همکاری تیمی با PWA

project

Project Web App (PWA) چیست:
PWA نسخه تحت وب مایکروسافت پروجکت سرور است. مدیران پروژه از PWA که یکپارچگی کاملی با برنامه حرفه ای مایکروسافت پروجکت دارد برای مدیریت پروژه استفاده می کنند. علاوه بر مدیران پروژه نقشهای زیر نیز می توانند از PWA استفاده کنند:

-    اعضای تیم که وظایف پروژه به آنها انتساب داده می شود
-    تحلیلگران پروژه که مسئولیت جمع آوری و آنالیز داده ها را از چندین پروژه بر عهده دارند.
-    مدیران سایت که وظیفه مدیریت کنترل دسترسی کاربران به بخشهای مختلف PWA را عهده دار هستند.

پروژه هایی که در PWA مدیریت می شوند را می توان از منابع مختلفی وارد کرد:

-    فایلهای مایکروسافت پروجکت که دارای پسوندMPP  هستند.
-    لیست های وظایف شیرپوینت
-    به طور مستقیم در PWA ساخته شوند.

یک پروژه PWA در پراجکت سرور ذخیره می شود و کاربرانی که دسترسی دارند می توانند آنرا در PWA  و یا مایکروسافت پروجکت (MSP) ویرایش کنند.

در نگاه اول یک لیست وظایف در PWA کاملا مشابه لیست وظایف شیرپوینت است. اما لیست های PWA دارای امکانات زمانبندی بیشتری نسبت به لیستهای شیرپوینت هستند. با این حال برای دسترسی به امکانات کامل لازم است تا مایکروسافت پروجکت (MSP) استفاده شود.

در ادامه تعدادی از امکانات PWA را برای مدیران پروژه و اعضای تیم شان نشان می دهیم.نقطه شروع PWA صفحه نخست آن است.

پروجکت سرور

از طریق صفحه نخست شما می توانید سایت PWA را مدیریت کنید و یا وارد سطوح داخلی تر پروژه ها و وظایف شوید. اینجا محلی است که مجموعه ای پروژه ها قرار دارند و به آن پورتفولیو نیز می گویند.

پراجکت سرور

گزینه هایی که در تب پروژه قرار دارند. و در تصویر زیر مشاهده می شوند. اقدامات قابل انجام روی پروژه را نشان می دهد. مهمترین آنها شامل اضافه کردن پروژه جدید به سبد پورتفولیو،  کنترل دسترسی به پروژه و تغییر شیوه نمایش لیست پروژه هاست.

مایکروسافت پروجکت سرور

زمانی که شما یک پروژه را مشاهده می کنید،  با نمای گانت چارت و خط زمان آشنا هستید زیرا که بسیار شبیه آن چیزی است که در مایکروسافت پروجکت (MSP) وجود دارد. در حقیقت شما در تب وظایف بسیاری از قابلیتهایی را مشاهده می کنید که در مایکروسافت پروجکت (MSP) نیز وجود دارند. مواردی مانند Tracking Progress  و applying groups یا فیلتر

پروجکت سرور

 
در ادامه به PWA از زاویه نگاه اعضای تیم می نگریم. کسانی که وظایف پروژه به آنها انتساب داده می شود.
یکی از مهمترین کاربردهای PWA برای اعضای تیم، ذخیره وضعیت کار در کاربرگ یا فرمت گانت چارت است. در اینجا یک عضو تیم می تواند میزان زمان واقعی که برای انجام برخی وظایفش به صرف شده است را به صورت روز به روز و در هر روز میزان کار انجام شده را ثبت کند.
 

پراجکت سرور


بعد از آنکه عضو تیم وضعیت کارهایش را به روز رسانی کرد، او می تواند وضعیت کارهایش را جهت تایید مدیر پروژه ارسال کند.
 

مایکروسافت پروجکت


اعضای تیم می توانند به ازای هر وظیفه یادداشت هایی را برای وضعیت شان بنویسند. که توسط مدیر پروژه مشاهده می شود.
 

پروجکت سرور


بعد از تایید به روز رسانی های وضعیت توسط مدیر پروژه، موتور زمانبندی پروژه وضعیت پیشرفت کارها را بر اساس گزارش های اعضای تیم در طرح PWA  به روز می کند.

پراجکت سرور مایکروسافت

 
بعد از اینکه plan پروژه منتشر شود. اعضای تیم و همه دیگر ذینفعان پروژه می توانند تغییرات را مشاهده کنند. و این همکاری و تعامل در تمام طول عمر پروژه ادامه پیدا می کند.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS