بهترین نرم افزار CRM ایران | نکات مهم قبل از خرید سی آر ام

در این نوشته به معرفی نرم افزار CRM و آشنایی با مزایا و امکانات CRM می‌پردازیم. در نهایت خوانندگان را با بهترین نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری آشنا می‌کنیم.

نرم افزار CRM چیست؟

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری یک رویکرد در بازاریابی و فروش است. CRM با استفاده از ابزارها و نرم افزارها و دانش و تکنولوژی به بهبود ارتباط با مشتری می‌پردازد. هدف سی آر ام افزایش رضایت مشتری از ارتباط با کسب و کار است. پیشتر در مقاله فرایند مدیریت ارتباط با مشتری ، فرایند CRM را به تفصیل توضیح داده ایم.

Microsoft یکی از شناخته‌شده‌ترین کمپانی‌های تولید نرم افزار و ارائه‌دهنده‌ی نرم افزار CRM است. ببینیم مایکروسافت در این باره چه می‌گوید؟

CRM نرم افزاری ست که هدف آن اتوماسیون فرآیند فروش و بازاریابی ست. سی آر ام برای مدیریت سایر امور در سازمان یا کسب و کار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهترین نرم افزار CRM ایران کدام است؟

نرم افزارهای سی آر ام موجود در بازار هر کدام دارای مزایا و امکاناتی هستند. به‌طورکلی با بهبود مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان شاهد افزایش سودآوری در کسب و کار و کاهش هزینه‌های سازمان بود. هر مدیری در تمام مدت فعالیتش می‌کوشد تا جذب مشتری را افزایش دهد و برای افزایش رضایت مشتریان گام بردارد.

اگر قصد خرید بهترین نرم افزار CRM را دارید با ما همراه باشید. در ادامه امکانات یک نرم افزار CRM جامع که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید را بیان می‌کنیم.

امکانات بهترین نرم افزار CRM مناسب کسب و کارها و سازمان‌ها چیست؟

ابتدا امکانات اصلی نرم افزار سی آر ام یا مدیریت ارتباط با مشتری را ذکر می‌کنیم. سپس در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت. بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارها چه امکاناتی دارد؟

  • اتوماسیون فرآیندها
  • پیش‌نیازهای سفارشی سازی
  • ارتباط با سایر نرم افزارها
  • خدمات مشتریان
  • آنالیز CRM
  • گزارش‌دهی
  • پیش بینی فروش

اتوماسیون فرآیندها

CRM می‌تواند به وسیله‌ی اتوماسیون جریان کاری روند انجام فعالیت‌های کسب و کار را به طرز قابل توجهی آسان‌تر کند.

باید به دنبال نرم افزاری باشید که به شما امکان وضع قوانین سفارشی‌سازی شده بدهد. چنین نرم افزاری در اتوماسیون فروش به شما و تیم تان در راستای کارآمدی بیش‌تر کمک می‌کند.

بیایید یک مثال از اتوماسیون فرایند ها با نرم افزار سی آر ام بزنیم. فرض کنید مشتری یک فرم در وب‌سایت شما پر می‌کند. شما می‌توانید به‌گونه‌ای نرم افزار CRM خود را سفارشی سازی کنید که بطور خودکار به نماینده‌ی فروش پیغام ارسال کند.

پیش‌نیازهای سفارشی سازی

هیچ دو کسب و کار یا سازمانی شبیه هم نیستند یا از روش‌های یکسانی در امور خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که پاسخگوی دقیق نیازهای کسب و کار شما باشد.

برخی نرم افزارهای سی آر ام یا مدیریت ارتباط با مشتری امکان تغییر داشبورد دارند. شما می‌توانید از آنها در تهیه‌ی گزارش‌ ها استفاده کنید. برخی سیستم های سی آر ام قابلیت‌های پیشرفته‌تری دارند. این سیستم ها امکان استفاده و طراحی افزونه‌های جدید را مطابق سلیقه و نیاز خودتان به شما می‌دهند.

ارتباط با سایر نرم افزارها

اتصال نرم افزار CRM به سایر ابزارهای مورد استفاده، می‌تواند تا حد زیادی در زمان و سرمایه‌ی شما صرفه‌جویی کند. در یک کسب و کار برای مدیریت بهتر فعالیت‌ها با نرم افزارها و ابزارهای زیادی سر و کار دارید. بنابراین بهتر است نرم افزار CRM که انتخاب می‌کنید با سایر نرم افزارهای مورد نیازتان همگام سازی شود.

خدمات مشتریان

با نرم افزار سی آر ام می‌توانید کیفیت سرویس‌دهی به مشتریانتان را به بالاترین سطح برسانید. این کار به شما کمک می‌کند تا مشتریان خود را به خوبی جذب و حفظ کنید. به دنبال نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ای باشید که موجب تکرار فروش‌های شما شود. در این صورت CRM باید بتواند به تیم پشتیبانی برای داشتن بهترین عملکرد کمک کند.

  • نرم افزار سی آر ام باید به صاحبان کسب و کار یک دید جامع یا ۳۶۰ درجه از مشتریان بدهد. آنها باید بتوانند همه چیز را درباره‌ی مشتری از نخستین لحظه‌ی ارتباط بدانند.
  • به طور خودکار باید همه‌ی اطلاعات را درباره‌ی ارتباطات، تاریخچه‌ی فروش و غیره پیگیری کند.
  • سیستم CRM باید به‌طور خودکار به مشتریان اطلاعیه‌هایی از محصولات مورد نیاز آن‌ها ارسال کند. در این شرایط مشتریان هرگز احساس نخواهند کرد که از طرف کسب‌وکار مورد غفلت قرار گرفته اند.

آنالیز CRM

تجزیه و تحلیل در CRM به آنالیز مشتری نیز معروف است. نتایج حاصل از آنالیز مشتریان به کسب و کار در تصمیم‌گیری‌های بهتر و آگاهانه کمک بسیار مهمی می‌کند. این اطلاعات در اخذ تصمیمات درباره‌ی محصولات، خدمات و بازاریابی و به طور کلی ارتباط با مشتری راه‌گشا است.

گزارش‌دهی

گزارش‌دهی یکی از ویژگی‌هایی ست که نتایجی مانند میزان فروش و بازاریابی را در اختیار قرار می‌دهد. شما می‌توانید از مسائل مختلف در بازه‌های زمانی متفاوت گزارش گیری کنید. مثلا مقدار فروش در فصل بهار و تابستان. یا میزان اثربخشی ایمیل‌های ارسال شده در مدت کمپین و … . بنابراین بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که گزارشات کامل و دقیقی از عملکرد مجموعه بدهد.

پیش بینی فروش

سیستم CRM می‌تواند براساس دیتاهای گذشته‌ی کسب و کار شما میزان فروش را برای مثال در فصل پاییز پیش‌بینی کند.

چرا باید بهترین نرم افزار CRM را بخریم؟

بر کسی پوشیده نیست که مشتری بزرگ‌ترین سرمایه‌ی هر کسب و کاری ست. در مسیر بهبود ارتباط موثر با مشتری یکی از اهداف، دادن تجربه‌ی لذت‌بخش به مشتری ست. هم‌زمان با رشد و گسترش کسب و کار پیگیری همه‌ی فعالیت‌ها بسیار سخت و زمانبر می‌شود. در این مرحله نیاز داریم از نرم افزاری که در مدیریت ارتباط با مشتری ما را یاری دهد کمک بگیریم. کسب‌وکارها در هر مرحله‌ای که باشند برای پیشرفت و بهبود شرایط سازمان خود باید از نرم افزار CRM کمک بگیرند. از آنجا که قبلتر درباره ضرورت استفاده از CRM مطلبی نوشته ایم،از این بحث گذر می‌کنیم.

چگونه بهترین نرم افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

در انتخاب نرم افزار CRM لازم نیست به مولفه‌های خیلی زیادی توجه کنید. کافی ست به مواردی که در لیست زیر آورده شده دقت کنید. با توجه به این نکات می‌توانید بهترین نرم افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

۱- سابقه‌ی شرکت تولیدکننده‌ی نرم افزار

یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در انتخاب نرم افزار سی آر ام توجه به شرکت ارائه‌دهنده‌ی آن است. اعتبار شرکت تولیدکننده‌ی نرم افزار CRM کیفیت پشتیبانی پس از فروش و مشاوره پیش از خرید را تعیین می‌کند.

۲- پشتیبانی و آموزش

شرکتی که نرم افزار CRM را از آن می‌خرید، خدمات پس از فروش مانند پشتیبانی و آموزش دارد یا خیر؟

۳- CRM ابری یا محلی

نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری می‌توانند به دو صورت ابری و محلی (Local) مورد استفاده قرار گیرند. نرم افزار CRM اورست به صورت ابری قابل نصب است.

۴- پتانسیل رشد

دقت کنید نرم افزار سی آر ام که خریداری می‌کند قابلیت ارتقا به نسخه‌های جدید را داشته باشد.

۵- سهولت در استفاده

بهترین نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری نرم افزاری است که یادگیری کار با آن راحت باشد. همه‌ی کاربران با هر میزان تسلط به نرم‌افزار باید بتوانند از CRM استفاده کرده و کاربری آن را فراگیرند.

۶- قابلیت یکپارچه شدن با سایر نرم افزارهای مهم

نرم افزار CRM ابری اورست قابلیت اتصال به نرم افزار حسابداری و فروشگاه اینترنتی را دارد.

۷- ارائه در نسخه‌های موبایلی

بهترین نرم افزارهای CRM معمولا مجهز به اپلیکیشن موبایل و قابل اجرا در اندروید و IOS هستند. زیرا این قابلیت روند پیگیری و نظارت شما بر کسب و کار را آسان می‌کند. همچنین اگر قابلیت کار به صورت آفلاین را نیز داشته باشند، بسیار کارا و مناسبند.

۸- گزارش‌ساز

نرم افزار سی آر ام اورست امکان ساخت انواع گزارش‌ها، نمودارها و داشبوردهای مدیریتی را فراهم می‌کند.


درخواست دموی نرم افزار CRM


جمع بندی: بهترین نرم افزار CRM ایران

هر سازمانی برای رسیدن به موفقیت استراتژی هایی در پیش می‌گیرد. اگر سازمان از نوع B2C باشد در این استراتژی‌ها باید مشتری مداری در راس باشد. نرم افزار مدیریت ارتباط با پروژه CRM به اجرای این استراتژی ها کمک می‌کند.

در این مقاله ابتدا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را به شما معرفی کردیم. سپس ویژگی های مهمی که یک سیستم CRM باید داشته باشد را ذکر کردیم. امیدواریم مطالعه این مطلب به شما در انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مناسب تان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *