قوانین محتوا

۱- تمامی مطالب و محتوای سایت های مشتریان ، بر عهده صاحب سایت بوده و اورست هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای سایت های مشتریان قبول نخواهند کرد.
۲- نصب اسکریپت های لیچ ، اسکریپت های نال شده و بدون لایسنس ، بات و استریم بر روی هاست وب ممنوع میباشد و باعث تعلیق سرور شما با اطلاع قبلی یا بدون اطلاع قبلی می شود.
۳- تمامی اطلاعات شما از جمله ، نام ، آدرس ، شماره تلفن و . . . ، در دیتابیس های ما محفوظ خواهد ماند ، و اورست این اطلاعات را فقط با دستور مقامات قضایی در اختیار شخص قرار می دهد.
۴- متقاضي متعهد است به هيچ وجه از سرويسهاي ميزباني وب که دراختيار وي قرار دارد، بر خلاف قوانين جمهوري اسلامي ايران و يا قوانين بين المللي استفاده ننمايند. درغير اين صورت اورست حق دارد نسبت به قطع سرويس، بدون اطلاع کاربر اقدام نمايد.
۵- مسئوليت کليه فايلها و مطالب قرارگرفته در فضاي تخصيص داده شده به عهده کاربر است. همچنين وظيفه تهيه نسخه پشتيبان از فايلها، حفاظت از نام کاربري و رمز عبور ، اعلام تغييرات در تلفن و يا آدرس سکونت و يا ايميل برعهده کاربر است و اورست هيچگونه مسئوليتي درقبال موارد فوق و يا ضرر و زيان ناشي از سوء استفاده و يا از بين رفتن اطلاعات کاربر را بر عهده نمي گيرد.
۶- يک نسخه پشتيبان از اطلاعات کاربر بصورت دوره ای تهيه ميشود. اين نسخه پشتيبان تنها براي استفاده اورست، در صورتيکه مشکلي به دليل نقص فني در اطلاعات سرور پديد آيد ميباشد. در صورتيکه که به هر دليلي از جمله سهل انگاري کاربر و يا نفوذ به سايت کاربر بدليل وجود باگ در نرم افزارهاي سايت کاربر، اطلاعات سايت از بين برود، مسئوليت آن بر عهده کاربر خواهد بود و باز گرداندن اطلاعات از نسخه پشتيبان سرور توسط اورست تنها با توجه به شرایط خاص امکانپذير است.
۷- درصورت مشاهده هرگونه فايل و اطلاعات که اثر مخرب داشته و يا ناقض قوانين داخلي و يا بين المللي باشد، موارد بدون اطلاع قبلي ازسرور حذف خواهد شد.

تعهدات اورست

۱- تیم اورست UpTime 99% سرویس اش را تضمین می کند و در صورتی که سرویس به دلیلی غیر از اشکالات ناشی از عملکرد مشتری قطع باشد. 10 برابر مدت قطعی به صورت رایگان به اعتبار پلان مشتری اضافه می شود.
۲- رفع اشکالات سمت سرور بر عهده اورست می باشد اما رفع اشکالات مربوط به کلاینت ها و زیر ساخت ارتباطی مشتری بر عهده اورست نمی باشد و تشخیص این مورد نیز بر عهده اورست می باشد.
۳- در صورت تماس مشتریان با تلفن مشاوره، کارشناس اورست موظف است سوالات مطرح شده در حوزه خدمات مشاوره را پاسخ دهد و در صورتی که پاسخ نیاز به بررسی و تحقیق دارد می تواند پاسخ دادن به سوال را به هر زمانی که تشخیص می دهد موکول نماید.
۴- اورست موظف است بر اساس پلان مشتری ارتباط بین همه سرویس ها را برقرار کند و همچنین امکان ارتباط سرویس ها با نرم افزارهای مایکروسافتی مرتبط با سرویس را فراهم نماید . در صورتی یک نوع یکپارچگی منطبق با استاندارد مایکروسافت برقرار نباشد مشتری می تواند این مورد را اعلام نماید تا در برنامه اجرا قرار داده شود و به محض اقدام به مشتری جهت استفاده اطلاع داده می شود.

ضوابط مالی

۱- تمامی صورت حساب ها را به موقع پرداخت خواهید کرد. در صورت عدم پرداخت به موقع ، سرویس شما مسدود خواهد شد.
۲- درصورت درخواست قطع سرويس توسط کاربر و يا قطع سرويس توسط اورست به علت تخلف از شرايط و ضوابط مندرج در اين قرارداد ، مبالغ پرداختي به هيچ وجه برگشت داده نخواهد شد.

استفاده غیرمجاز

۱- هر گونه تلاش برای هک سرور بی نتیجه بوده و تنها باعث بسته شدن سرویس شما بدون بازگشت پول پرداختی خواهد شد.
۲- در صورتی که با ترفندهای مختلف ، بیش از حجم خریداری شده ، فایل آپلود کنید ، سرویس شما با اطلاع یا بدون اطلاع قبلی معلق خواهد شد و برای باز شدن سرویس ، باید سرویس خود را به پکیج بالاتر ارتقا دهید.
۳- ارسال نامه هاي ناخواسته (spam) ، ارسال تعداد زيادي ايميل (mass email) براي ديگران به هر نحو، ارسال ايميل بيش از حد مجاز، سعي در نفوذ به سرورهاي ديگران ، ذخيره و يا ارسال ويروس براي ديگران به هر شکل و در تمامي انواع آن موجب قطع دسترسي وحذف سرويس کاربر بدون اطلاع قبلي خواهد شد.
۴- استفاده بيش از حد و يا سوء استفاده از منابع سرورها (CPU, RAM, Space, Bandwidth) از جمله استفاده نا آگاهانه و يا به عمد از اسکريپتهاي CGI،PERL،PHP که موجب تخريب و يا استفاده بيش از حد از منابع سرور شود، موجب قطع دسترسي کاربر بدون اطلاع قبلي خواهد شد.

موارد خاص

۱- چنانچه در مدت زمان ارائه خدمات اورست به دلايلي که از اراده اورست خارج باشد -مواردي همچون تغييرات مخرب جوي، سيل، آتش سوزي، زلزله، و...، اشکالات مخابراتي ، هر گونه ممنوعيت داخلي و خارجي، عدم پاسخگويي و يا اجبار بر دريافت مبالغ اضافي توسط شرکتهاي خارجي فراهم کننده خدمات، هر گونه تغييرات در قوانين داخلي و خارجي، جنگ، اغتشاشات، اعتصابات، تغييرات در نرخ ارز، و کليه شرايطي که از اراده اورست خارج باشد و در اينجا ذکر نگرديده است- در تداوم ارائه خدمات اورست خدشه اي وارد گردد و يا باعث قطع موقت و يا دائمي آن گردد، هيچگونه مسئوليتي بر عهده اورست و مسئوين آن نخواهد بود.
۲- اورست حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلي در متن شرايط و ضوابط فوق الذکر تغييرات ايجاد کند. لذا کاربران موظف اند با مراجعه مداوم به اين متن، از تغييرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن ، درخواست قطع سرويس خود را نمايند . در غير اين صورت تمام پيامد هاي احتمالي آن بر عهده کاربران خواهد بود.
۳- ارسال فرم سفارش و يا استفاده از سرويسهاي اورست، به معناي مطالعه کامل اين قرارداد و مورد تاييد بودن تمامي موارد آن توسط کاربر است.
۴- تنظیمات عمومی سرور بر اساس استاندارد اورست انجام می شود و مشتری اورست نمی تواند درخواست تنظیم خاص بر روی سرور اورست را بدهد.
۵- درخواستهای مشتری صرفا از طریق سیستم تیکتینگ انجام می شود . مواردی که از طریق تیکت قابل رفع نمی باشد باید از طریق خط مشاوره اعلام شود.