اورست، سرویس ابری مایکروسافت

در دوره ای که همه کسب و کارهای بخش خصوصی در حال گذراندن دوران سختی از نظر فشارهای اقتصادی و … هستند، باید زندگی در شرایط سخت را مانند کماندوها(تک آوران) در دوران آموزشی طی کنند، تا اگر از این آزمایش ها سربلند بیرون آمدند، بتوانند راهی مرحله بعد شوند.

در این شرایط کنونی بازار همه در تلاشند تا زنده بمانند ولی این “همه” همان افرادی هستند که عموم جامعه و کسب و کارها را تشکیل می دهند، کسب و کار موفق کسب و کاری است که در این اوضاع تنها به فکر زنده بودن نباشد بلکه به فکر اوج گرفتن باشد، شاید این جمله شعار گونه به نظر بیاد ولی دقیقا مشابه داستان تمثیلی عقاب در سن پیری و یا داستان رویش ققنوس است، سازمانها باید در این وضعیت بتوانند خود را سوزانده (زوائد خود) و از نو با ساختار جدید و چابک مجدد وارد رقابت شوند.

یک از زوائدی که همیشه همراه سازمانهاست وجود افزونه های ناکارآمد خصوصاً در حوزه فناوری اطلاعات و لزوم بروز رسانی این افزونه ها، مدیریت و هزینه نگهداری برای آنها است، چطور می توان از شر این زوائد خلاص شد؟ باید اول نیازهای فعلی خود را بر اساس وضعیتی که در آن قرار داریم بشناسیم و برای رفع آنها به سریع ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین روش اقدام کنیم.

گام بعدی استفاده از زیر ساخت مناسب است، یکی از این زیر ساختها استفاده از خدمات ابری است که علی رغم طرح و استقبال بی نظیر آن در دنیا هنوز متاسفانه در ایران چندان گسترش نیافته است، این زیر ساختها با هدف چابک سازی سازمان و کاهش هزینه استفاده از خدمات و محصولات آماده می شود، از جمله زیر ساختهای ارائه شده در اورست: مایکروسافت شیرپوینت ۲۰۱۳، داینامیک CRM مایکروسافت نسخه ۲۰۱۵، اکسچنج ۲۰۱۳ استفاده کرد.

از جمله مزایای استفاده از سرویس ابری: می توان به یکپارچگی تمام این زیر ساختها با یکدیگر اشاره کرد، از دیگر مزایای این محیط پردازش ابری ارائه محیط فارسی با تقویم شمسی است، که با هزینه ای معادل ۱۰% هزینه راه اندازی نسخه محلی هر یک از این سیستم ها، می توان از نسخه کلود آنها در سرویس ابری اورست استفاده کرد. همچنین دیگر دغدغه حفظ داده ها، تهیه بک آپ گیری و نگهداری سیستم در وضعیت پایدار را ندارید.

پس چرا از هم اکنون از این خدمات استفاده نمی کنیم، در ادامه به مشکلاتی که برخی از مشتریان ما پیش از استفاده از سرویس ابری با آن مواجه بوده اند و اکنون فقط در حد یک خاطره از آن یاد می کنند اشاره می کنیم!

  • مشتریان خود را گم می کردیم!
  • اقداماتی که در قبال یک مشتری انجام می شد قابل ردگیری نبود!
  • هر مشتری وابسته به یک کارشناس فروش بود و اگر این کارشناس در دفتر حضور نداشت تا زمان مراجعه ایشان باید مشتری و درخواستهایش معطل می ماند.
  • با جدا شدن هر کارشناس از مجموعه قسمتی از داده های با ارزش سیستم نیز از بین می رفت و در مواردی با انتقال دانش مشتریان ما از طریق کارشناس فروش ما به رقبا مشکلات بیشتر می شده است.
  • همواره نگران از دست دادن داده ها به دلیل عدم اعتماد کافی به روال نگهداری داده ها و نحوه تهیه پشتیبان و… از داده ها هستیم
  • برای راهبری فروش باید همواره حضور مستمر یک از مدیران در شرکت وجود داشت.
  • برای بررسی پیگیری فروش در مورد هر مشتری باید جلسه گذاشته می شد و کلی هزینه زمانی انجام می دادیم.
  • امکان ارسال ایمیل، فاکس و پیامک از داخل خود CRM حتی با انجام هزینه های زیاد، امکان پذیر نشد.
  • تمام این مشکلات با استفاده از Microsoft Dynamic CRM حل شد و دیگر نگرانی از باب موارد فوق در شرکت وجود ندارد، حتی زمانیکه در خارج از شرکت و مسافرت هستم نیز می توانم به صورت کامل عملکرد پرسنل را ارزیابی کنم، با توجه به یکپارچگی ایجاد شده در این بستر علاوه بر اینکه امکان ارسال پیامک، فاکس و ایمیل به صورت کامل و یکپارچه در این سیستم وجود دارد، استفاده از افزونه Caller ID نیز برای سیستم های VOIP و سانترال فراهم شده و می توان به راحتی و کاملاً کاربردی از آن استفاده کرد.

برای آشنایی با خدمات ابری لطفا به قسمت دموی محصولات مراجعه کنید.امیدواریم با توجه به تلاش گسترده همکاران بنده در خصوص فراهم ساختن این زیر ساخت برای بخش خصوصی، علاقمندان این حوزه قدر این شرایط ویژه را برای بهبود کسب و کار خود بدانند و ما نیز قادر باشیم رضایت این دوستان را در صورت استفاده از خدمات سرویس ابری اورست فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *