بهترین نرم افزار CRM ایران (۱۴۰۰) کدام است؟ بررسی جامع + نسخه آزمایشی

بهترین نرم افزار CRM در ایران کدام است؟ این سوالی‌ست که هر مدیر پیش از تهیه این سیستم می‌خواهد جوابش را بداند. CRM از این جهت مهم است که یک رویکرد جدید در بازاریابی و فروش به حساب می‌آید. این سیستم با استفاده از ابزارها و نرم افزارها و دانش و تکنولوژی به بهبود ارتباط با مشتری می‌پردازد. اما چه زمانی ارتباطات شما با مشتریان در بهترین حالت است؟ زمانی که یک سیستم خوب در اختیار دارید و همزمان تسلط کافی به فرایند ارتباط با مشتری داشته باشید. اما بهترین نرم افزار برای CRM را چگونه پیدا کنیم؟

Microsoft یکی از شناخته‌شده‌ترین کمپانی‌های تولید نرم افزار و ارائه‌دهنده‌ی نرم افزار مفید CRM است. ببینیم مایکروسافت در این باره چه می‌گوید؟

CRM نرم افزاری ست که هدف آن اتوماسیون فرآیند فروش و بازاریابی ست. سی آر ام برای مدیریت سایر امور در سازمان یا کسب و کار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این نوشته به معرفی نرم افزار سی آر ام و آشنایی با مزایا و امکانات آن می‌پردازیم. در نهایت خوانندگان را با بهترین نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری آشنا می‌کنیم.

بهترین نرم افزار CRM ایران کدام است؟

نرم افزارهای سی آر ام موجود در بازار هر کدام دارای مزایا و امکاناتی هستند. به‌طورکلی با بهبود مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان شاهد افزایش سودآوری در کسب و کار و کاهش هزینه‌های سازمان بود. هر مدیری در تمام مدت فعالیتش می‌کوشد تا جذب مشتری را افزایش دهد و برای افزایش رضایت مشتریان گام بردارد.

اگر قصد خرید بهترین نرم افزار CRM را دارید با ما همراه باشید. در ادامه امکانات یک نرم افزار خوب و کامل CRM جامع که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید را بیان می‌کنیم.

بهترین نرم افزار CRM مناسب کسب و کارها و سازمان‌ها چه قابلیت‌هایی دارد؟

ابتدا امکانات اصلی نرم افزار سی آر ام یا مدیریت ارتباط با مشتری را ذکر می‌کنیم. سپس در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت. بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارها چه امکاناتی دارد؟

  • اتوماسیون فرآیندها
  • پیش‌نیازهای سفارشی سازی
  • ارتباط با سایر نرم افزارها
  • خدمات مشتریان
  • آنالیز CRM
  • گزارش‌دهی
  • پیش بینی فروش

اتوماسیون فرآیندها

CRM می‌تواند به وسیله‌ی اتوماسیون جریان کاری روند انجام فعالیت‌های کسب و کار را به طرز قابل توجهی آسان‌تر کند.

باید به دنبال نرم افزاری باشید که به شما امکان وضع قوانین سفارشی‌سازی شده بدهد. چنین نرم افزاری در اتوماسیون فروش به شما و تیم تان در راستای کارآمدی بیش‌تر کمک می‌کند.

بیایید یک مثال از اتوماسیون فرایند ها با نرم افزار سی آر ام بزنیم. فرض کنید مشتری یک فرم در وب‌سایت شما پر می‌کند. شما می‌توانید به‌گونه‌ای نرم افزار خود را سفارشی سازی کنید که بطور خودکار به نماینده‌ی فروش پیغام ارسال کند.

پیش‌نیازهای سفارشی سازی

هیچ دو کسب و کار یا سازمانی شبیه هم نیستند یا از روش‌های یکسانی در امور خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که پاسخگوی دقیق نیازهای کسب و کار شما باشد.

برخی نرم افزارهای سی آر ام یا مدیریت ارتباط با مشتری امکان تغییر داشبورد دارند. شما می‌توانید از آنها در تهیه‌ی گزارش‌ ها استفاده کنید. برخی سیستم های سی آر ام قابلیت‌های پیشرفته‌تری دارند. این سیستم ها امکان استفاده و طراحی افزونه‌های جدید را مطابق سلیقه و نیاز خودتان به شما می‌دهند.

بهترین نرم افزار CRM با سایر نرم‌افزارهای سازمانی هماهنگی دارد

اتصال نرم‌افزاری و سیستمی CRM به سایر ابزارهای مورد استفاده، می‌تواند تا حد زیادی در زمان و سرمایه‌ی شما صرفه‌جویی کند. در یک کسب و کار برای مدیریت بهتر فعالیت‌ها با نرم افزارها و ابزارهای زیادی سر و کار دارید. بنابراین بهتر است نرم افزاری که برای سیستم مدیریت ارتباطات با مشتری انتخاب می‌کنید با سایر نرم افزارهای مورد نیازتان همگام سازی شود.

خدمات سازمان به مشتری را تقویت می‌کند

با نرم افزار سی آر ام می‌توانید کیفیت سرویس‌دهی به مشتریانتان را به بالاترین سطح برسانید. این کار به شما کمک می‌کند تا مشتریان خود را به خوبی جذب و حفظ کنید. برای مدیریت ارتباط با مشتری به دنبال نرم افزاری باشید که موجب تکرار فروش‌های شما شود. در این صورت CRM باید بتواند به تیم پشتیبانی برای داشتن بهترین عملکرد کمک کند.

  • نرم افزار سی آر ام باید به صاحبان کسب و کار یک دید جامع یا ۳۶۰ درجه از مشتریان بدهد. آنها باید بتوانند همه چیز را درباره‌ی مشتری از نخستین لحظه‌ی ارتباط بدانند.
  • به طور خودکار باید همه‌ی اطلاعات را درباره‌ی ارتباطات، تاریخچه‌ی فروش و غیره پیگیری کند.
  • سیستم CRM باید به‌طور خودکار به مشتریان اطلاعیه‌هایی از محصولات مورد نیاز آن‌ها ارسال کند. در این شرایط مشتریان هرگز احساس نخواهند کرد که از طرف کسب‌وکار مورد غفلت قرار گرفته اند.

آنالیز، گزارش‌دهی و پیش‌بینی فروش

تجزیه و تحلیل در CRM به آنالیز مشتری نیز معروف است. نتایج حاصل از آنالیز مشتریان به کسب و کار در تصمیم‌گیری‌های بهتر و آگاهانه کمک بسیار مهمی می‌کند. این اطلاعات در اخذ تصمیمات درباره‌ی محصولات، خدمات و بازاریابی و به طور کلی ارتباط با مشتری راه‌گشا است.

گزارش‌دهی یکی از ویژگی‌هایی ست که نتایجی مانند میزان فروش و بازاریابی را در اختیار قرار می‌دهد. شما می‌توانید از مسائل مختلف در بازه‌های زمانی متفاوت گزارش گیری کنید. مثلا مقدار فروش در فصل بهار و تابستان. یا میزان اثربخشی ایمیل‌های ارسال شده در مدت کمپین و … . بنابراین بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که گزارشات کامل و دقیقی از عملکرد مجموعه بدهد.

در گام‌‌های بعد سیستم CRM می‌تواند براساس دیتاهای گذشته‌ی کسب و کار شما، میزان فروش را برای مثال در فصل پاییز پیش‌بینی کند.

قابلیت هایی که بهترین نرم افزار crm باید داشته باشد

چرا نرم‌افزاری که انتخاب می‌کنیم باید بهترین باشد؟

بر کسی پوشیده نیست که مشتری بزرگ‌ترین سرمایه‌ی هر کسب و کاری ست. در مسیر بهبود ارتباط موثر با مشتری یکی از اهداف، دادن تجربه‌ی لذت‌بخش به مشتری ست. هم‌زمان با رشد و گسترش کسب و کار پیگیری همه‌ی فعالیت‌ها بسیار سخت و زمانبر می‌شود. در این مرحله نیاز داریم از نرم افزاری که در مدیریت ارتباط با مشتری ما را یاری دهد کمک بگیریم. کسب‌وکارها در هر مرحله‌ای که باشند برای پیشرفت و بهبود شرایط سازمان خود باید از نرم افزارهای کاربردی CRM کمک بگیرند. از آنجا که قبلتر درباره اینکه نرم افزار CRM چیست و کاربرد سی آر ام کدام است، مطلبی نوشته ایم،از این بحث گذر می‌کنیم.

چگونه بهترین نرم افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

در انتخاب یک نرم افزار خوب CRM لازم نیست به مولفه‌های خیلی زیادی توجه کنید. کافی ست به مواردی که در لیست زیر آورده شده دقت کنید. با توجه به این نکات می‌توانید بهترین نرم افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

۱- سابقه‌ی شرکت تولیدکننده‌ی نرم افزار

یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در انتخاب نرم افزار سی آر ام توجه به شرکت ارائه‌دهنده‌ی آن است. اعتبار شرکت تولیدکننده‌ی نرم افزار کیفیت پشتیبانی پس از فروش و مشاوره پیش از خرید را تعیین می‌کند.

۲- پشتیبانی و آموزش

شرکتی که سی آر ام را از آن می‌خرید، خدمات پس از فروش مانند پشتیبانی و آموزش دارد یا خیر؟

۳- بهترین نرم افزار CRM ابری است یا محلی؟

پیش‌تر درباره ویژگی‌های نرم افزار CRM ابری صحبت کرده ایم. پس می‌دانید که نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری می‌توانند به دو صورت ابری و محلی (Local) مورد استفاده قرار گیرند. نرم افزار CRM اورست به صورت ابری قابل نصب است.

۴- پتانسیل رشد

دقت کنید نرم افزار سی آر ام که خریداری می‌کند قابلیت ارتقا به نسخه‌های جدید را داشته باشد.

۵- سهولت در استفاده

بهترین نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری نرم افزاری است که یادگیری کار با آن راحت باشد. همه‌ی کاربران با هر میزان تسلط به نرم‌افزار باید بتوانند از CRM استفاده کرده و کاربری آن را فراگیرند.

۶- قابلیت یکپارچه شدن با سایر نرم افزارهای مهم

نرم افزار ایرانی CRM ابری اورست قابلیت اتصال به نرم افزار حسابداری و فروشگاه اینترنتی را دارد.

۷- ارائه در نسخه‌های موبایلی

بهترین نرم افزارهای CRM معمولا مجهز به اپلیکیشن موبایل و قابل اجرا در اندروید و IOS هستند. زیرا این قابلیت روند پیگیری و نظارت شما بر کسب و کار را آسان می‌کند. همچنین اگر قابلیت کار به صورت آفلاین را نیز داشته باشند، بسیار کارا و مناسبند.

۸- گزارش‌ساز

نرم افزار سی آر ام اورست امکان ساخت انواع گزارش‌ها، نمودارها و داشبوردهای مدیریتی را فراهم می‌کند.

با چه معیاری بهترین crm را بشناسیم

جمع بندی: بهترین نرم افزار CRM در ایران

هر سازمانی برای رسیدن به موفقیت استراتژی‌هایی در پیش می‌گیرد. اگر سازمان از نوع B2C باشد در این استراتژی‌ها باید مشتری مداری در راس باشد. نرم افزار مدیریتی CRM به اجرای این استراتژی‌ها کمک می‌کند.

در این مقاله ابتدا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را به شما معرفی کردیم. سپس ویژگی های مهمی که یک سیستم CRM باید داشته باشد را ذکر کردیم. امیدواریم مطالعه این مطلب به شما در انتخاب بهترین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مناسب‌تان کمک کند.


نسخه آزمایشی و رایگان نرم افزار CRM


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *