مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

به عنوان یک مدیر باید روزی تصمیم به خرید نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری بگیرید. قطعا ابتدا کمی در این رابطه تحقیق و جستجو می کنید. بلافاصله درمی‌یابید که در کنار برندهای مختلف CRM در ایران، نرم افزار سی آر ام مایکروسافت نیز خودنمایی می کند. احتمالا برای شما نیز مانند بسیاری از مشتریان این سوال مطرح می شود که آیا از محصول مایکروسافت استفاده کنید؟ یا یک نرم افزار سی آر ام تولید داخل را تهیه نمایید؟ در این مطلب سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم.

جایگاه سی ار ام مایکروسافت در دنیا

موسسه گارتنر یکی از برجسته ترین موسسه های تحقیقاتی دنیاست. گارتنر در ماه می ۲۰۱۷ گزارشی با عنوان “مربع جادویی برای نرم افزارهای CRM” منتشر کرده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید جایگاه سی آر ام مایکروسافت مشخص است.

نرم افزار CRM مایکروسافت چیست؟

تمرکز نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت بر بهبود ارتباط با مشتریان در هر نوع کسب و کاری است. فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان سه حوزه اصلی است که در این نرم افزار پوشش داده شده است. البته انعطاف پذیری و قابلیتهای سفارشی سازی کاملی در نرم افزار CRM مایکروسافت تعبیه شده است. این ویژگی ها امکان استفاده از آن به عنوان پلتفرم ارتباط با مشتریان را فراهم می کند.

نرم افزار CRM مایکروسافت یکی از بهترین نرم افزارهای سازمانی شرکت مایکروسافت است که با عنوان کامل Microsoft Dynamics CRM 365 عرضه می شود. این نرم افزار بر اساس ارزیابی‌های موسسه گارتنر هر ساله جزو بهترین نرم افزارهای CRM دنیا رده بندی می شود. در حال حاضر نرم افزار CRM مایکروسافت در دو نسخه Online و On-premise ارائه می شود.

مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

جایگاه CRM مایکروسافت در ایران

در ایران گزارش قابل اتکایی در خصوص جایگاه نرم افزارهای سی آر ام وجود ندارد. اما می‌توانیم ملاک را همین گزارش گارتنر در نظر بگیریم و پارامترهای حاکم بر ایران را به آن اضافه کنیم. در این صورت می توانیم به جایگاه سی آر ام در ایران پی ببریم.

پارامترهای حاکم بر ایران عبارتند از:

 • تحریم ها : به دلیل وجود تحریم ها متاسفانه امکان استفاده از سی آر ام هایی چون Sale force در ایران وجود ندارد. لذا این نرم افزار علیرغم امکانات و قابلیتهای خوبش برای ما قابل استفاده نیست.
 • متخصص: محصولات و تکنولوژی های مایکروسافت در ایران بسیار همه گیرتر از دیگر کمپانی هاست. به تبع آن متخصصین بیشتری برای محصولات مایکروسافت می توانند در نصب، آموزش و پشتیبانی به شما کمک کنند. این مساله رتبه مایکروسافت را در جدول گارتنر برای ایران بالاتر می برد.
 • زبان فارسی و تقویم شمسی: برای مایکروسافت CRM پکیج زبان فارسی و تقویم شمسی چندین سال است که توسط شرکت های ایرانی ارایه می شود. در حالیکه برای بقیه نرم افزارهایی که در صدر این جدول هستند، چنین امکانی فراهم نمی باشد.

با در نظر گرفتن این عوامل می بینیم که اگر قرار بود گارتنر یک نسخه از این گزارش را مخصوص ایران ارایه کند حتما جایگاه نرم افزار CRM مایکروسافت را بسیار بالاتر از بقیه قرار می داد. در ادامه به شما می‌گوییم چرا نرم افزار سی ار ام مایکروسافت یک محصول عالی برای کسب و کار شماست.

چرا Microsoft Dynamics CRM ؟

نرم افزار CRM مایکروسافت در بازار نرم افزارهای سی ار ام یک محصول منحصر به فرد است. مایکروسافت سی آر ام راه را برای نوآوری در فرآیند فروش باز می کند. نرم افزار Microsoft Dynamics CRM قابلیت استفاده در انواع کسب و کارها در سراسر جهان را دارد. نرم افزار CRM مجموعه ای از امکانات را در رابطه با فروش، بازاریابی و خدمات ارایه می کند.

این نرم افزار با رقبای ایرانیش کاملا متفاوت است. توانایی این سیستم در توسعه امکاناتش در بخش های مختلف یک ویژگی برتر است. با استفاده از آن می توان بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر امکانات بیشتری را بهره برداری نمود.

تعداد نرم افزارهای اتوماسیون فروش در حال گسترش هستند و مرتب نام های جدیدی وارد این حوزه می شوند. نام‌های با سابقه‌تری مانند مایکروسافت CRM و Saleforce نیز با توسعه امکانات خود سعی در حفظ جایگاه خود دارند.

نرم افزارهای SFA

نرم افزارهای SFA فعالیت ها و فرآیندهای فروش را مکانیزه می کنند. این نرم افزارها به فروشندگان حرفه ای سازمانهای B2B در انجام مسئولیتهایشان کمک می کند. امکانات اصلی یک نرم افزار SFA شامل مدیریت اطلاعات مشتریان، اشخاص و فرصتهای تجاری است. قابلیتهای تکمیلی این نرم افزارها روی بهبود کارایی پرسنل فروش تمرکز دارد.

گارتنر در این گزارش نقاط قوت و ضعف نرم افزارهای SFA مطرح را بررسی کرده است. شما می توانید در تصویر زیر جایگاه نرم افزارهای CRM مطرح را در مربع جادویی مشاهده می کنید.

ارزش بکارگیری سیستم CRM در یک کسب و کار

در بازار امروز، مشتریان برای خرید تقریبا هر چیزی چندین گزینه در اختیار دارند. بنابراین برداشت مشتری از اولین تماس وی با شرکت تا آخرین تعاملش اهمیت دارد. بعلاوه اینکه همه پرسنل شرکت به اطلاعات حاصل از این ارتباط آگاه باشند، بسیار حائز اهمیت است. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت امکان ردیابی و اشتراک گذاری اطلاعات را بسیار ساده می کنند. CRM مایکروسافت به سازمان اطمینان می دهد که هر تعامل و ارتباطی با مشتری معنادار، مفید و لذت بخش باشد.

استفاده از نرم افزار CRM بیشتر از مکانیزه کردن فعالیتهای فروش است

قبلا سیستم های CRM یک ابزار فروش بودند که یک توالی مشخص از فعالیت‌ها را در فرآیند فروش فراهم می‌کردند. امروزه شرکتها به طور فزآینده ای از مزایای به اشتراک گذاری اطلاعات در سراسر سازمان استقبال می کنند. استفاده از سی آر ام باعث گسترش حوزه فروش فراتر از واحد فروش می شود. اگر چه برخی اطلاعات فقط باید در دسترسی افراد مشخصی باشد. اما بیشتر اطلاعات را می توان فراتر از واحد فروش بین همه پرسنل سازمان به اشتراک گذاشت.

برای مثال واحد فروش از مشکلاتی که مشتری به واحد پشتیبانی اعلام کرده است مطلع باشد. یا اینکه واحد فروش محتوای تبلیغاتی که برای مشتری ارسال شده است را بداند، بسیار ارزشمند است. همچنین اگر تیم بازاریابی از چشم انداز یک فرآیند فروش آگاه باشند بسیار کمک کننده است. سیستم سی ار ام مایکروسافت امکان اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط را فراهم می کند.

یکپارچگی سی آر ام با دیگر سیستم ها

علاوه بر اشتراک اطلاعات در نرم افزار CRM مایکروسافت، ارتباط این نرم افزار با دیگر سیستم ها بسیار مفید است. این ارتباط به کاربران اجازه می‌دهد تمام اطلاعات مورد نیاز را از یک محل به دست آورند. دیگر دورانی که برای انجام یک کار ساده باید در چندین سیستم لاگین می کردیم سپری شده است.

به عنوان مثال یکپارچگی سیستم حسابداری با سی ار ام، فاکتورهای پرداخت شده را مشخص می کند. بدین ترتیب با اینکه افراد کمی به سیستم حسابداری دسترسی دارند ولی اطلاعات مناسب در اختیار کارشناسان فروش قرار می‌گیرد. کارشناس فروش از این اطلاعات برای تعامل صحیح تر با مشتری استفاده می‌کند.

