مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

به عنوان یک مشتری زمانی که تصمیم به خرید نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری می گیرید و کمی در این رابطه تحقیق و جستجو می کنید بلافاصله به این نتیجه می رسید که در کنار برندهای مختلف سی ار ام در ایران، نرم افزار سی آر ام مایکروسافت نیز خودنمایی می کند. احتمالا برای شما نیز مانند بسیاری از مشتریان این سوال مطرح می شود که آیا از محصول مایکروسافت استفاده کنید و یا یک نرم افزار سی آر ام تولید داخل را تهیه نمایید. در این مطلب سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم.

جایگاه سی ار ام مایکروسافت در دنیا

موسسه گارتنر به عنوان یکی از برجسته ترین موسسه های تحقیقاتی دنیا در ماه می ۲۰۱۷ گزارشی با عنوان “مربع جادویی برای نرم افزارهای CRM” منتشر کرده است که همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید جایگاه سی آر ام مایکروسافت مشخص است.

نرم افزار CRM مایکروسافت چیست؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است. و تمرکز آن بر بهبود ارتباط با مشتریان در هر نوع کسب و کاری است. فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان سه حوزه اصلی است که در این نرم افزار پوشش داده شده است. البته انعطاف پذیری و قابلیتهای سفارشی سازی کاملی که در نرم افزار CRM مایکروسافت تعبیه شده است، امکان استفاده از آن به عنوان پلتفرم ارتباط با مشتریان را فراهم می کند.

نرم افزار CRM مایکروسافت یکی از بهترین نرم افزارهای سازمانی شرکت مایکروسافت است که با عنوان کامل Microsoft Dynamics CRM 365 عرضه می شود. این نرم افزار بر اساس ارزیابی های موسسه گارتنر هر ساله جزو بهترین نرم افزارهای CRM دنیا رده بندی می شود. در حال حاضر نرم افزار CRM مایکروسافت در دو نسخه Online و On-premise ارائه می شود.

مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

جایگاه CRM مایکروسافت در ایران

در ایران گزارش قابل اتکایی در خصوص جایگاه نرم افزارهای سی آر ام وجود ندارد. اما اگر ملاک را همین گزارش گارتنر در نظر بگیریم و پارامترهای حاکم بر ایران را به آن اضافه کنیم، می توانیم به جایگاه سی آر ام در ایران پی ببریم. عواملی چون:

تحریم ها : به دلیل وجود تحریم ها متاسفانه امکان استفاده از سی آر ام هایی چون Sale force در ایران وجود ندارد. لذا این نرم افزار علیرغم امکانات و قابلیتهای خوبش برای ما قابل استفاده نیست.

متخصص: محصولات و تکنولوژی های مایکروسافت در ایران بسیار همه گیرتر از دیگر کمپانی هاست. و به تبع آن متخصصین بیشتری برای محصولات مایکروسافت وجود دارند که می توانند در نصب، آموزش و پشتیبانی به شما کمک کنند. و این رتبه مایکروسافت را در جدول گارتنر برای ایران بالاتر می برد.

زبان فارسی و تقویم شمسی: برای مایکروسافت سی آر ام پکیج زبان فارسی و تقویم شمسی چندین سال است که توسط شرکت های ایرانی ارایه می شود. در حالیکه برای بقیه نرم افزارهایی که در صدر این جدول هستند، چنین امکانی فراهم نمی باشد.

با در نظر گرفتن این عوامل می بینیم که اگر قرار بود گارتنر یک نسخه از این گزارش را مخصوص ایران ارایه کند حتما جایگاه نرم افزار CRM مایکروسافت را بسیار بالاتر از بقیه قرار می داد. در ادامه در خصوص اینکه چرا نرم افزار سی ار ام مایکروسافت یک محصول عالی برای کسب و کار شماست توضیح می دهیم.

چرا Microsoft Dynamics CRM ؟

نرم افزار CRM مایکروسافت در بازار نرم افزارهای سی ار ام یک محصول منحصر به فرد است که راه را برای نوآوری در فرآیند فروش باز می کند و قابلیت استفاده در انواع کسب و کارها در سراسر جهان را دارد. نرم افزار CRM مجموعه ای از امکانات را در رابطه با فروش، بازاریابی و خدمات ارایه می کند. این نرم افزار با رقبای ایرانیش کاملا متفاوت است. توانایی این سیستم در توسعه امکاناتش در بخش های مختلف یک ویژگی برتر است. که با استفاده از آن می توان بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر امکانات بیشتری را بهره برداری نمود.

تعدد نرم افزارهای اتوماسیون فروش در حال گسترش هستند و مرتب نام های جدیدی وارد این حوزه می شوند. و نام های با سابقه تری مانند مایکروسافت CRM و Saleforce نیز با توسعه امکانات خود سعی در حفظ جایگاه خود دارند.

نرم افزارهای SFA فعالیتها و فرآیندهای فروش را مکانیزه می کنند و به فروشندگان حرفه ای سازمانهای B2B در انجام مسئولیتهایشان کمک می کند. امکانات اصلی یک نرم افزار SFA شامل مدیریت اطلاعات مشتریان، اشخاص و فرصتهای تجاری است. قابلیتهای تکمیلی این نرم افزارها روی بهبود کارایی پرسنل فروش تمرکز دارد. گارتنر در این گزارش نقاط قوت و ضعف نرم افزارهای SFA مطرح را بررسی کرده است و شما می توانید در تصویر زیر جایگاه نرم افزارهای CRM مطرح را در مربع جادویی مشاهده می کنید.

ارزش بکارگیری در یک کسب و کار

در بازار امروز، مشتریان برای خرید تقریبا هر چیزی چندین گزینه در اختیار دارند. بنابراین درک مشتری از اولین تماس وی با شرکت تا آخرین تعاملش و اینکه همه پرسنل شرکت به اطلاعات حاصل از این ارتباط آگاه باشند، بسیار حائز اهمیت است. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت امکان ردیابی و اشتراک گذاری اطلاعات را بسیار ساده می کنند و برای سازمان این اطمینان را ایجاد می کنند که هر تعامل و ارتباطی با مشتری معنادار، مفید و لذت بخش باشد.

بیشتر از مکانیزه کردن فعالیتهای فروش

به طور سنتی سیستم های CRM یک ابزار فروش بودند که یک توالی مشخص از فعالیتها را در یک فرآیند فروش فراهم می کردند. امروزه شرکتها به طور فزآینده ای از مزایای به اشتراک گذاری اطلاعات در سراسر سازمان استقبال می کنند. استفاده از سی آر ام باعث گسترش حوزه فروش فراتر از واحد فروش می شود. اگر چه برخی اطلاعات فقط باید در دسترسی افراد مشخصی باشد. اما بیشتر اطلاعات را می توان فراتر از واحد فروش بین همه پرسنل سازمان به اشتراک گذاشت.
برای مثال اینکه واحد فروش از مشکلاتی که مشتری به واحد پشتیبانی اعلام کرده است و یا محتوای تبلیغاتی که برای مشتری ارسال شده است، مطلع باشد. بسیار ارزشمند است. و اگر تیم بازاریابی از چشم انداز یک فرآیند فروش آگاه باشند بسیار کمک کننده است. سیستم سی ار ام مایکروسافت امکان اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط را فراهم می کنند.

یکپارچگی با دیگر سیستم ها

علاوه بر اشتراک اطلاعات در نرم افزار CRM مایکروسافت، ارتباط این نرم افزار با دیگر سیستم ها به کاربران این اجازه را می دهد تا تمام اطلاعات مورد نیاز را از یک محل به دست آورند. دیگر دورانی که برای انجام یک کار ساده باید در چندین سیستم لاگین می کردیم سپری شده است. به عنوان مثال یکپارچگی سیستم حسابداری با سی ار ام، فاکتورهای پرداخت شده را مشخص می کند. و بدین ترتیب با اینکه افراد کمی به سیستم حسابداری دسترسی دارند ولی اطلاعات مناسب در اختیار کارشناسان فروش برای تعامل صحیح تر با مشتری قرار می گیرد.

بینش ارزشمند به داده ها

سیستم CRM مایکروسافت امکان نظارت مدیران بر فعالیتهای تیم را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داده است. آنها می توانند تصویری از وضعیت اجرای فرآیندها داشته باشند. و متوجه شوند که آیا نیرویی نیاز به آموزش برای بهره وری بهتر دارد. در گذشته گزارشات روزانه یا هفتگی یا حتی ماهانه آماده می شدند. که چندان مناسب نبود. گزارشات باید در لحظه و دقیق آماده شوند.
یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار مخصوصا در حالت ابری امکان استفاده از هر مکان و در هر زمان و با هر گجتی می باشد. بدین ترتیب که پرسنل می توانند بیرون از شرکت نیز به اطلاعات مشتریان دسترسی داشته باشند. امکان دسترسی از طریق موبایل این اطمینان را ایجاد می کند که همه اطلاعات بلافاصله در نرم افزار سی ار ام وارد شده اند و بلافاصله نیز توسط مدیر قابل بررسی می باشند. ارزشی که این نرم افزار برای سازمان ایجاد می کند پایان ناپذیر است.

مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری ایرانی

مقایسه CRM مایکروسافت با سایر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

قدرت انتخاب

همانطور که پیش از نیز از گفتیم نرم افزار CRM مایکروسافت را می توان به چندین روش مختلف مورد استفاده قرار داد. می توان از این نرم افزار در سرورهای محلی استفاده کرد و یا از آن در سرویس کلود اورست استفاده برد. صرف نظر از شیوه استفاده از نرم افزار سی ار ام مایکروسافت، تمام امکانات آن در همه روشها قابل استفاده می باشد. این روش های متنوع حق انتخاب را برای مشتری فراهم می کند.

بصری و هوشمند

نرم افزار CRM مایکروسافت از رابط کاربری زیبا و کاربردی برخوردار است. و قادر است اطلاعات را در قالب داشبوردهای مدیریتی به کاربر نمایش دهد همچنین امکان اتصال این نرم افزار به Outlook وجود دارد. Dynamics CRM مایکروسافت فقط یک نرم افزار برای ورود اطلاعات نیست. بلکه یک ابزار ارزشمند برای رسیدن به یک تیم فروش بهره ور و کاربردی است. همچنین استفاده از این نرم افزار بینش عمیقی از همه روابط با مشتریان فراهم می کند

مقایسه نرم افزارهای سی آر ام

تا اینجا در خصوص جایگاه نرم افزار سی آر ام مایکروسافت و مزایای اصلی آن توضیح دادیم. در این بخش بر اساس چندین پارامتر به مقایسه سی ار ام مایکروسافت با دیگر نرم افزارهای موجود در بازار ایران می پردازیم.

عنوانسی آر ام مایکروسافتدیگر نرم افزارهای سی آر ام
  تحت وببلیبرخی تحت وب هستند
  پایگاه دادهSQL Server 2017عمدتا نسخه های قدیمی تر SQL
  قابلیت استفاده به صورت ابری و محلیداردندارد
  دارای اپلیکیشن موبایل اندروید، IOS و ویندوز فونداردندارد
  دارای اپلیکیشن ویندوزی با قابلیت کار به صورت آفلاینداردندارد
  مجهز به موتور گردش کارداردبرخی دارند
  مجهز به گزارش ساز و داشبوردهای مدیریتیداردبرخی به صورت محدود دارند
  قابلیت توسعه از طریق سفارشی سازیداردندارد
  قابلیت اضافه کردن کد به نرم افزارداردندارد
  قابلیت اتصال به دیگر نرم افزارها از طریق وب سرویسداردندارد
  دارای افزونه اوتلوکداردندارد
  یکپارچه با ورد و اکسلداردبرخی به صورت محدود دارند
  رابط کاربری ریسپانسیوداردعمدتا ندارند
  یکپارچه با ایمیل، تلگرام، فاکس، پیامک، پیام صوتیداردبرخی به صورت محدود دارند
  عدم کند شدن با افزایش اطلاعاتداردعمدتا ندارند

 

اگر به عنوان یک مشتری جستجوی ساده ای در اینترنت حتی به زبان فارسی انجام دهید خواهید دید که تعداد زیادی نرم افزار CRM توسط شرکتهای مختلف ارایه شده است. که به همه آنها تلاش های ارزشمندی هستند ولی به هیچ وجه قابل مقایسه با نرم افزار CRM مایکروسافت نمی باشند. تا چندی پیش هر نرم افزار دفترچه تلفنی خود را نرم افزار CRM می خواند. بعدتر امکانات مدیریت سرنخ ها و فرصت های تجاری و لیست پی گیری ها نیز به آن اضافه شد که البته با اضافه شدن این قابلیتها بیشتر شایسته نام CRM شدند. ولی هنوز با آنچه مایکروسافت و Salesforce به عنوان نرم افزار CRM ارایه می کنند فرسنگها فاصله دارد.

به طور خلاصه نرم افزار CRM مایکروسافت از اولین تعامل مشتری با شرکت تا انجام تعهدات گارانتی و خدمات پس از فروش را تحت پوشش قرار می دهد. برای آشنایی بیشتر با امکانات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت فیلم آموزش CRM مایکروسافت را دانلود کنید و برای استفاده عملی از قابلیتهای فوق العاده آن درخواست دمو نرم افزار CRM را ثبت کنید.

جمع بندی

از هر زوایه ای که نگاه کنیم سی آر ام مایکروسافت چند سر و گردن از نرم افزارهای دیگر این حوزه بالاتر و کاملتر است. با این وجود این شما هستید که با بررسی دقیق تر نیازهای خود نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب می کنید. در این خصوص می توانید به صورت رایگان با ما مشورت کنید. کافی است سری به صفحه تماس با ما اورست بزنید و شماره تماس واحد فروش را بگیرید. کارشناسان فروش اورست افرادی بسیار باتجریه هستند که می توانید با آسودگی خاطر با ایشان مشورت کنید.

دروغ هایی در مورد نرم افزار CRM مایکروسافت !

برخی ارایه کنندگان نرم افزار CRM ایرانی در پاسخ به سوال مشتریانی که نرم افزار آنها را با Dynamics CRM مایکروسافت مقایسه می کنند مواردی را مطرح می کنند که به عنوان یک شرکت ارایه کننده نرم افزار سی آر ام مایکروسافت لازم دیدیم در این مطلب به آنها پاسخ دهیم تا مشتری با نگاهی شفاف تصمیم خود را برای خرید نرم افزار مورد نظرش اخذ نماید. در ادامه این مطلب به صورت تیتروار دلایل عنوان شده برای استفاده نکردن از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت را می آوریم و پاسخ می دهیم.

نرم افزار CRM مایکروسافت کرک شده است

این عنوان را که یکی از پرتکرارترین استدلال ها برای عدم استفاده از سی ار ام مایکروسافت است، از چند زاویه بررسی می کنیم. ابتدا نگاهی می اندازیم به نرم افزارهای crm ایرانی که به دو دوسته تقسیم می شوند. دسته اول آنهایی که توسط یک شرکت ایرانی از ابتدا طراحی و تولید شده اند و دسته دوم آنهایی که بر پایه یک سیستم متن باز شکل گرفته اند. طبق بررسی ما تقریبا همه نرم افزارهای سی آر ام  که در دسته اول قرار می گیرند از دیتابیس SQL مایکروسافت استفاده می کنند و بر روی ویندوز مایکروسافت نصب و راه اندازی می شوند. حال با نگاه این عزیزان این سوال مطرح می شود که چرا مشتری باید از نرم افزار سی آر ام مایکروسافت به قول آنها کرک شده استفاده نکند ولی از نرم افزاری استفاده کند که دیتابیس آن روی SQL کرک شده و خود آن روی ویندوزی کرک شده نصب می شود. تفاوت SQL Server و CRM که هر دو محصول مایکروسافت هستند و برای هر دو نیاز به لایسنس داریم در چیست؟ چگونه این دوستان استفاده از SQL Server به قول خودشان کرک شده را تجویز می کنند ولی استفاده از سی آر ام را مناسب نمی دانند.

اما واقعیت این است که نرم افزار CRM مایکروسافت که در ایران استفاده می شود کرک شده نیست بلکه تنها از لایسنس اشتراکی استفاده می شود. همین مساله در مورد SQL و البته محصولات سازمانی دیگر مایکروسافت نیز صادق است. لذا شما مشتری عزیز نباید در مورد لایسنس سی آر ام نگران شوید زیرا لایسنس این محصول با دیگر محصولاتی مانند SQL، ویندوز سرور، اکسچنج و … که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرند، هیچ تفاوتی ندارد.

نسخه ای که در ایران کرک شده است بسیاری از امکانات نسخه اصلی را ندارد

انصافا وقتی اولین بار این عنوان را از یکی از مشتریان شنیدیم که به نقل از یکی از شرکت های ارایه دهنده سی آر ام ایرانی می گفت،  بسیار شگفت زده شدیم. همان طور که در بالاتر توضیح داده شد. CRM مایکروسافت کرک نشده است. و اما اینکه با نسخه اصلی فرق دارد دیگر خیلی عجیب است. یعنی مایکروسافت یک نسخه مخصوص داده است که در ایران استفاده شود و امکاناتش از نسخه اصلی کمتر است! البته ما فرض را بر بی اطلاعی این عزیزان می گذاریم. شما هم همین فرض را داشته باشید 🙂

اما واقعیت این است که داینامیک سی ار ام دو پکیج دارد سی ار ام آنلاین که فقط بر روی سرورهای ابری مایکروسافت ارایه می شود و سی ار ام سازمانی (on permise)که در همه جای دنیا یکی است و آنچه در سرویس ابری اورست ارایه می شود یا بر روی سرورهای شرکت مشتری نصب می شود پکیج سی آر ام سازمانی است.

در ایران پارتنر رسمی مایکروسافت نداریم

یکی دیگر از دلایلی که برای نامناسب بودن استفاده از نرم افزار سی ار ام مایکروسافت ارایه می شود این است که مایکروسافت در ایران پارتنر رسمی ندارد. درست است به دلیل تحریم ها شرکت های ایرانی نمی توانند مجوز پارتنری مایکروسافت را دریافت کنند. ولی دانش نصب، توسعه، سفارشی سازی و استقرار سی آر ام را که می توانند به دست آورند. کسی یادگیری را تحریم نکرده است. از طرفی اگر قرار باشد نبودن پارتنر رسمی یک کمپانی خارجی در ایران دلیلی بر عدم استفاده از محصولات آن باشد. پس باید همه محصولات نرم افزاری خارجی اعم از اوراکل، SQL , … را به همین دلیل کنار گذاشت و آن دوست عزیز هم احتمالا کد نرم افزار سی ار ام خودش را با ویرایشگر متن لینوکس می نویسد نه با ویژوال استودیو مایکروسافت.

هزینه های استفاده و نگهداری از سی آر ام مایکروسافت زیاد است

گفته می شود چون برای استفاده کارآمد از سی آر ام مایکروسافت نیاز به فارسی ساز و آموزش است لذا هزینه های استفاده از این نرم افزار زیاد است. ما با اینکه استفاده از نرم افزار سی آر ام مایکروسافت هزینه دارد موافقیم ولی با اینکه هزینه زیادی دارد موافق نیستیم. برای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت دو راه حل وجود دارد. شما می توانید به صورت ابری از سی ار ام در کلود اورست استفاده کنید که قیمت های آن در صفحه سی ار ام قابل مشاهده است. و یا از آن بر روی سرورهای خودتان استفاده کنید که هزینه فارسی ساز و نصب را به همراه خواهد داشت.  که جهت اطلاع از قیمت این روش می توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید.

آموزش نیز گزینه ای اختیاری است مانند آموزش همه نرم افزارهای دیگر که بسته به انتخاب مشتری می تواند با مبلغ اندکی فیلم آموزشی را از اورست خریداری کند و یا درخواست دوره آموزشی در محل شرکت خود را داشته باشد.

از آنجا که دانش سی ار ام مایکروسافت یک دانش جهانی است و شرکت های مختلف چه در ایران و چه به صورت بین المللی در حال کار بر روی این محصول می باشند. لذا شما می توانید بخش زیادی از دانش نگهداری از سی ار ام را بیاموزید و در موارد خاص از اینترنت یا مشاورین و یا شرکت های مختلف کمک بگیرید. و این نه تنها قدرت انتخاب و چانه زنی شما را افزایش می دهد بلکه در مجموع باعث کاهش هزینه های شما می شود.

چون به Source Code نرم افزار دسترسی نداریم، سفارشی سازی سخت است

برای پاسخ به این عنوان نیاز است کمی در مورد روال تولید نرم افزار و تفاوت آن بین شرکت های کوچک و بزرگ توضیح دهیم. بعد از تحلیل و طراحی، نرم افزار معمولا با یک زبان برنامه نویسی تولید می شود. و شرکت هایی که مشتریان زیادی را برای محصول خود متصور هستند و یا سابقه آنها نشان از آن دارد که محصولات با کیفیتی تولید می کنند و تعداد زیادی مشتری خواهند داشت، تلاش می کنند نرم افزار خود را به گونه ای طراحی و تولید کنند که از تنظیمات و انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد تا ناچار نشوند بر اساس خواسته هر مشتری کد نرم افزار را تغییر دهند. زیرا اگر قرار باشد بنا به خواسته یک مشتری کد را تغییر دهیم یعنی از آن لحظه به بعد به لحاظ سورس کد دو نسخه داریم. و اگر همین روال را برای چندین مشتری تکرار کنیم خیلی زود مدیریت سورس کد از دست ما خارج می شود و عملا امکان ارتقا محصول برای همه مشتریان فراهم نخواهد بود.

اما شرکت های بزرگتر مانند مایکروسافت تلاش می کنند با قراردادن ابزارهایی چون فرم ساز، گزارش ساز، موتور گردش کار و تنظیمات مختلف، نرم افزارهای خود را به گونه ای تجهیز کنند تا امکان سفارشی سازی نرم افزار بنا به درخواست مشتری و بدون تغییر کد وجود داشته باشد. علاوه بر این موارد با ارایه SDK و API های لازم امکان اضافه کردن امکانات جدید از طریق برنامه نویسی و یا اتصال به نرم افزارهای دیگر را نیز فراهم می کنند.

لذا دقیقا بر عکس آنچه ادعا شده است سفارشی سازی نرم افزار سی ار ام مایکروسافت به دلیل وجود ابزارهای مختلف سفارشی سازی در سطوح مختلف اعم از کاربر تا برنامه نویس امکان پذیر است. و نه تنها عدم دسترسی به کد، یک نقص نیست بلکه مزیتی است که باعث می شود ضمن برخوداری از امکان سفارشی سازی، به راحتی نیز به نسخه های بالاتر ارتقا دهید.

و البته دست شما برای انتخاب پیمانکار برای توسعه و سفارشی سازی سی آر ام باز است و محدود و مجبور به کار با یک شرکت مشخص نمی شوید.

مسیر رشد نرم افزار CRM مایکروسافت

این نرم افزار از سال ۲۰۰۳ در لیست محصولات مایکروسافت قرار گرفت و بعد از آن با ارایه نسخه های مختلف همواره با تکنولوژی های روز ارتقا داده شده است.

 

نرم افزارCRMمایکروسافت

نرم افزار CRM مایکروسافت یک محصول تحت وب است که دارای اپلیکیشن موبایل نسخه اندروید و IOS می باشد. و هم به صورت نصبی روی سرورهای محلی و هم به صورت ابری توسط سرویس ابری اورست ارائه می شود.

CRM مایکروسافت یک محصول آماده نیست و صرفا یک بستر است

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. پیشنهاد می کنیم با ثبت درخواست دمو نرم افزار سی آر ام نسخه فارسی شده سی آر ام مایکروسافت را مشاهده کنید و خود قضاوت کنید که این ادعا صحیح است یا خیر.

4 نظر ثبت شده است

  1. واقعا از استدلال شما در مورد استفاده از محصولات کرکی لذت بردم و قطعا در آینده در محتوا هامون بهش اشاره خواهم کرد و ازتون نام خواهم برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *