جایگاه نرم افزار CRM مایکروسافت

crm

موسسه گارتنردر نهم جولای 2015 در گزارشی با عنوان "مربع جادویی برای نرم افزارهای اتوماسیون فروش" مقایسه نسبتا کاملی بین نرم افزارهای CRM مطرح دنیا انجام داده است که خلاصه آنرا اینجا می آوریم. لازم به توضیح است که گارتنر در این گزارش به جای واژه CRM از واژه SFA به معنای اتوماسیون نیروی فروش استفاده کرده است و عنوان گزارش نیز از همین انتخاب نشات گرفته است.

تعدد نرم افزارهای اتوماسیون فروش در حال گسترش هستند و مرتب نام های جدیدی وارد این حوزه می شوند. و نام های با سابقه تری مانند مایکروسافت CRM و Saleforce نیز با توسعه امکانات خود سعی در حفظ جایگاه خود دارند. 

نرم افزارهای SFA فعالیتها و فرآیندهای فروش را مکانیزه می کنند و به فروشندگان حرفه ای سازمانهای B2B در انجام مسئولیتهایشان کمک می کند. امکانات اصلی یک نرم افزار SFA شامل مدیریت اطلاعات مشتریان، اشخاص و فرصتهای تجاری است. قابلیتهای تکمیلی این نرم افزارها روی بهبود کارایی پرسنل فروش تمرکز دارد. گارتنر در این گزارش نقاط قوت و ضعف نرم افزارهای SFA مطرح را بررسی کرده است و شما می توانید در تصویر زیر جایگاه نرم افزارهای CRM مطرح را در مربع جادویی مشاهده می کنید.

نظرات (2) -

  • علی
    من که در این صفحه تصویری ندیدم
    • هما
      تصویر به سایت اصلی مطلب لینک بوده که متاسفانه از سایت اصلی حذف شده است

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS