. بهتر است با استفاده از تجارب موفق دنیا همچنان به مدل برداری از نرم افزارهای تراز اول دنیا مانند Dynamics CRM مایکروسافت و... ادامه داده و بتوانید با اضافه کردن امکانات موجود در این نرم افزار به نرم افزارهای خود بتوانید به مشتری خود حق انتخاب گسترده تری حداقل در ظاهر را ارائه دهید.

 

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS