امکانات فروشگاه آنلاین قسمت دوم

crm

امکانات فروشگاه آنلاین قسمت دوم

در ادامه مطلب قبلی که به بررسی امکانات محصول در فروشگاه آنلاین در بستر اورست پرداختیم در این قسمت به بررسی سیستم امتیاز دهی و امکانات کاربردی می پردازیم، در این سیستم شما قادر خواهید بود بر اساس میزان خرید مشتریان در فروشگاه به ایشان امتیاز انتساب دهید.

محصولات مرتبط: با این امکان شما قادر خواهید بود محصولات مرتبط با محصول انتخابی مشتری را پیشنهاد دهید، این روش ابزاری مناسب در افزایش میزان فروش بر اساس انتخاب مشتری می باشد، البته باید توجه داشته باشید که این امکان در CRM مایکروسافت نیز تحت عنوان Suggestion product فراهم است و شما می توانید در هنگام فاکتور کردن محصولات در CRM سایر محصولات مرتبط با محصول خریداری شده را پیشنهاد خواهد داد.

تخفیف ها و کوپن: برای ارائه تخفیف شما می توانید به دو روش عمل کنید:

  اول با توجه به یکپارچگی CRM مایکروسافت و فروشگاه آنلاین از لیست تخفیف CRM استفاده کنید.

  دوم با استفاده از لیست تخفیف خود فروشگاه آنلاین برای محصولات مورد نظر تخفیف به صورت درصدی و یا مقدار ثابت در نظر گرفته شود.

تخفیف می تواند بر روی محصولات، یک رده از محصولات، میزان خرید و یا کل درخواستهای مشتری در نظر گرفته شده و یا بر اساس یک نقش مشخص از مشتری ارائه شود.

همچنین شما خواهید توانست یک بازه زمانی برای مدت اعتبار کوپن های تخفیف نیز در نظر بگیرید.

عضویت در خبرنامه: برای عضویت در خبرنامه شما دو روش خواهید داشت: روش اول در صورتیکه شما از افزونه ایمیل انبوه در CRM استفاده می کنید، در اینصورت می توانید در سایت فروشگاه و یا پورتال سازمانی خود فرم مربوط به عضویت در خبرنامه را بارگذاری کنید، به این ترتیب مشتریان شما که درخواست عضویت در خبرنامه را در این فرم تکمیل می کنند به صورت خودکار می توانند وارد CRM شوند، روش دوم امکان عضویت در خبرنامه فروشگاه آنلاین است که به صورت مستقل از CRM در فروشگاه عضو خواهند شد، البته توجه داشته باشید برای ارسال ایمیل انبود باید مجدد از یک سرویس دهنده مستقل ایمیل انبوه استفاده کنید.

محتوی سایت: در فروشگاه آنلاین شما امکان ارائه اخبار، وبلاگ، فروم و ایجاد صفحات سفارشی را دارید.

کارت هدیه: ارائه gift card یا کارت هدیه یکی از ملزومات هر کسب و کاری است، چه به صورت مجازی با امکاناتی از طریق ارسال ایمیل و چه به صورت فیزیکی که به صورت پستی برای مشتری ارسال می شود.

امکان بررسی مجدد و امتیاز دهی به محصولات: یکی از مواردی که در فروشگاههای آنلاین برای مشتریان جذاب است اطلاع از دیدگاههای سایر مشتریانی است که این محصول را خریداری کرده اند و نظرات خود را در مورد استفاده از این محصول ابراز کرده اند.

تمامی این ابزارها و امکانات در کنار هم نویدی از تحول کسب و کار شما در سال جدید می دهد، پس با انتخابی ساده و کاربردی کسب و کار خود را متحول کنید و در صورت نیاز به هرگونه پرسش با ما در تماس باشید.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS