داستان نام و لوگوی اورست

everest

چرا سرویس ابری مایکروسافت، اورست نام گرفت و چرا طراحی لوگوی اورست و آدرس سایت اورست، Ever247 شد؟ نوشتن پاسخ این سوالات برای من جالب است چون یادآور مجموعه ای از خاطراتی است مربوط به دوره زمانی قبل از شروع فعالیت اورست. فکر کردم ممکن است برای شما نیز جالب باشد. از این رو سعی می کنم خلاصه وار به شرح داستان بپردازم.

ایده سرویس ابری اورست اولین بار در جلسه هیات مدیره پایان سال 92 مطرح شد البته نه به همین شکل و شمایلی که امروز می بینید. عنوان کلی ایده، ارایه یک ERP آنلاین بود. ایده خام توسط تیم تحقیق بازار به مرور اصلاح شد و در نهایت تبدیل شد به یک سرویس آفیس مجازی یا یک دفتر کار مجازی یا یک کسب و کار آنلاین. علت اینکه عناوین مختلف را مطرح می کنم این است که این عبارت برای اهداف دیگری که با اهداف اورست متفاوتند نیز به کار گرفته می شوند. لذا لازم است تا برای جلوگیری از اشتباه توضیحات بیشتری ارایه کنم.

همانطور که در صفحه اورست چیست آمده است، هدف نهایی سرویس ابری اورست ایجاد یک بستر امن، پایدار و مقرون به صرفه برای رفع نیازهای نرم افزاری یک کسب و کار چابک است. یعنی مخاطب کلود اورست شرکت های کوچک هستند که در اورست تلاش می شود همه نیازهای نرم افزاری آنها پوشش داده شود. با تکمیل فازهای کلود اورست که بر پایه نرم افزار CRM مایکروسافت، شیرپوینت و اکسچنج انجام می شود. شما به عنوان کاربر اورست کافی است از طریق مرورگر خود لاگین کنید و به نرم افزارهای اتوماسیون اداری، مدیریت مستندات، مدیریت ارتباط با مشتری، باشگاه مشتریان، فرآیندهای اداری و ... دسترسی داشته باشید. به عبارت دیگر ما تلاش می کنیم همه مسئولیتهای مربوط به طراحی، پیاده سازی، پشتیبانی، نگهداری و .... نرم افزارها را بر عهده بگیریم و شما به عنوان مشتری با تمرکز بر کسب و کار خود به راحتی از امکانات نرم افزارهای مختلف برای بهبود کسب و کار خود استفاده نمایید.

نام اورست طی یک جلسه طوفان فکری و توسط یکی از همکاران فنی پیشنهاد شد که هم بیانگر عظمت و پایداری سرویس ابری که در نظر داشتیم بود و هم استعاره جالبی بود زیرا که زمانی که شما بر بلندای اورست قرار گیرید بر فراز ابرها خواهید بود. لذا به اتفاق آرا نام اورست برای سرویس آفیس مجازی انتخاب شد. بعد از آن نوبت به نام سایت بود، استفاده از کلمه اورست برای نام سایت به نظر زیاد جالب نمی آمد زیرا که تعداد زیادی از افرادی که علاقه مند به مطالعه در مورد قله اورست هستند اولین نامی که برای سایت به ذهن ایشان خطور می کند everest است. از طرفی تاکید زیادی بر پشتیبانی داشتیم. نتیجه این شد که پشتیبانی همیشگی و 24 ساعته در 7 روز هفته را به گونه ای با اورست در هم آمیزیم که نتیجه این شد که ever به معنای همیشه از چند حرف اول کلمه everest برداشته شد و 247 به جای پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته قرار گرفت. و ever247 خلق شد. که می شود همیشه در همه ساعات و ایام همراه شما هستیم.

نظرات (1) -

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS