امکانات CRM – با سی آر ام کیفیت خدمات خود را دو چندان کنید

امروزه در بسیاری از کسب و‌کار‌ها افزایش تنوع محصولات و خدمات، رقابت تنگاتنگ در محیط کسب و‌کار‌ها، تعدد رقبا، افزایش خواسته‌های مشتریان و مواردی از این قبیل باعث شده است که توجه به مشتری و نیاز‌های آن نسبت به گذشته افزایش یافته و جزو دغدغه‌های اصلی صاحبان مشاغل و کسب و‌کار‌ها شود. در این میان بهترین گزینه برای برآورد کردن نیاز‌های مشتری و سامان بخشیدن به ساختار سازمان‌ها، استفاده از امکانات نرم افزار CRM است. یکی از امکانات CRM ارائه دید همه جانبه (۳۶۰ درجه) از مشتریان به سازمان‌ها است.

واژه CRM مخفف Customer Relationships management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری است. نرم‌افزار CRM با جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات مشتری از کانال‌های مختلف مانند وب‌سایت‌ها، تماس‌های صوتی، گفت‌و‌گوی زنده، شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و… به کسب و‌کار‌ها در شناسایی نیاز‌های تک تک مشتریان و دسته‌بندی آن‌ها کمک می‌کند. همچنین استفاده از امکانات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در بهینه‌سازی فرآیند‌هایی چون تبلیغات و بازاریابی، فروش و پشتیبانی سازمان‌ها نقش بسیار زیادی داشته و موجب افزایش سوددهی می‌شود. در ادامه به توضیح امکانات ارائه شده در این نرم‌افزار می‌پردازیم.

مهم‌ترین امکانات CRM

در حالت کلی هر نرم‌افزار مدیریتی امکانات ویژه‌ای را در دسترس صاحبان کسب و‌کار قرار می‌دهد. هر سازمانی با استفاده از امکانات نرم‌افزار‌های مدیریتی می‌تواند کیفیت و سرعت خدمات خود را افزایش دهد. نرم‌افزار مدیریت مشتری نیز چنین عملکردی دارد، با این تفاوت که نرم‌افزار CRM اورست کلیه امکانات لازم و کاربردی سایر نرم‌افزار‌های مدیریتی را در خود گنجانده است.

به‌کارگیری خدمات و امکانات سی آر ام در سازمان‌های مختلف موجب افزایش دقت، سرعت و کیفیت ارائه خدمات و تمامی امورات مربوطه می‌شود. مهمترین امکانات سی آر ام را در زیر بررسی می‌کنیم.

گزارش گیری هوشمند از اصلی‌ترین امکانات CRM

از جمله امکانات مهمی که سی آر ام در اختیار مدیران قرار می‌دهد گزارش‌گیری هوشمند است. در هر قسمتی از نرم‌افزار که اطلاعاتی در آن ذخیره شده باشد، می‌توان به راحتی گزارش مربوط به آن‌ها را مشاهده و در صورت نیاز آن‌ها را استخراج کرد.

از جمله اطلاعات مهمی که در این سیستم ذخیره و ثبت می‌شود، کلیه اقدامات کارکنان سازمان است که می‌توان تمامی آن‌ها را مشاهده کرد. از دیگر امکانات CRM در این زمینه می‌توان به مقرر کردن وظایف معین برای هر فرد در سازمان اشاره کرد.

وجود این قابلیت در نرم‌افزار سی‌آرام باعث می‌شود تا مشاهده روند عملکرد و تهیه گزارش از عملکرد کارکنان توسط مدیریت سازمان آسان‌تر گردد. علاوه بر این، ثبت تمامی فاکتور‌ها، نامه‌ها، اندیکاتور‌ها، مرخصی‌های کارکنان و مواردی از این قبیل نیز از امکانات دیگر CRM است.

قابلیت گزارش‌گیری سیستم سی‌آرام به کارکنان داخل سازمان محدود نمی‌شود. در زمینه گزارش‌گیری از اطلاعات مرتبط با مشتری‌ها نیز می‌توان به ثبت رفتار آنها اشاره کرد. رفتار مشتری شامل موارد زیر است:

 • زمان خرید
 • نوع محصولات خریداری شده
 • نوع پرداخت (نقدی و الکترونیکی)
 • تعداد مشتری‌های فعال و غیر فعال
 • صورتحساب‌ها و …

از این اطلاعات در روش‌های مختلف تحلیل ارزش مشتری مثل ارزش طول عمر مشتری یا CLV و مدل RFM استفاده می‌شود.

قابلیت مدیریت ایمن و حفاظت شده برای دسترسی اعضای سازمان

امنیت و حفظ صحیح اطلاعات یک اصل مهم در هر سازمان است. در این رابطه از اصلی‌ترین امکانات CRM قابلیت محدود سازی سطوح دسترسی هر عضو از سازمان به بخش مربوطه خود است.

هر سازمان مجموعه‌ای از کارکنان و اعضای مختلف است که هر یک وظیفه خاصی دارند. لازم نیست تمامی این اعضا به کلیه قسمت‌های سیستم CRM دسترسی داشته باشند. هر یک از اعضا با توجه به نقش و وظیفه خود به بخش مربوطه در نرم‌افزار متصل می‌شود.

یادآوری خودکار وظایف کارمندان سازمان

از جمله امکانات CRM، مدیریت بخش امورات کارمندان و وظایف آن‌ها است. در این نرم‌افزار برای هر یک از کارکنان می‌توان وظایف مشخصی را تعریف کرد. علاوه بر این، در صورتی که لازم باشد وظیفه‌ای را تمامی کارمندان یک بخش باهم انجام دهند، می توان وظیفه گروهی نیز برای آن‌ها ایجاد کرد.

به هنگام ایجاد یک وظیفه برای هر یک از کارکنان سازمان مواردی چون شرح وظیفه، تاریخ و ساعت انجام آن نیز درج می‌شود تا در زمان مشخص شده وظیفه هر کارمند به او نمایش داده شود. وجود این قابلیت در نرم‌افزار سی آر ام باعث می‌شود برای انجام وظایف توسط کارکنان نظم و توالی ایجاد شود. به‌علاوه مدیریت وظیفه هر یک از آن‌ها توسط مدیران آسان‌تر می‌شود.

امکانات نرم‌افزار CRM در بخش بازاریابی و تبلیغات

راه‌های متعددی برای بدست آوردن سرنخ (Lead) وجود دارد. توجه کنید اگر اطلاعات مربوط به سرنخ‌ها در یک سیستم پیشرفته و قدرتمند ذخیره نشود، ممکن است تمامی منابع هدر روند.

یکی از امکانات CRM که از اهمیت زیادی برخوردار است، قابلیت ثبت و ذخیره تمامی اطلاعات سرنخ‌ها از کانال‌های مختلف تبلیغاتی مانند شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، تماس‌های تلفنی و گفت‌و‌گو‌های زنده است.

سیستم فروش فرایند محور و ارائه اطلاعات آماری پایه

یکی‌دیگر از امکاناتی که سی آر ام به تیم فروش می‌دهد این است که ارتباط آنها با مشتری طبق یک فرایند و بر اساس پارامتر‌های استاندارد پیش می‌رود. با استفاده از چنین قابلیتی، برنامه منظمی توسط مدیر فروش تدوین شده و وظیفه هریک از کارکنان بر اساس برنامه تعیین می‌شود. در نتیجه چنین قابلیتی، فعالیت‌های فروش به هیچ شخصی وابسته نیست و در صورت مرخصی هر یک از کارکنان، دیگری می‌تواند وظایف نیمه‌کاره را ادامه دهد.

 • فروش جاری: یکی از امکانات CRM در بخش فروش، نمایش دادن فروش‌های در حال انجام است. با این قابلیت CRM می‌توان تعداد کل فروش‌های سال جاری را مشاهده کرد.
 • فعالیت‌ها: در بخش فروش هر سازمان، سیستم می‌تواند فعالیت‌های در حال انجام را به مدیران نمایش دهد.
 • نمایش هدف جاری: این نرم‌افزار می‌تواند میزان آخرین هدف ذخیره شده در تاریخ جاری و همچنین میزان فروش‌های انجام شده و موفق را به نمایش بگذارد.
 • تعداد فروش: دارای قابلیت نمایش کامل تعداد فروش‌های ثبت شده را دارد.
 • فروش ماه جاری: نمایش تعداد فروش‌های انجام شده اعم از موفق و ناموفق ماه جاری
 • فروش سال جاری: نمایش دادن تعداد فروش‌های انجام شده اعم از موفق و ناموفق در سال جاری
 • نمایش اطلاعات آماری به شکل اطلاعات کاربر جاری و اطلاعات کل کاربران

امکانات CRM در بخش خدمات پس از فروش

قسمت خدمات پس از فروش (Ticketing) از بخش‌های مهم هر شرکت است. از جمله امکانات نرم افزار CRM در بخش خدمات پس از فروش می‌توان به ثبت تیکت، پیگیری، ارجاع به سایر کارشناسان و آلارم‌های اتوماتیک اشاره کرد.

سی‌آر‌ام قابلیت یکپارچه شدن با پورتال خدمات مشتری را دارد. وجود این قابلیت موجب می‌شود تا مشتریان به راحتی تیکت خود را به صورت اینترنتی ثبت کرده و پیگیری کنند. بر اساس آمارگیری‌های جدید، ثابت شده است که مشتریان دریافت خدمات آنلاین را به خدمات تلفنی ترجیح می‌دهند که این امر موجب صرفه‌ جویی در هزینه‌های پشتیبانی سازمان‌ها نیز می‌شود.

امکانات منحصر به فرد نرم‌افزار CRM اورست

نرم افزار سی آر ام اورست تمامی امکانات یک نرم‌افزار مدیریتی خوب را دارد. این نرم‌افزار به صورت دقیق تمامی بخش‌های هر نوع کسب و‌کاری را مدیریت می‌کند. یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران سازمان‌ها در زمان تهیه و خرید نرم‌افزار، امکان توسعه و اختصاصی‌سازی آن در آینده است. اورست این امکان را برای مدیران فراهم کرده است. دیگر قابلیت‌ها عبارتند از:

 • دسترسی دائمی و آسان: یکی از قابلیت‌های ویژه نرم‌افزار CRM اورست در دسترس بودن همیشگی آن است. امکان استفاده از این نرم‌افزار از طریق همه مرورگر‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل امکان پذیر بوده و هیچ محدودیتی در دسترسی به آن وجود ندارد.
 • داشبورد مدیریت: کلیه اطلاعات نرم‌افزار سی آر ام به شکل نمودار و لیست‌های اولویت بندی شده در داشبورد‌ها به صورت کامل نمایش داده می شود.
 • سفارشی سازی: سی آر ام اورست از جمله نرم‌افزار‌های مدیریتی با قابلیت تغییر فرم‌ها، فیلد‌ها، گزارشات و فرآیند‌ها بدون داشتن اطلاعات در مورد دانش برنامه نویسی است. این ویژگی موجب می‌شود کاربران به راحتی بتوانند این نرم‌افزار را شخصی‌سازی کرده و فضای مطلوب و امکانات دلخواه خود را در آن پیاده کنند.
 • امنیت و میزان دسترسی اعضا و کاربران: امکان کنترل دسترسی کاربران و اعضا به بخش‌های خاص نرم‌افزار، رکورد اطلاعاتی و فیلد اطلاعاتی از دیگر امکانات جالب و پرکاربرد نرم‌افزار مدیریتی اورست است. وجود این قابلیت باعث می‌شود تا بسیاری از اطلاعات سازمان در سطح ایمنی بالایی نگهداری و حفاظت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *