امکانات جدید پروجکت سرور 2016

project

امکانات جدید مایکروسافت پروجکت سرور در سرفصل های زیر اضافه شده است:

مدیریت منابع: مسئولیت منابع

نماها: چند نمای خط زمان (تایم لاین)

ناوبری: "به سیستم بگویید چه می خواهید...." همانطور که در همه محصولات آفیس 2016 انجام شده است

افزونه های وب: در این نسخه شما می توانید در فیلدهای استاندارد در پروجکت professional نیز داده وارد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نصب و پیکربندی به آدرس "تغییرات فنی در پراجکت 2016" (انگلیسی) مراجعه نمایید.

نکته مهم برای شرکت هایی که از پراجکت سرور 2010 استفاده می کنند این است که پشتیبانی استاندارد این محصول در اکتبر 2015 خاتمه داده شده است. همچنین شما فقط می توانید از نسخه 2013 به پراجکت 2016 ارتقا دهید.

مسئولیت منابع (Resource Engagements)

در نسخه 2016 پروجکت سرور، مایکروسافت تمرکز زیادی روی مدیریت منابع داشته است. این بخش در مورد هماهنگی و اختصاص منابع بین مدیر پروژه  و مدیر تیم کسب و کار است.

از ابتدا مایکروسافت پروجکت امکان برنامه ریزی منابع را برای مدیران تیم ها فراهم کرده بود. اما قابلیتهای آن بسیار محدود بود. در نسخه جدید قابلیت مسئولیت منابع معرفی شده است.  این قابلیت با هدف پشتیبانی بهتر از تعامل بین مدیران پروژه و مدیران تیم طراحی شده است.

برنامه ریزی منابع از PWA  به Project Professional انتقال داده شده و امکانات جدیدی به آن اضافه شده است. طرحها به مدیران پروژه اجازه می دهند که درخواستهای منابعشان را مشاهده و ویرایش کنند. و آنها را برای پروژه فعلی اعمال نمایند. درخواستها بایستی جداگانه ثبت شوند و به موازات برنامه ریزی پروژه می باشند.

اکنون نسخه تحت وب پروجکت (PWA) برای مدیران پروژه نماهای جدیدی فراهم می کند شامل: یک نمای کلی از درخواستهای منابع که در طول پروژه رسیده اند. آنها می توانند با اعمال منابع در این نماهای جدید موافقت کنند. این یک گام بسیار بزرگ به سمت ساده سازی ارتباطات در پراجکت سرور است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدیریت منابع در مایکروسافت پروجکت 2016 این ویدیو را از مایکروسافت از دقیقه 24 الی 44 و به زبان انگلیسی مشاهده کنید.

 چند نمای خط زمان

تا به امروز فقط یک خط زمان(تایم لاین  timeline) در پروجکت سرور در دسترس بود. در نسخه جدید شما می توانید چند تایم لاین تعریف کنید. که یک دید کلی و جمع و جور از موارد مربوط به زمان پروژه در اختیار شما قرار می دهد. هر تایم لاین می تواند یک ساختار زمانی مخصوص به خود را داشته باشد. که شما را قادر می سازد همزمان با مشاهده یک نمای کلی از پروژه، اجزای آن را نیز در همان چارت مشاهده کنید.

به سیستم بگویید چه می خواهید

درست مانند Start Menu در ویندوز، تمام برنامه های آفیس 2016 از جمله پراجکت 2016 این امکان را فراهم می کنند که شما عبارتی را وارد کنید و سیستم لیستی از دستوراتی که مرتبط با عبارت جستجو شده هست را نمایش دهد. این قابلیت به شما امکان می دهد به سرعت آنچه را که می خواهید پیدا و اجرا کنید.

افزونه های وب

این قابلیت برای برنامه نویسان جذاب است. این امکان برنامه نویسان را قادر می سازد تا افزونه هایی بنویسند که علاوه بر قابلیت خواندن فیلدهای استاندارد پروژه، مقادیر آنها را از طریق برنامه نویسی به روز کنند. با استفاده از این امکان می توان افزونه های بسیار کاربردی و جذابی تولید کرد.

ارسال نظر

آخرین نظرات

Comment RSS