امنیت داده ها چگونه تضمین می شود؟

یکی از نگرانی های مشتریان برای استفاده از سرویس های ابری و به طور کلی استفاده از اینترنت امنیت اطلاعات است. ما در اینجا ادعا می کنیم و در ادامه به شما ثابت می کنیم که اطلاعات شما نزد اورست حتی از اینکه نزد خودتان باشد امن تر است. خوب برای بحث در خصوص این موضوع ابتدا لازم است عبارت "امنیت داده ها" یا "امنیت اطلاعات" را توضیح دهیم. امنیت اطلاعات از یک زاویه یعنی من مشتری مطمئن باشم که اطلاعاتی که در نرم افزارهای سرویس اورست قرار می دهم فقط توسط خودم و کسانی که من به آنها مجوز داده ام و به میزانی که دسترسی داده ام قابل مشاهده و ویرایش باشد و نه هیچ شخص دیگری. و از زاویه دیگر یعنی هکرها، ویروس ها، اشکالات سخت افزاری، باگهای نرم افزاری، حوادث طبیعی و ... به اطلاعات من آسیب وارد نکنند و پیش بینی های لازم برای پشتیبان گیری از اطلاعات در زمان مناسب انجام شده باشد. کارشناسان امنیتی ما در اورست با وسواس زیاد به این مساله توجه کرده اند و پیش بینی های لازم برای اطمینان خاطر مشتریان انجام شده است. در اینجا به ذکر چند مورد از این تمهیدات امنیتی بسنده می کنیم:

تمام سرورها پشت فایروال بسیار پیشرفته سخت افزاری قرار گرفته اند

پروتکل مورد استفاده در تبادل اطلاعات مهم HTTPS می باشد که امکان شنود اینترنتی را از بین می برد.

تمامی اطلاعاتی که در سرورها بارگذاری می شود توسط آنتی ویروس اسکن می شود. و فایلهای آلوده امکان ورود به سرورها را ندارند.

با نرم افزار های مخصوص تست نفوذ، انواع روشهای نفوذ به سرورها بررسی و حفره های امنیتی پوشش داده شده اند.

اطلاعات بر هاردهای سرور به صورت Raid 10 ذخیره می شوند که علاوه بر حذف ریسک های مربوط به از بین رفتن اطلاعات از سرعت بالاتری نیز برخودارند.

نسخه های پشتیبان اطلاعات در بازه های زمانی منظم از سرور خارج شده و در مکانی امن و محفوظ از آتش سوزی،زلزله، سرقت و ... قرار داده می شود.

اطلاعات بر روی سرورها به صورت رمز شده ذخیره می شوند. و امکان دسترسی به آنها توسط هیچ کس به جز خود مشتری وجود ندارد.