بینش ارزشمند به داده ها با نرم افزار CRM مایکروسافت

نرم افزار CRM مایکروسافت امکان نظارت مدیران بر فعالیتهای تیم را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داده است. آنها می توانند تصویر کاملی از وضعیت اجرای فرآیندها داشته باشند. با این دید متوجه می شوند که آیا نیرویی نیاز به آموزش برای بهره وری بهتر دارد یا خیر.

در گذشته گزارشات سازمان ها روزانه یا هفتگی یا حتی ماهانه آماده می شدند. که چندان مناسب نبود. گزارشات باید در لحظه و دقیق آماده شوند. CRM مایکروسافت این امکان را فراهم می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم افزار مخصوصا در حالت ابری دسترسی پذیری بالاست. یعنی امکان استفاده از هر مکان و در هر زمان و با هر گجتی وجود دارد. بدین ترتیب که پرسنل می توانند بیرون از شرکت نیز به اطلاعات مشتریان دسترسی داشته باشند. دسترسی از طریق موبایل این اطمینان را ایجاد می‌کند که همه اطلاعات بلافاصله در سیستم سی ار ام وارد شده‌اند. بلافاصله نیز این اطلاعات توسط مدیر قابل بررسی می باشند. ارزشی که این نرم افزار برای سازمان ایجاد می کند پایان ناپذیر است.

مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری ایرانی

مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

افزایش قدرت انتخاب با نرم افزار CRM مایکروسافت داینامیک

همانطور که پیشترگفتیم نرم افزار CRM مایکروسافت را می توان به چندین روش مختلف مورد استفاده قرار داد. می توان از این نرم افزار در سرورهای محلی استفاده کرد و یا در سرویس کلود اورست استفاده کرد. صرف نظر از شیوه استفاده از نرم افزار سی ار ام مایکروسافت، تمام امکاناتش در همه روش‌ها قابل استفاده می‌باشد. این روش های متنوع حق انتخاب را برای مشتری فراهم می کند.

CRM مایکروسافت بصری و هوشمند

نرم افزار مایکروسافت CRM از رابط کاربری زیبا و کاربردی برخوردار است. این نرم افزار قادر است اطلاعات را در قالب داشبوردهای مدیریتی به کاربر نمایش دهد. همچنین امکان اتصال این نرم افزار به Outlook وجود دارد. Dynamics CRM مایکروسافت فقط یک نرم افزار برای ورود اطلاعات نیست. بلکه یک ابزار ارزشمند برای رسیدن به یک تیم فروش بهره ور و کاربردی است. همچنین استفاده از این نرم افزار بینش عمیقی از همه روابط با مشتریان فراهم می کند.

مقایسه نرم افزارهای سی آر ام

تا اینجا در خصوص جایگاه نرم افزار سی آر ام مایکروسافت و مزایای اصلی آن توضیح دادیم. در این بخش بر اساس چندین پارامتر به مقایسه CRM مایکروسافت با دیگر نرم افزارهای موجود در بازار ایران می‌پردازیم.

عنوانسی آر ام مایکروسافتدیگر نرم افزارهای سی آر ام
  تحت وببلیبرخی تحت وب هستند
  پایگاه دادهSQL Server 2017عمدتا نسخه های قدیمی تر SQL
  قابلیت استفاده به صورت ابری و محلیداردندارد
  دارای اپلیکیشن موبایل اندروید، IOS و ویندوز فونداردندارد
  دارای اپلیکیشن ویندوزی با قابلیت کار به صورت آفلاینداردندارد
  مجهز به موتور گردش کارداردبرخی دارند
  مجهز به گزارش ساز و داشبوردهای مدیریتیداردبرخی به صورت محدود دارند
  قابلیت توسعه از طریق سفارشی سازیداردندارد
  قابلیت اضافه کردن کد به نرم افزارداردندارد
  قابلیت اتصال به دیگر نرم افزارها از طریق وب سرویسداردندارد
  دارای افزونه اوتلوکداردندارد
  یکپارچه با ورد و اکسلداردبرخی به صورت محدود دارند
  رابط کاربری ریسپانسیوداردعمدتا ندارند
  یکپارچه با ایمیل، تلگرام، فاکس، پیامک، پیام صوتیداردبرخی به صورت محدود دارند
  عدم کند شدن با افزایش اطلاعاتداردعمدتا ندارند

 

اگر جستجوی ساده ای در اینترنت حتی به زبان فارسی انجام دهید می‌بینید تعداد زیادی نرم افزار CRM توسط شرکتهای مختلف ارایه شده است. همه آنها تلاش های ارزشمندی هستند ولی به هیچ وجه قابل مقایسه با نرم افزار CRM مایکروسافت نمی باشند. تا چندی پیش هر نرم افزار دفترچه تلفنی خود را نرم افزار CRM می خواند. بعدتر امکان مدیریت سرنخ ها و فرصت های تجاری و لیست پی گیری ها نیز به آن اضافه شد. البته با اضافه شدن این قابلیتها بیشتر شایسته نام CRM شدند. ولی هنوز با آنچه مایکروسافت و Salesforce به عنوان نرم افزار CRM ارایه می کنند فرسنگها فاصله دارد.

به طور خلاصه نرم افزار CRM مایکروسافت از اولین تعامل مشتری با شرکت تا انجام تعهدات گارانتی و خدمات پس از فروش را تحت پوشش قرار می دهد. برای آشنایی بیشتر با امکانات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت فیلم آموزش CRM مایکروسافت را دانلود کنید. برای استفاده عملی از قابلیتهای فوق العاده آن به صورت رایگان، درخواست دمو نرم افزار CRM را ثبت کنید.

همین حالا نسخه اصلی نرم افزار CRM مایکروسافت را رایگان امتحان کنید.

نتیجه مقایسه نرم افزارهای CRM

از هر زاویه که نگاه کنیم CRM مایکروسافت چند سر و گردن از نرم افزارهای دیگر بالاتر و کاملتر است. با این وجود این شما هستید که با بررسی دقیق نیازهای خود، نرم افزار مناسب را انتخاب می‌کنید. در این خصوص می توانید به صورت رایگان با ما مشورت کنید. کافی است سری به صفحه تماس با ما اورست بزنید و شماره تماس واحد فروش را بگیرید. کارشناسان فروش اورست افرادی بسیار باتجریه هستند که می توانید با آسودگی خاطر با ایشان مشورت کنید.

دروغ هایی در مورد نرم افزار CRM مایکروسافت !

برخی ارائه کنندگان CRM ایرانی در پاسخ به مقایسه نرم افزار آنها با CRM مایکروسافت موارد نادرستی مطرح می‌کنند. بعنوان یک شرکت ارائه کننده نرم افزار CRM مایکروسافت لازم دیدیم در این مطلب به آنها پاسخ دهیم. این پاسخ به مشتری کمک می‌کند با نگاهی شفاف تصمیم خود را برای خرید نرم افزار مورد نظرش بگیرد. در ادامه به صورت تیتروار دلایل عنوان شده برای استفاده نکردن از CRM مایکروسافت را می‌آوریم و پاسخ می‌دهیم.

نرم افزار CRM مایکروسافت کرک شده است

این ادعا یکی از پرتکرارترین استدلال ها برای عدم استفاده از سی ار ام مایکروسافت است. ما این ادعا را از چند زاویه بررسی می کنیم. ابتدا نگاهی می اندازیم به نرم افزارهای crm ایرانی که به دو دوسته تقسیم می شوند.

دسته اول آنهایی که توسط یک شرکت ایرانی از ابتدا طراحی و تولید شده اند. دسته دوم آنهایی که بر پایه یک سیستم متن باز شکل گرفته اند.

طبق بررسی ما تقریبا همه نرم افزارهای سی آر ام دسته اول، از دیتابیس SQL مایکروسافت استفاده می کنند. این نرم افزارها بر روی ویندوز مایکروسافت نصب و راه اندازی می شوند.

حال با نگاه این عزیزان یک سوال مطرح می کنیم. چرا مشتری باید از نرم افزار سی آر ام مایکروسافت به قول آنها کرک شده استفاده نکند ولی از نرم افزاری استفاده کند که دیتابیس آن روی SQL کرک شده و خود آن روی ویندوزی کرک شده نصب می شود؟ تفاوت SQL Server و CRM که هر دو محصول مایکروسافت هستند و برای هر دو نیاز به لایسنس داریم چیست؟ چگونه استفاده از SQL Server کرک شده را تجویز می‌کنند ولی استفاده از سی آر ام را مناسب نمی‌دانند؟

اما واقعیت این است که نرم افزار CRM مایکروسافت که در ایران استفاده می شود کرک شده نیست. بلکه در این نرم افزارهای سی آر ام از لایسنس اشتراکی استفاده می شود. همین مساله در مورد SQL و البته محصولات سازمانی دیگر مایکروسافت نیز صادق است. لذا شما مشتری عزیز نباید در مورد لایسنس سی آر ام نگران شوید. زیرا لایسنس این محصول با محصولاتی مانند SQL، ویندوز سرور، اکسچنج و … -سال‌ها مورد استفاده هستند- هیچ تفاوتی ندارد.

نسخه ای که در ایران کرک شده است بسیاری از امکانات نسخه اصلی را ندارد

وقتی اولین بار این عنوان را از یکی از مشتریان شنیدیم بسیار شگفت زده شدیم. بخصوص که ایشان این موضوع را از یکی از شرکت های ارایه دهنده CRM ایرانی نقل می‌کرد. همان طور که بالاتر توضیح دادیم، نرم افزار CRM مایکروسافت کرک نشده است. اما اینکه با نسخه اصلی فرق دارد دیگر خیلی عجیب است.

یعنی مایکروسافت یک نسخه مخصوص داده است که در ایران استفاده شود و امکاناتش از نسخه اصلی کمتر است! البته ما فرض را بر بی اطلاعی این عزیزان می گذاریم. شما هم همین فرض را داشته باشید.

اما واقعیت این است که داینامیک سی ار ام دو پکیج دارد. سی ار ام آنلاین که فقط برروی سرورهای ابری مایکروسافت ارایه می‌شود و سی ار ام سازمانی (on permise) که در همه جای دنیا یکی است. آنچه در سرویس ابری اورست ارایه می‌شود یا برروی سرورهای شرکت مشتری نصب می‌شود پکیج سی آر ام سازمانی است.

در ایران پارتنر رسمی مایکروسافت نداریم

یکی دیگر از دلایلی که برای رد نرم افزار CRM مایکروسافت می‌گویند این است که مایکروسافت در ایران پارتنر رسمی ندارد. این درست است به دلیل تحریم ها شرکت های ایرانی نمی توانند مجوز پارتنری مایکروسافت را دریافت کنند. ولی دانش نصب، توسعه، سفارشی سازی و استقرار سی آر ام را که می توانند به دست آورند. کسی یادگیری را تحریم نکرده است.

از طرفی نبودن پارتنر رسمی یک کمپانی خارجی در ایران دلیلی بر عدم استفاده از محصولات آن نباید باشد. در غیراین صورت باید همه محصولات نرم افزاری خارجی مثل اوراکل، SQL و … را به همین دلیل کنار گذاشت. آن دوست عزیز هم احتمالا کد نرم افزار CRM خودش را با ویرایشگر متن لینوکس می‌نویسد نه ویژوال استودیو مایکروسافت.

هزینه های استفاده و نگهداری از سی آر ام مایکروسافت زیاد است

می‌گویند چون استفاده کارآمد از سی آر ام مایکروسافت نیاز به فارسی ساز و آموزش دارد، هزینه‌های آن زیاد است. ما با اینکه استفاده از نرم افزار CRM مایکروسافت هزینه دارد موافقیم ولی با اینکه هزینه زیادی دارد موافق نیستیم.

برای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت دو روش وجود دارد. اول اینکه شما می‌توانید به صورت ابری از سی ار ام در کلود اورست استفاده کنید. قیمت نرم افزار CRM مایکروسافت در صفحه سی ار ام قابل مشاهده است. دوم اینکه از آن بر روی سرورهای خودتان استفاده کنید. این روش هزینه فارسی ساز و نصب را به همراه خواهد داشت. جهت اطلاع از قیمت این روش می توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید.

آموزش نیز گزینه ای اختیاری است. مانند آموزش همه نرم افزارهای دیگر، مشتری می‌تواند با مبلغ اندکی فیلم آموزش نرم افزار CRM را از اورست خریداری کند. علاوه بر این مشتری می‌تواند درخواست دوره آموزشی در محل شرکت خود را داشته باشد.

همانطور که می‌دانید دانش سی ار ام مایکروسافت یک دانش جهانی است. شرکت های مختلف چه در ایران و چه به صورت بین المللی در حال کار بر روی این محصول هستند. لذا شما می توانید بخش زیادی از دانش نگهداری از CRM را بیاموزید. همچنین می‌توانید در موارد خاص از اینترنت یا مشاورین و یا شرکت های مختلف کمک بگیرید. این نه تنها قدرت انتخاب و چانه زنی شما را افزایش می‌دهد بلکه در مجموع باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود.

چون به Source Code نرم افزار دسترسی نداریم، سفارشی سازی سخت است

برای پاسخ باید کمی در مورد روال تولید نرم افزار و تفاوت آن بین شرکت‌های کوچک و بزرگ توضیح دهیم. بعد از تحلیل و طراحی، نرم افزار معمولا با یک زبان برنامه نویسی تولید می شود. شرکت‌های بزرگ نرم افزار خود را طوری طراحی و تولید می‌کنند که از تنظیمات و انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد. زیرا مشتریان زیادی دارند. بنابراین نمی‌توانند بر اساس خواسته هر مشتری کد نرم افزار را تغییر دهند. زیرا اگر قرار باشد به خواسته یک مشتری کد را تغییر دهیم یعنی از آن لحظه به لحاظ سورس کد، دو نسخه داریم. اگر همین روال را برای چندین مشتری تکرار کنیم خیلی زود مدیریت سورس کد از دست ما خارج می شود. در این شرایط عملا امکان ارتقا محصول برای همه مشتریان فراهم نخواهد بود.

نرم افزار شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت را می‌توان بنا به درخواست مشتری و بدون تغییر کد سفارشی سازی کرد. ابزارهایی مثل فرم ساز، گزارش ساز، موتور گردش کار و تنظیمات مختلف این امکان را فراهم کرده اند. علاوه بر این موارد، با ارایه SDK و API های لازم امکان اضافه کردن امکانات جدید از طریق برنامه نویسی و یا اتصال به نرم افزارهای دیگر را نیز فراهم می کنند.

بر عکس ادعاها، سفارشی سازی نرم افزار سی ار ام مایکروسافت در سطوح مختلف -از کاربر تا برنامه‌نویس- امکانپذیر است. این امر را وجود ابزارهای مختلف سفارشی سازی ممکن کرده است. پس عدم دسترسی به کد، یک نقص نیست. بلکه مزیتی است که باعث می‌شود ضمن برخوداری از امکان سفارشی سازی، به راحتی به نسخه های بالاتر ارتقا دهید.

و البته دست شما برای انتخاب پیمانکار برای توسعه و سفارشی سازی CRM باز است. شما هیچوقت محدود و مجبور به کار با یک شرکت مشخص نمی شوید.

مسیر رشد نرم افزار CRM مایکروسافت

این نرم افزار از سال ۲۰۰۳ در لیست محصولات مایکروسافت قرار گرفت. بعد از آن نیز با ارایه نسخه های مختلف همواره با تکنولوژی های روز ارتقا داده شده است.

 

نرم افزارCRMمایکروسافت

نرم افزار CRM مایکروسافت یک محصول تحت وب است که دارای اپلیکیشن موبایل نسخه اندروید و IOS می باشد. CRM هم به صورت نصبی روی سرورهای محلی و هم به صورت ابری توسط سرویس ابری اورست ارائه می شود.

CRM مایکروسافت یک محصول آماده نیست و صرفا یک بستر است

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. پیشنهاد می کنیم با ثبت درخواست دمو نرم افزار سی آر ام نسخه فارسی شده CRM مایکروسافت را مشاهده کنید. خود قضاوت کنید که این ادعا صحیح است یا خیر.

همین حالا نسخه اصلی نرم افزار CRM مایکروسافت را رایگان امتحان کنید.

6 نظر ثبت شده است

 1. واقعا از استدلال شما در مورد استفاده از محصولات کرکی لذت بردم و قطعا در آینده در محتوا هامون بهش اشاره خواهم کرد و ازتون نام خواهم برد.

  1. ما مشتریان زیادی داریم که نرم افزار CRM ایرانی خود را به دلیل عدم کارایی، باگهای فراوان، پشتیبانی نامطلوب، هزینه های غیر منطقی و … کنار گذاشته اند و سراغ یک برند بین المللی یعنی نرم افزار CRM مایکروسافت آمده اند.

   شما باید ببینید چه کسی این توصیه را مطرح می کند؟
   اگر یک فروشنده نرم افزار CRM ایرانی چنین توصیه ای دارد که بدیهی است برای فروش محصول خودش چنین پیشنهادی می دهد
   اگر یک کاربر است احتمالا با نرم افزار CRM مایکروسافت آشنایی کافی ندارد و به حرفها و شنیده های خود اکتفا می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *