بهترین نرم افزار CRM کدام است؟

 پاسخ به این سوال بسته به کاربردی است که کاربران از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود انتظار دارند، به عنوان نمونه اگر شما از دیدگاه یک برنامه نویس و یا متخصص IT به دنبال پاسخ این سوال باشید، یک روش جستجو داشته و پاسخ شما بر اساس این روش استوار است ولی اگر به عنوان کارفرما به دنبال پاسخ این سوال باشید روش جستجوی شما متفاوت و بالطبع نتیجه نیز متفاوت است و قاعدتا بیشتر به دنبال نرم افزاری هستید که نمونه کاربردهای موفق بیشتر را داراست، در این پست قصد داریم بهترین روش ارزیابی نرم افزارهای CRM  موجود را بررسی کنیم:

اگر شما مهندس نرم افزار هستید و تجربه ای در حوزه فروش ندارید عاجزانه تقاضا دارم از توصیه برای خرید نرم افزار مدیریت مشتری به سایرین اجتناب کنید! چرا؟ چون بر اساس ذات دانش شما به دنبال ایجاد پیچیدگی و رسیدن به اوضاع ایده آل هستید در حالیکه سیستم فروش به دنبال نرم افزاری است که بتواند کارهای فعلی را که دچار از هم گسیختگی شده و منجر به حذف و یا کاهش مشتریان جاری شده است مدیریت کند، مثلاً: چطور قرار ملاقاتها رو یادآوری کنم، سطح خدمات مورد نظر (SLA) رو برای هر مشتری چطور تعریف کنم، چطور بتونم وظایف رو بین نیروهام توزیع کنم، چگونه از وضعیت مشتریهام و نحوه پیگیریهای انجام شده گزارش بگیرم، آیا امکانش هست با یک نگاه از وضعیت فروش سازمانم مطلع بشم و یا اینکه دقیقا سیستم میزان کارایی هر کارشناس رو به من اعلام کنه و هزاران چرا و چگونه دیگر!

پس در انتخاب باید به دنبال بهترین نرم افزار CRM باشیم که در فاز اول نیازهای سازمان را پاس کرده ولی بر اساس رشد و تغییر در نیازمندیهای سازمان و بلوغ سازمانی بتواند همپای نیازمندی واحد فروش رشد کند، بنابراین بهترین نرم افزار CRM، نرم افزاری است که همه قابلیتها را داشته ولی شما به تدریج و بر اساس نیاز از این قابلیتها استفاده کنید، پس نرم افزارهای مشابهی با CRM مایکروسافت (اگر حتی بتوان به آن مشابه گفت) که در حال توسعه هستند و هر ماه به عنوان افزودن یک قابلیت جدید از امکاناتی که باید در سیستم در ابتدا وجود داشته باشد، پرده برمی دارند و سعی در ایجاد هیجان کاذب در مشتریان دارند، چندان انتخاب مناسبی نخواهد بود.

جمع بندی آیتم های مهم در انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری:

1- قابلیت ارتقاء و رشد

2- عدم وابستگی به پیمانکار

3- عدم نیاز به تغییر نرم افزار با تغییر در نیازمندیهای سیستم

4- امکان استفاده از نسخه های جدید بدون نگرانی برای اطلاعات فعلی

5- امکان بررسی نمونه های موفق کاربرد این سیستم در دنیا

در صورت نیاز به هر گونه هماهنگی لطفا با ما در تماس باشید.

نظرات (7) -

 • حسینی
  با این قسمت که نوشته : برنامه نویسها نمی توانند مشاورین خوبی برای نرم افزار CRM باشند موافق نیستم.
  زیرا برخی برنامه نویسها تجریه طراحی نرم افزار CRM را دارند و با مشتریان مختلفی در این زمینه گفتگو و مصاحبه کرده اند.
  • علوی
   برنامه نویسان تجربه اجرا دارند و نه طراحی و با مشتریان گفتگو و مصاحبه نکردند (مگر پروژه های کوچیک) تحلیل گر با مشتریان میاد مصاحبه می کنه. طراجی رو هم مهندس طراح رابط کاربر انجام میده.
   متاسفانه تو ایران یک نفر همه این ها بعضا انجام میده
   Laughing
   • حسینی
    اینکه یک نفر همه کارها را انجام بده نشان دهنده این است که توانایی بالاتری داره. البته بهتر است که نقشهای مختلف به افراد متفاوت واگذار شود. ولی انجام کار توسط یک نفر به معنای اشکال نیست.
    به هر حال برنامه نویسان با تجره ای هستند که می توانند مشاورین خوبی در حوزه نرم افزار CRM باشند
 • احمدی خواجه وندی
  سلام من متن رو وقتی خوندم برداشتم مقایسه دینامیک سی آر ام با سی آر ام های در پیتی مثله دیدار و این سی ار امهای پیش پا افتاده است، خیلی متاسفم که کارمون به جایی رسیده که مایکروسافت رو با اونها باید مقایسه کنیم
  • هما
   درست است که نرم افزار CRM مایکروسافت با بسیاری از آنچه در بازار ایران به عنوان نرم افزار CRM عرضه می شود قابل مقایسه نیست. ولی به هر حال وجود تنوع در بازار لازم است
 • علوی
  نرم افزار مشابه CRM ماکروسافت؟ یاد این ERP های ایرانی آدم میوفته که یک دو تا سیستم رو به هم چسبوندن اسمشو گذاشتند ERP .
  من خودم چند نمونه CRM ایرانی پرزنت شدم، از نظر منو، آیتم هایی مانند قرار داد و سرنخ و ... داشت و فقط به درد پرزنت می خورد و در یک ساختار حرفه ای  اصلا نیاز های شرکت های کوچیک رو نمی تونن بر اورده کنند. حیف وقتی که گذاشتم واسه پرزنت و دیدن سایت هاشون
  • هما
   به نظرم شما کمی تند رفتید. یک شرکت ایرانی محدودیتهای زیادی دارد و طبیعی است که نمی تواند نرم افزاری در سطح مایکروسافت، غول نرم افزاری دنیا تولید کند.
   البته در این قسمت با شما موافقم که بعضی شرکتها نرم افزارهای ساده خود را با نرم افزار CRM مایکروسافت مقایسه می کنند.
   در زمینه شیرپوینت نیز ما تجریه مشابهی داشتیم که افراد جوملا را به شیرپوینت مقایسه می کنند!

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS